Ядете ли сурови ядки?

  • 8 472
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
От остатъка изцедени ядки се правят сурови бонбони или се използват за други десерти.

Или крекери. Тези ги правих с кокосово брашно и киснати бадеми:

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
много добре изглеждат,какво друго имат,какви са тези зеленийки
печени или сушени са крекерите?

# 32
  • Мнения: 598
Аз пък искам да попитам дали мога да си изкисна 200гр. ядки. и да ги ядем примерно 3-4 дни? Досадно ми се вижда за всяко хапване да изкисвам. Предпочитам да си имам готови. Губи ли се нещо /добавя ли се вреда/ при съхранение на вече изкиснати ядки?

# 33
  • Мнения: 8 163
Доли, сушени са. Зеленийките са кейл. Има също ленено семе, хранителна мая, черен, зелен, бял, сладък и лют пипер, морска сол и вода.

Ирра, накиснатиге ядки ще продължат да покълват. Дръж ги в хладилник. Можеш да ги плакнеш веднъж дневно, докато ги изядеш. Не ги дръж повече от 2-3 дни.

# 34
  • Мнения: 598
Благодаря ти за отговора, Фея Кръстница ! Значи за път не са подходящи ...

# 35
  • Мнения: 8 163
Ирра, можеш да ги накиснеш и да ги оставиш на слънчице, да изсъхнат. Или да ползваш дехидратор.

# 36
  • Мнения: 598
Ирра, можеш да ги накиснеш и да ги оставиш на слънчице, да изсъхнат. Или да ползваш дехидратор.
Фея Кръстница , ей това вече е чудесна новина! Веднага мятам едни 200г. накиснати от обяд във фурната. На 50 градуса с вентилатор дали ще стане? Или да пусна на размразяване на 30 градуса?

# 37
  • Мнения: 8 163
Ирра, може. Ако държиш да са сурови, Т не трябва да надвишава 47оС. Открехни леко вратата на фурната, за да излиза по-лесно влажният въздух.

# 38
  • Мнения: 598
Благодаря ти, Фея КръстницаHug Пуснах ги да съхнат междувременно на размразяване на 30 градуса. Проблемът е, че от проби дали са сухи вече, с децата ги поизядохме и остана има- няма шепа във фурната.  Embarassed
Утре пак трябва да купувам, кисна и суша  ooooh!

# 39
  • Мнения: 5 713
Макадамия и кедрова ядка са най-мазни от всички.

Кашуто не е бобово.

Ирра, в нашата къща се накисват по-големи количества ядки и после се сушат. Именно за да не изпадаме в излишна хамалогия.

# 40
  • Мнения: 3 331
От няколко години ям само сурови ядки, започнах да ям такива, понеже при печените се слага много сол и ми писна.
Ям основно орехи, лешници и бадеми, фъстъци много рядко, както и други по-екзотични и скъпи

Общи условия

Активация на акаунт