Австрийска тема- №51

  • 64 656
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 675
Стана ми интересно как се гледа нормално, палаво хлапе на 5-10 годишна възраст при вас?
Трудно!  Laughing

# 421
  • Мнения: 55
Здравейте, следя темата с голям интерес, но от България. Попаднах на статии за правата на децата и безсилието на родителите да налагат възпитателни мерки в Германия, за случаи на взети деца от семействата им. Малко невероятна ми се вижда лекотата с която се твърди, че социалните отнемат деца. Стана ми интересно как се гледа нормално, палаво хлапе на 5-10 годишна възраст при вас? Тук не е рядка гледка родител да въдворява щурият си наследник, включително и аз стигам до по-твърди мерки на моменти Grinning, без да говоря за малтретиране. А за тичането, тропането и крещенето у дома не ми се говори.


Децата ми са много палави и ревливи. Малкия проходжаше лятото, докато бяхме във Виена и беше голяма шумотевица, тропане, падане, ревове. Отделно той много реве през нощта, но не просто бебешки рев, а пронизващи писъци. Ужасно ме беше страх, някой съсед да не помисли, че малтретираме бебето. Даже по едно време си помислих, че явно под нас не живее никой и затова не реагират.  После се запознахме със съседа до нас- сърбин ерген, който не се прибира често. Той каза , че и под нас живеят сърби.   ТА си мисля, че явно затова не са реагирали , щото като всички балканци са свикнали на шумотевици Simple Smile)))
Общо взето гледахме да не се застояваме вътре, защото ставаше непоносимо Simple Smile Смазах се от разходки и паркове и тичане.
Това , което ми хареса е, че парковете са заградени с ограда, не се допускат кучета вътре, и не се пуши. Всъщност видях една циганка да пуши вътре...
Сега съм в шок в БГ, как по детските площадки родителите масово пушат, ужасно е.

# 422
  • Мнения: 27
Благодаря за мненията!Сега се замислям, че вероятно в България мръсните, неподдържани места за игра допълнително влошават нещата.  А, вероятно както казвате и балканския манталитет.

# 423
  • Мнения: 3 675
Малко невероятна ми се вижда лекотата с която се твърди, че социалните отнемат деца.
В България хората имат доста погрешна представа за западна Европа. Дори и българи, които не живеят в България или местни, които не са се сблъсквали с подобни проблеми или никога не са се интересували, не им се вярва, но е факт, че се отнемат деца, независимо от това кой какво вярва или не вярва и колко вероятно или невероятно му се вижда.
В България има деца, които наистина трябва да бъдат отнети от родителите им, но държавата не го прави, понеже е бедна, няма пари и не иска да храни още едно гърло.
В западните държави не е така и там държавата може да си го позволи, а и по този начин се създават допълнителни работни места и има хора, които имат финансов интерес от цялата тази работа.

# 424
  • Мнения: 794
Аз не вярвам, че социалните ще ти вземат детето просто е така, защото вдига шум.
Моето бебе преди малко уж заспа, влязох набързо да се изкъпя, но той взе, че се събуди докато бях в банята и така хубаво си порева. Ами оставих го да се дере, какво да правя, да излизам от банята с пяната по косата няма как да стане.
Не вярвам ,че някой си е помислил, че мълтретирам бебето.
Бебетата реват, децата пискат, кучетата лаят ... дето се вика "Не можеш да спреш гората да се разлиства"  Laughing

# 425
  • Мнения: 3 675
Аз не вярвам, че социалните ще ти вземат детето просто е така, защото вдига шум.
Разбира се, че никой няма да ти вземе детето понеже вдига шум, но може някой ненормален съсед да се обади до Jugendamt и да каже, че не се грижиш добре за детето ти и да дойдат да проверят защо реве толкова много това бебе.
Аз имах проблем със съседката понеже имахме вентилатор в банята и на лудата и пречеше. Блъскаше, пишеше ни бележки, обади се на собственика да се оплаква.  Crazy
Един ден дойдоха двама мъже и ни смениха вентилатора, но с още по-мощен и шумен  Mr. Green Laughing ooooh! Като го пуснаха за да го изпробват и на мен косата ми се изправи  Laughing
Много се радвам, че вече не живея в този блок, а и че детето ми не беше от ревливите, защото тази съседка нямаше деца и се съмнявам, че щеше да прояви разбиране за детето Rolling Eyes Тя държеше на спокойствието си и искаше абсолютна тишина. Жената беше от някакво село и градският живот не и се отразяваше добре  Laughing

# 426
  • Мнения: 794
Хахах класика!  hahaha

И нашият мургав съсед мангал се оплакваше в началото, че кучето ми било лаело ... ама как няма да лае, като вратата му е точно срещу нашата и той се прибираше с гръм и трясък ... биеше и жената ... циганска идилия! То кучето си усеща ...
После се оказа, че явно не обича кучета, защото човека си е професионален крадец, лежал е за кражба няколко пъти  Laughing

Твърдеше, че и другите съседи се оплаквали от куч, а като ни видеха така ѝ се радваха  Sunglasses
Даже съседката до нас ми беше казала, че се чувства по- спокойно като знае, че има куче на етажа  Heart Eyes

Добре, че се изнесе. После месеци наред идваше редовно полиция да го търси ...  Rolling Eyes

Сега на негово място там живее друг циганин  Joy
Виена и нейните жители ...

# 427
  • Мнения: 369
Ох, ужас това ми е болна тема за децата, вкъщи винаги има някой ревящ, в истерия или каквото там. Носят се звуците по целият блок. Sick Да не говорим за изолацията, всичко чуваме от съседите, сигурна съм, че и нас ни чуват кристално хаха. Дано никой не откачи и да не звъни по социалните  Praynig

# 428
  • Мнения: 3 675
Aз в момента живея в алтбау и се чувствам прекрасноооо!  Heart Eyes Понякога имам чувството, че единственият обитаем апартамент е нашият.  Laughing
Нищо не чувам, а и никой не се оплаква, че ни чува вентилатора  Grinning
Сега единственият проблем, който имам е с телефона. Нещо няма добър обхват и понякога се налага да отида до прозореца за да мога да говоря по телефона  Rolling Eyes
Преди не смеех да се прибера вкъщи, да не би да срещна съседката (русокоса австрийска стара мома от село) и къпането беше голям проблем   tiptoe

# 429
  • Мнения: 794
Айде да ходим на кафе уикенда ако времето е като днескашното  Party

мама зайка_ , facebook me, may be?  Laughing


# 430
  • Виена
  • Мнения: 91
Avinceto, моето моето момиче е първи клас в българското училище Simple Smile

# 431
  • Мнения: 2 142
Здравейте, момичета!
Какво, ще кажете за 5ти бицирк, освен, че е много близо до центъра и ТУ и Академията (последното го написах, защото за мен е удобно Simple Smile ) Има ли някоя от вас в този район? В момнета ползваме нещо, като студио, но аз съм само приходяща до Нова година, защото не съм си приключила нещата в България. Вчера гледахме едно по-голямо жилище тук, симпатично, необзаведено, след ремонт, слънчево югоизточно като положение, както казах близо до центъра, нооооо естествено голямото НО, в сградата няма асансьор (стара), на 3ти етаж или 144стълби в посока, но и това го преживяваме; само на ток е, няма газ, както казах няма никакви мебели дори и кухня и тук всъщност за мен стои най-големия въпрос, според мен стои логично, че ако им обзаведа кухнята би трябвало да ми приспадат от наема, или тук не е такава практиката? Означава ли, че ако обзаведа кухнята след няколко години, решам да се преместя, ще трябва да си демонтирам кухнята? Много тъпо ми се вижда. Хайде, за уредите съм съгласна, но и шкафовете ли? Ааааа, да и няма тераса. Не мога аз без тераса! Макар, че на всичките огледи, на които ходихме, само един апартамент беше с тераса, но беше доста далече от  "опорните ми точки".
Дайте някакъв съвет, моля!
От много скоро сме тук, даже по-скоро мъжа ми (само месец) и още не сме наясно, къде "не трябва да се живее"
Момичетата, ще започнат училище тук от септември, така, че за нас са важни и училищата в района, но доколкото разбрахме тук има доста училища и гимназии.
Ще очаквам отговорите Ви с нетърпение!  bouquet

# 432
# 433
  • Мнения: 5 462
Здравейте, момичета!
Какво, ще кажете за 5ти бицирк, освен, че е много близо до центъра и ТУ и Академията (последното го написах, защото за мен е удобно Simple Smile ) Има ли някоя от вас в този район? В момнета ползваме нещо, като студио, но аз съм само приходяща до Нова година, защото не съм си приключила нещата в България. Вчера гледахме едно по-голямо жилище тук, симпатично, необзаведено, след ремонт, слънчево югоизточно като положение, както казах близо до центъра, нооооо естествено голямото НО, в сградата няма асансьор (стара), на 3ти етаж или 144стълби в посока, но и това го преживяваме; само на ток е, няма газ, както казах няма никакви мебели дори и кухня и тук всъщност за мен стои най-големия въпрос, според мен стои логично, че ако им обзаведа кухнята би трябвало да ми приспадат от наема, или тук не е такава практиката? Означава ли, че ако обзаведа кухнята след няколко години, решам да се преместя, ще трябва да си демонтирам кухнята? Много тъпо ми се вижда. Хайде, за уредите съм съгласна, но и шкафовете ли? Ааааа, да и няма тераса. Не мога аз без тераса! Макар, че на всичките огледи, на които ходихме, само един апартамент беше с тераса, но беше доста далече от  "опорните ми точки".
Дайте някакъв съвет, моля!
От много скоро сме тук, даже по-скоро мъжа ми (само месец) и още не сме наясно, къде "не трябва да се живее"
Момичетата, ще започнат училище тук от септември, така, че за нас са важни и училищата в района, но доколкото разбрахме тук има доста училища и гимназии.
Ще очаквам отговорите Ви с нетърпение!  bouquet

Септември тази година или догодина ? Rolling Eyes
Този ти въпрос е мега неясен .Направо не разбирам какво всъщност питаш , гледам си и отговаряш сама на него ? ooooh!   

# 434
  • Мнения: 794
Мишел, повечето обяви, които сме гледали са с необзаведени квартири.
До колкото знам, моля да ме поправите ако греша, ако искаш обзаведен- плащаш някаква трансфер такса, която не е никак малка и след това май не ти я връщат ...
Та то по- евтино ще ти излезе да си обзаведеш сама и после да си имаш мебели, отколкото да плащаш такса, особено ако не се връща /а май не се/  Wink

И аз бих искала да попитам- кои квартали да избягвам, заради циганите най- вече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт