Лидл ::45::

  • 75 816
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 633
Ще чакам отзиви за соса Уорчестър  Whistling

# 16
  • Мнения: 22 867
Аз вече за втори път купувам този от снимката по долу, страшно много ми харесва. Още щом отвориш шишето те лъхва аромат на маслини. Simple Smile
Голям размер - http://www.astrogroup.it/it/wp-content/uploads/2013/05/olio-primadonna.jpg

Само го гледах тоя зехтин, не съм купувала, но ще взема една бутилка за проба.   bouquet за мнението! Hug

# 17
  • Мнения: 612
Има ли хубав зехтин в Лидл? Марка?
Аз вече за втори път купувам този от снимката по долу, страшно много ми харесва. Още щом отвориш шишето те лъхва аромат на маслини. Simple Smile

Голям размер - http://www.astrogroup.it/it/wp-content/uploads/2013/05/olio-primadonna.jpg
И аз съм доволна от този зехтин.   bouquet

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси за мнението за зехтина.  Hug

# 19
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
а този зехтин става ли за готвене или е само за салати?

# 20
  • Мнения: X
Зехтина е екстра върджин,следователно е за салата и прясна консумация.
 На мен много ми нагарча/миналата година си бях взела/. Може би аз не мога да свикна с вкуса на зехтин.
 Като го сложа в хладилник се сгъстява и не мога да го ползвам,извън хладилник имам чувството че гренясва или просто съм попаднала такъв.
 Взех си боксери и май са уголемени,мислех че S ще са ми малки ,но M са ми доста широки.
  Слиповете май ще се връщат,търсих вчера XL и нямаше - само L и XXL.
   Дали въобще е имало XL !? Или този размер е най-търсен и затова е свършил бързо. newsm78

# 21
  • Мнения: 2 099
Радвам се, че съм била от полза. Hug Зехтина по принцип не трябва да се слага в хладилник. Аз си го държа в шкафа, не съм имала проблеми, не ми е гренясвал. Използвала съм го и за салати и за готвене.  Peace

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 311
И аз вчера взех за първи път от него, ще го видим как е. И на мен не ми е много приятен вкуса на зехтина по принцип, но все се надявам, че ще свикна. Вземам го специално за салати и за пюретата на малката, добавям след приготвяне, а си готвя с олио.

# 23
  • Мнения: X
Стоя 1 седмица на хладно и тъмно точно в шкафа  и ми нагарчаше.Затова го сложих в хладиник.

# 24
  • Мнения: 1 677
За да не е само "запис":

Горчицата от английската седмица е дооооооста лютичка! Обожавам горчица и постоянно експериментирам с различните видове, но тази направо ме "разрева"  Laughing

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 311
Сега четох на бутилката, пише да се съхранява на студено и тъмно, ако се сложи на температура под 7 градуса, потъмнявал и правил утайка, но това не намалявало качествата  му. При изваждане на светло се избистрял. Но си пише на студено, така че предполагам хладилник е по-добре отколкото стайна лятото 25 градуса, примерно, както е вкъщи.

# 26
  • Мнения: 6 688
Зехтинът екстра върджин по принцип трябва да нагарча, тогава бил истински-така съм чувала. Купувала съм от Гърция-разлика няма- и техния горчеше.Аз вземам много често от този- слагам най-вече в салати.

Относно фейсбук страницата на ЛИДЛ-съм писала, когато ме излъгаха за една доставка и не ми се обадиха.Писаха, че ще проверят и.....нищо!!! Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 4 864
Предстои американска седмица.

# 28
  • Мнения: 69 125
Зехтин ползвам от о.Крит - оригинален, нагарча си доста, но на мен ми харесва..

Не се държи в хладилник, там е нормално да се сгъстява, но това не влияе на качествата му...

# 29
  • Мнения: 5 658
 Тази седмица се надявам да се доредя за сладолед:). Другият понеделник за дълъг топ, имам два от миналата година и много си ги харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт