Австрийска тема- №51

  • 64 713
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Да даде ми направление за конкретен лекар, той моя е завеждащ гинекология и хирургия явно в тая болница не правят.

# 376
  • Мнения: 7 246
Една полезна статия за повечето от вас.

http://www.bulgaren.org/melangebulgaren/2014/09/19/%D0%BF%D1%80% … D0%B5/#more-10803

# 377
  • Мнения: 374

Малко Трънче, много добра идея ми даде!


Щеше да е хубаво ако имаше нещо полезно вътре, освен реклама на въпросния център.

# 378
  • Мнения: 369
Хоп, троп пристигнахме!  Mr. Green Не е истина, прибирам се и в пощата поздравителна картичка, лично подписана с химикал от кмета на Пуркерсдорф за рожденият ми ден!! Много готино!!! Heart Eyes Heart Eyes

Малко Трънче Ехаааа! Страхотно местенце!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ех, размечтах се...

# 379
  • Мнения: 723
Много яко, нали  Peace
Честит рожден ден! Жива и здрава да си и много хубави местенца из Австрия да посетите с твоите момчета   bouquet

# 380
  • Мнения: 1 794
 Hug  мама зайка_ и от мен!Жива,здрава,весела и щастлива!

# 381
  • Мнения: 304
Здравейте,
догодина ми предстои раждане и ще съм благодарна ако някоя мама с опит (и от Виена) сподели къде и как е родила, даде някой съвет или препоръка за болница. Да поясня, че бих искала раждане секцио по собствено желание и замразяване на стволови клетки. Колебая се между AKH и Semmelweissklinik.

Поздрави на всички  Peace

# 382
  • Vienna
  • Мнения: 261
В Земелваис замразяване на стволови клетки не предлагат. Но иначе на всеки който пожелае му срязват корема... Че и пари не искат!

# 383
  • Мнения: 794
Здравейте,
догодина ми предстои раждане и ще съм благодарна ако някоя мама с опит (и от Виена) сподели къде и как е родила, даде някой съвет или препоръка за болница. Да поясня, че бих искала раждане секцио по собствено желание и замразяване на стволови клетки. Колебая се между AKH и Semmelweissklinik.

Поздрави на всички  Peace

Честита бременност   bouquet
Аз родих преди почти 2 месеца в Hanusch и съм изключително доволна от всичко- и от прегледите преди раждането и от отношението на персонала  Heart Eyes
Моето раждане беше ужасно- 19 часа мъки и накрая при 9 см разкритие се наложи спешно секцио, защото бебето се беше обърнало леко и ако не ме бяха оперирали нямаше да излезе живо  Cry

Не знам до колко си убедена, че искаш секцио и защо, но аз бих те посъветвала, ако няма медицинска предпоставка, да си родиш нормално. Изобщо секцио по желание за мен е лудост, но с това не искам да натрапвам мнение, всеки сам си решава  Peace

Не знам дали в Hanusch предлагат замразяване на стволови клетки, но можеш да проучиш  Wink
Ако те интересува още нещо за раждането в тази болница- с удоволствие бих ти разказала повече  Wink

Но иначе на всеки който пожелае му срязват корема... Че и пари не искат!

Много грубо ...  Tired

# 384
  • Мнения: 1 794
 Hug Здравейте мили момичета!Аз съм още отпускарка и боря разни маршрути почти всеки ден.Направо се пристрастрих  Crazy Добре,че поне имаме хубава есен,за разлика от лятото дето ни подмина.
 Aphrodivina,аз не мога да дам информация за Австрия,защото съм раждала в България.Третия ми син се роди със секцио,но беше по спешност.Ако нямаш медицински причини,по-добре премисли решението си  Hug Не е толкова страшно естественото раждане  PeaceДругото си е операция,но ти си знаеш най-добре.Желая ти лека бременност и едно здраво и сладко бебче накрая!  ylinfant

На всички други хубава седмица  Sunglasses

# 385
  • Мнения: 3 675
Но иначе на всеки който пожелае му срязват корема... Че и пари не искат!
Това наистина ли е така или е някаква шега?  newsm78  Mr. Green

Аз до сега не съм търсила болница, в която операциите да се правят по желание, но бях останала с впечатлението, че в Австрия не се взима под внимание желанието на майката и операциите са в случай на нужда.

Мен в Hanusch ме попитаха дали искам секцио или искам да изчакам още един ден, но аз вече бях прекарала 3 дена в болницата, през които лекарите се опитваха да предизвикат раждането  Crazy Laughing Ако още първият ден бях казала, че искам да ме оперират, дълбоко се съмнявам, че щяха да се съгласят.  Rolling Eyes
През първия ден казах на акушерката, че искам да родя с упойка, а тя ми се развика и ми каза, че ако съм посещавала курсa им за бременни, сега изобщо нямало да ме е страх и е нямало да искам упойка  Rolling Eyes Какво ли щеше да стане ако и бях казала, че искам операция?!?  Laughing

За секциото по желание - за мен страхът е основателна причина да се направи операция. Ако жената я е много страх, има вероятност да не е много кооперативна по време на раждането - така си мисля аз  Peace
И все пак, задължително трябва да има достатъчно информация и за рисковете от една операция и чак тогава да се взима решение. Но форумът не е най подходящото място за взимане на решение и обсъждането на за и против.

# 386
  • Мнения: 304
Благодаря за отговорите!
Ще се информирам кои болници работят с подобни банки.
Относно операцията - доктора не ми каза, че не може по желание, може би преди е било така. Аз съм ужасно страхлива и затова съм убедена, че това за мен е най-подходящо, а на курсове за бременни изобщо не мисля да ходя за сега, информирала съм се от литература, интернет и мед. лица и съм взела решение. Все пак съм отворена за Вашите отзиви за болниците Simple Smile  пък ако има и родили със секцио мами, които да споделят ще е супер!

Лек ден

# 387
  • Мнения: 3 675
Aphrodivina, аз и  Beruška сме раждали в Hanusch с Цезарово сечение - доволни сме!  Simple Smile
Но аз не мисля, че предлагат замразяване на стволови клетки, а и не мога да ти гарантирам на 100%, че ще те оперират.
Най-добре е предварително да говориш с лекарите в болницата, че да не стане някоя грешка и в 9 месец с контракции да търсиш лекар, който да те оперира  Crazy Laughing
Сега като се разрових в интернет и останах с впечатлението, че наистина операцията по желание не е никакъв проблем и дори не се заплаща, но си е друго когато човек отиде до болницата и попита лично лекарите. Аз дори бих настоявала за писмен отговор, за да се застраховам, че наистина ще го направят, а не в последния момент да си променят решението  Mr. Green

# 388
  • Мнения: 369
Aphrodivina  Hug Успех мила! Аз и двата пъти родих нормално, без упойка, но и аз мисля че ако се притесняваш от сега и се паникьосаш по време на раждането, ще е по зле за бебето и теб.

Малко Трънче Ехаа 3 момчета ли имаш? Мен поне надеждата ми е, третото да е момиченце, но знае ли се...  Laughing

# 389
  • Мнения: 3 675
Малко Трънче Ехаа 3 момчета ли имаш? Мен поне надеждата ми е, третото да е момиченце, но знае ли се...  Laughing
Ако не третото, то четвъртото със сигурност ще е момиче! Гаранция ти давам!  Peace Laughing
Аз имам роднина, който има 3 момичета и третото можеше да е момче, ама не!  Laughing
Най-важното е децата ни да са здрави и щастливи, а полът не е важен.
Аз също имам момче и много се дразня когато му купувам дрехи.  Rolling Eyes 80% от нещата в магазините са за момичета, а за момчета няма почти нищо и това, което го има е ужасно грозно  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт