Австрийска тема- №51

  • 64 651
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 369
B & C За дрехите, все едно аз съм го писала това  Laughing Какви сладки палтенца, ботички, шапки, коланчета, пантофки има за момиченцаа, пижамките също са страхотни ауууу  Heart Eyes Laughing

И аз съм на мнение, че здравето е всичко в тоя живот...като се замислиш за какви глупости се карат хората понякога...

Но да, ще е хубавко да имам една дама в семейството, че с 3-ма мъже вкъщи.... едвам ги изхранвам в момента, за нататък не знам  Mr. Green

# 391
  • Мнения: 3 675
Aз на моят му бях купила шапка за момиче, а като беше по-малък един ден и лакче му сложих  Mr. Green Laughing Искаше детето и аз какво да направя Mr. Green
Изхранването не ми е проблем - моят е много злояд  Rolling Eyes Но това, че няма хубави дрешки, а и няма кого да лакирам и гримирам ми е голяма мъка  Rolling Eyes

# 392
  • Мнения: 794
Aphrodivina, предполагам, че решението за секцио е взето и няма смисъл да го обръщаме на "за" и "против". Само мога да ти пожелая бързо възтановяване след това, защото моето не беше, Първите три дни в болницата не можех да се обърна от болка, бях неподвижна! Майки, родили нормално, се връщаха от родилното сами, ставаха си, разхождаха се, можеха да идат да се изкъпят ...
Сега, два месеца след операцията, все още си ме наболява и от време на време се разранява на места от дрехите и леко прокървява ...

Може да се каже, че с едно раждане минах и през двата пътя ... почти. Болката, която беше наистина ужасна докато стигна 9 см. разкритие за мен е по- приемлива от болката след секцио  Peace

Малко Трънче Ехаа 3 момчета ли имаш? Мен поне надеждата ми е, третото да е момиченце, но знае ли се...  Laughing

И аз бих искала три момчета! Или айде поне две, че три деца ще ми дойдат в повече. Моми не искам  Naughty Имам си вече една- на четири лапички  Heart Eyes

# 393
  • Мнения: 3 675
И аз имах проблеми със ставането. Първите 24 часа въобще не съм ставала и бях с катетър ooooh! След това ми махнаха катетъра, но пак имах проблеми със ставането и ходенето.  Rolling Eyes При мен възстановяването беше доста бавно, но имаше една сръбкиня, която след операцията се чувстваше по-добре от мен и тя по-бързо се изправи в сравнение с мен.
Всичко си е много индивидуално, но болката не е никак малка и не е за пренебрегване.
Другите майки не знам колко ги е боляло, но след като родиха си се къпеха, разхождаха, смееха се и не ми изглеждаха много изстрадали като мен. 
При мен първите 3 дена бебето спеше в друга стая, а на другите майки бебетата си бяха при тях. На мен ми казаха тогава, че моето не може да спи при мен, понеже не мога да ставам. Rolling Eyes

# 394
  • Мнения: 369
Beruška Верно си е, и аз така след 4 дни от раждането припках по Моловете да пазарувам  : Laughing Но пък и аз раждам много леко, пу пу голям съм късмет с това. 10 см ги правя без болка и после само напъвам и оп!  Heart Eyes

B & C  Hug Laughing Големият пък има лилави чорапи с принцеси, сам си ги избра. Моите хич не са злояди, големият яде и след 1 час ме ръчка, че бил пак гладен  Crazy

Мацки, понеже съм мега социална  Laughing предлагам да се съберем тази събота или неделя в някой парк? Дават го една идея по хубаво времето. Който е за да пише.  Hug Hug

# 395
  • Мнения: 1 794
 HugАз бих обобщила,че болка при раждане винаги има.Раждала съм и по двата начина.Първите два пъти нормално,но с ужасни болки преди и по време на раждането.След това обаче си станах,изкъпах се и си бях неотлъчно до бебоците  Heart Eyes Третия път със секцио нямах никакви болки,но след секциото  ooooh! Станах едва на втория ден и то след като ми обуха дълбоки памучни пликчета.Бях убедена,че без тях ще ми се изсипят вътрешностите Embarassed Иначе после бързо зарастна,но още си ме боли понякога и като правя коремни преси пак щипе  CryБебето ми връчиха на третия ден  #Cussing out
Аз им купувах на моите редовно червени дрешки и ги гримирах като котета  Joy И лак сме слагали  Crazy

# 396
  • Мнения: 304
Много ви благодаря, момичета!
Ще разпитам най-подробно и в болниците, и на доки ще звъня днес за стволовите клетки. Той доста съвети ми даде на прегледа и е ужасно мил и внимателен.

Прекрасен, слънчев ден от мен Simple Smile

# 397
  • Мнения: 55
Здравейте, много сте изписали Simple Smile

Дрехите за момичета наистина са прекрасни  Heart Eyes  Моята щерка е на 4г, а бебо е на 1г и 4м, и горкичкия износва розови бодита, розови пижамки  и т.н. Много малко дрешки съм му купувала. Но сега ще се наложи да му взема , защото е голямо момче и не става да го извеждам с момичешки дрешки. 
Във Виена в нашия район видях само един магазин с детски дрешки втора употреба и пак си бяха скъпи. Видях и един с играчки секънд хенд и бяха безумно скъпи.  От прочутите намаления не успях да намеря нищо- явно бях закъсняла и имаше най-вече за новородени от 0-3 месеца Simple Smile



Аз съм раждала 2 пъти- нормално раждане в БГ. Първия път беше кошмар, за малко и мен да ме срежат по спешност. Припаднала съм за секунди, докторката  си изкара акъла и свика екип за секцио. Точно влизаха в залата, и един лекар реши за последен път да скочи връз корема ми и бебето успя да излезне...  Всичко  беше ужасно, но добре че не ме срязаха и за секцио / вече ми бяха направили епизотомия или както се казваше там , дано не бъркам/.  1 месец не можех да си седна на д-то, хранех се права до масата или легнала някак си настрани. Ходех като патица, абе имах ужасен следродов период.

Втория път раждането протече по-човешки хихих,но пък бебо разкъса шийката на матката. Пак си имах болките доста време след раждането, но вече имах и голямо детенце и не можех да си почивам. Трябваше да бъза на крак, въпреки болките...

Предполагам, че ако ще раждам трети път, ще си искам секцио и аз Simple Smile


Искам да ви попитам как седи въпроса с детските градини. От каква възраст е задължително, как се кандидатства за детска и т.н? Дъщеря ми е на 4г, не знае и дума немски, голям шок ще е, и каквато ми е миличка,,, ооох.
Някой казал на мъжа ми, 4е по-добре 4астна детска. Защото в държавните постоянно искали допълнително пари за разни мероприятия извън детската....

# 398
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Момичета айде стига с тия страхотии за раждания, на някои ни предстои за първи път. И без това се вкарвам в излишни филми сама.

Дайте по-весело - за ясли, детски градини, дрешки   bouquet

# 399
  • Мнения: 3 675
Моето дете беше в държавна детска градина и не бих казала, че непрекъснато искат пари  Peace
Вярно е, че съм давала, но е било пожелание. Плащала съм за снимки, но понеже аз самата съм искала и никой не ме е задължавал.
За разни екскурзии също съм плащала, но отново никой не ми е слагал ножа на гърлото и не ми е казвал плащай  Laughing
Още си спомням Schönbrunn. От детската градина ми бяха написали на една бележка, че синът ми има огромно желание Laughing да посети двореца  и трябва да платя 5 евро. Аз платих и в денят, в който детето ми отиде да види дворецът се оказа, че само половината деца ще ходят, а другите ще ги водят в парка и ще играят футбол. След това питах моето дете какво е видяло и кой е живял в този дворец, а то ми каза - ама нали ти казах, там не живее никой, стига си ме разпитвала, леличките ни купиха сладолед.  Laughing
Ако детето ми беше отишло в парка да играе футбол, щеше да му хареса много повече, но ме изиграха тези гадни лелички  Twisted Evil

Дайте по-весело - за ясли, детски градини, дрешки   bouquet
Аз предпочитам да обсъждаме раждането, че от детските градини и дрехите ми настръхва косата!  Laughing
(шегувам се) Peace
Но и раждането може да бъде смешно и забавно - зависи от гледната точка.  Laughing

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 14:41 от B & C

# 400
  • Мнения: 233
Здравейте Simple Smile,
ние продължаваме с подготовките...не предполагах, че тази работа с преместването е толкова времеотнемаща и силиизсмукваща, особено докато човек все още трябва и на работа да ходи в Бг. Постоянно си казваме, ае и това и вече сме готови, то още нещо не сме съобразили, лудницата е пълна.
За дрехите аз винаги съм намирала интересни дрешки и за момчето, най-често от ибей, но наистина за момичетата е "уау", има страхотни неща.
Beruška, ти сега какво, четириногата госпожица ще я оставиш само момиче ли? Ще трябва да помислиш да излезе уравнението, 2 момчета и всяко да си има по една пазителка Simple Smile
B & C , от сърце се смях на коментара с лакчето  Laughing, моята дъщеря е почти на 3г. много ме кара да я лакирам, ще ти я водя да я лакираш Wink...
И да споделя...част от подготовкате е юрването при зъболекаря, сума ти часове за поправка на зъби. Моля ви споделете как е със зъболекарите във Виена? Основно ме интересува качеството. Има доста хора, които избират да поправят зъбите си в Бг, защото е по-евтино и било по-качествено. Не мога да повярвам, че в една доста по-напреднала страни, каквато Австрия е така.
На децата им предстои да носят коректори за зъби (незнам дали точно така се наричат, но са съвременен силиконов вариант на едновремешните апаратчета, които се носят само през нощта), чудя се дали да ги правим тук или да оставя това предизвикателство за тамошните ортодонтски специалисти...

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 10:54 от Z♥

# 401
  • Мнения: 55
И да споделя...част от подготовкате е юрването при зъболекаря, сума ти часове за поправка на зъби. Моля ви споделете как е със зъболекарите във Виена? Основно ме интересува качеството. Има доста хора, които избират да поправят зъбите си в Бг, защото е по-евтино и било по-качествено. Не мога да повярвам, че в едни доста по-напреднали страни като Австрия е така.



Мъжа ми си е намерил българин зъболекар. Не е доволен Simple Smile




# 402
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Правете си зъбите в БГ! Не е добре тук. Здравната каса например покрива бели пломби само на предните зъби, назад (но все пак виждащи се зъби) слагат само амалгама. Не се покриват НИКАКВИ разходи, свързани с естетика на зъбите. Зъболекарите, работещи със здравната каса, обслужват по 2-3 пациента ЕДНОВРЕМЕННО - просто има 2 стола, сложени на разумно разстояние един от друг. Този, на когото аз попаднах, дори не си сменяше ръкавиците между мен и другия пациент.
Не казвам, че всички са мърлячи, разбира се, но ми беше фрапиращо да видя зъболекар на 50+ години с утвърдена практика, много пациенти, даже ми беше препоръчан, който да не спазва елементарните хигиенни стандарти.
А това с няколкото пациенти едновременно е по-скоро правило, отколкото изключение.
Когато ми се наложи по спешност да лекувам зъб, ходя в амбулатория към здравната каса. Там е поточна линия, рядко пациент остава в кабинета над 10 минути, и са най-вече възрастни хора за вадене. Но зъболекарите работят чисто и това, което правят, е надежно. После гледам да си ида до БГ в най-кратки срокове и моят зъболекар да ми смени амалгамите с полимер. Но като цяло при всяко прибиране до БГ посещавам моя зъбар, хващаме кариесчета още в зародиш и в Австрия до сега само 2 пъти ми се е налагало да ходя (да чукна на дърво!!)
Освен това при нормален зъболекар, работещ със здравната каса, се чака седмици за час.
Частните са съвсем друга ракия, там няма да коментирам, нямам лични наблюдения.
Дано имате повече късмет от мен в намирането!

# 403
  • Мнения: 369
Z♥ И аз съм на мнение да си правите всички зъбки в България! Тук си счупих зъб, ходех на зъболекар по здравна каса и наистина не беше хигиенично, на всичкото отгоре ми искаше към 700 евро да ми поправи от тук, от там зъба. И да слагат Амалгама масово! Направо останах в потрес! Имам си много готин зъболекър в Смолян, чисто нова апаратура, слага ми най-качествените материали. Амалгамата отдавна я отричат нашите зъболекари, поради ред причини.  Peace Hug

# 404
  • Мнения: 374
Z♥ , и аз ходя при моята зъболекарка в БГ и правя всичко, така, че да е ок до следващата отпуска.

ПП. Аз съм желаеща за едно бг-мамско събиране събота или неделя, както предложи мама зайка. В неделя го дават по-слънчево.

Общи условия

Активация на акаунт