Австрийска тема- №51

  • 64 701
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 675
мишел, 5-ти не е лош, но зависи къде точно живееш в 5.
Най-важното е на вас да ви харесва и да ви е удобно.
Терасите и балконите във Виена са лукс  Mr. Green Rolling Eyes Аз също нямам балкон  Rolling Eyes , но за мен беше по-важно да съм в центъра или поне по-близо, а не да имам тераса и да трябва да пътувам всеки ден по 1 час с градския транспорт.  Crazy
Кухнята - има апартаменти с обзаведена кухня и такива без. Тези, които са без, понякога има възможност да  ти сложат шкафове и ел. уреди, но ще ти увеличат наема. За случай, в който собственикът е намалявал наема, понеже наемателят си е купил шкафове и ел. уреди, не съм чувала.
Много по-трудно е да се купи и монтира всичко, а след това лесно се махат шкафовете.  Wink
Една моя приятелка си взе всичко от старото жилище и си го монтира в новото, но има и такива, които си продават старите кухненски шкафове и ел. уреди или ги изхвърлят.
Аз като за начало бих търсила жилище с кухня и не бих се наела да купувам, но всеки сам си решава кое е най-добро за него.

# 436
  • Мнения: 794
Аз като за начало бих търсила жилище с кухня и не бих се наела да купувам, но всеки сам си решава кое е най-добро за него.

И аз обявите без кухни изобщо не ги и гледам. Не бих се наела да купувам кухненски шкафове, печки, котлони ...

# 437
  • Мнения: 3 675
И аз бих искала да попитам- кои квартали да избягвам, заради циганите най- вече  Wink
Не можеш да избягаш от тях! Те са навсякъде!  Laughing
Освен да се преместите в някое селце, от тези дето ни показа  newsm78  Mr. Green

А сега сериозно - във всички квартали на Виена има места, където да не ми харесва.
10 бецирк е пълен с турци, сърби, всякакъв вид цигани и аз не го харесвам, но и там има хубави къщи и блокове. За съжаление обаче са много отдалечени от центъра и ако нямаш кола, има вероятност да ти се наложи да минаваш през Reumannplatz.

Markrit, ти всъщност в коя държава живееш?
Питам те, понеже ми направи впечатление, че си много компетентна по най-различни въпроси касаещи не една или две държави.  Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 окт 2014, 12:06 от B & C

# 438
  • Мнения: 369
Beruška В Пуркерсдорф, където съм аз хаха, има само един циганин, който седи от време на време пред Лидъл, и мисля даже че е българин хаха. Тук има яко австрийци, много малко сърби и досега българите, които познавам тук ми се броят на пръстите на едната ръка.

Мишел На колко години са момичетата ти? Hug

Аз съм още в болничен, до петък...кога ще спрем да боледуваме тук не ми е ясно  Crazy

# 439
  • Мнения: 3 675
Аз съм още в болничен, до петък...кога ще спрем да боледуваме тук не ми е ясно  Crazy
Когато пораснат децата, ако сме все още живи  Confused Rolling Eyes ooooh!
Детската градина беше развъдник на вируси и много се надявах в училището да е по-различно, но като гледам май ще си остана само с надеждата.  Sad

# 440
  • Мнения: 1 794
 Hug Hi  Hug
Ние първите две години бяхме на квартира при босанци.Никакви проблеми,най-вече като сами определихме границите  WinkКухнята беше обзаведена и си купихме всичко останало.Сегашното жилище е алтбау.Супер място и наскоро си подновихме договора.Хазяите и съседите са австрийци.Жилището беше празно,но си имаше кухня.След години ако се местим ще подаря или изхвърля мебелите.Мисля да си запазя само един шкаф и два скрина,но те са ръчна изработка и са ми скъп подарък  Heart Eyes


Markrit, ти всъщност в коя държава живееш?
Питам те, понеже ми направи впечатление, че си много компетентна по най-различни въпроси касаещи не една или две държави.  Smile

 Joy  Joy  Joy  ooooh!

# 441
  • Мнения: 2 142
Markrit , да доста объркано се получи, но по-скоро исках да попитам за квартала.
Сградата ми харесва, локацията и също, просто не знаех, как стои въпроса с кухните и обзавеждането.
Да, разказах си плюсовете и минусите на жилището, защото трябваше с някой да споделя, макар, че едва ли Ви интересуват моите емигрантски тревоги, за което моля да ме извините, ще се постарая въпросите ми да са по-конкретни за в бъдеще.
Въпреки това отговорите Ви ми помогнаха да се ориентирам в ситуацията.
Харесва ми и ще преглътна обзавеждането на кухнята, май, макар, че ще гледам апартаменти и през другата седмица.

мама зайка_ Моите девойки са големи и ще започват училище от септември другата година, естествено (вече сме октомври) Голямата ми е 4ти клас, а малката 2ри.

# 442
  • Мнения: 3 675
мишел, кухнята е доста голям проблем.......имай го в предвид.
Освен, че струва не малко пари, не става от днес за утре.  Rolling Eyes
Аз исках да си купя кухня от Kika, но се отказах защото ми беше спешно и не ми се чакаше.  Rolling Eyes
Принудих се да си купя от IKEA.

Това за оценките сигурно ли е?
Да взема да пратя моя мързелан за една година в БГ  Mr. Green

# 443
  • Мнения: 794
... макар, че едва ли Ви интересуват моите емигрантски тревоги, за което моля да ме извините, ще се постарая въпросите ми да са по-конкретни за в бъдеще.

Ееее глупости! Нали за това е темата  Hug
И тези, които са вече тук са били кандидат- емигранти и твоите тревоги всъщност изобщо не са ни далечни и непознати  Peace

Аз пък днес удрям на камък с педиатрите. Звънях на трима. Първата работела само с деца от 14ти бецирк, ти да видиш. Обясних, че аз всъщност съм на границата на 14ти и 15ти и че техния кабинет ми е на съседната улица едва ли не- не, не можело ...  Tired
Вторият уж работи до 12 днес, ама още в 11:20 нямаше кой да ми вдигне телефона, включи се секретар  Joy
Третата пък работи само с болни деца и при нея не се правят контролни прегледи ...

# 444
  • Мнения: 2 142

B & C , знам, че е тежко перо кухнята, но наема е приличен. Ще се наложи да вляза и аз в Икеа Simple Smile най-вероятно  Rolling Eyes
За оценките така ми казаха в едно от училищата, евентуално може да намалят с една единица, но и това не е сигурно. По принцип, имаме едно училище, в което можем да прехвърлим децата директно тук и веднага, но не съм сигурна, че искам, защото за разлика от училището в България, това не е много светско, а леко консервативно и доста религиозно- предпочитам да ги запиша в нормално общинско училище.

Благодаря ти, Beruška!  Hug
После и моята тема, ще са педиатрите, че и едното ми дете е с тежко автоимунно заболяване. Това е и една от причините, за нашата емиграция. За съжаление, България отдавна е вдигнала ръце от болните дечица. Дъщеря ми я лекуваме от 3години в Германия, а централата на Клиниката е в Австрия.  

# 445
  • Мнения: 369
B & C Еее, стига де  Crazy Hug Поне в първи клас се надявах нещата да са доста по-добре...освен, че лапетата се тръшкат болни, но и аз с тях да не остана по назад...

Мишел Аз лично исках кухня, и то с керамичен плот  да ми е печката Laughing. Ние живеем в Purkersdorf, на границата с 14 бецирк.
Ох, да и ние емигрирахме главно заради малкия...на 2 месеца направи жестоки гърчове след поставена ваксина, после се напука целия, после направи бъбречна криза...еми исках да съдя държавата, но всички документи се потулиха, и просто се отказах. Писна ми от простотия...

Както и да е, стискам палци да си намерите хубаво жилище!

Beruška Hug Hug

# 446
  • Мнения: 233
Здравейте момичета Hug,
и на нас ни предстои избор на жилище...Много малко ми харесват, и почти всички ми се виждат не достатъчно светли Confused.ММ вчера е бил на 4 огледа, каза никой не би избрал. Как мислите по-добре ново строителство или старите сгради? И ние гледаме необзаведени, но поне с кухня, с всичките и уреди. Като райони сме харесали 3,5,8,13,18,19,23, последните 3 ми се виждат най-зелени. 13 ти ясен. 3,5 и 8 в близост до центъра. Децата ще са на детска в 3 и работата на ММ е в 3ти. Всъщност най-много се надявам на някоя маломерна къщичка newsm17 в Perchtoldsdorf или 23 ти. Че хич не ми се затваря в апартамент, а някои имат и решетки, като в затвор, свиква ли се с това!?

# 447
  • Мнения: 304
И аз подкрепям мнението, че в центъра (и алтбау) терасите са си лукс. Новото строителство повече залагат на тях, но не всички.
За циганите, турците, сърбите в 19 няма такива проблеми, в 10 и 20 е ужас! 
Мами, днес се записах в AKH, дано ми е на късмет, че почти изпусках Nackenfaltenmessunga от туткане и мислене Simple Smile

Поздрави!

# 448
  • Мнения: 374
Здравейте момичета Hug,
и на нас ни предстои избор на жилище...Много малко ми харесват, и почти всички ми се виждат не достатъчно светли Confused.ММ вчера е бил на 4 огледа, каза никой не би избрал. Как мислите по-добре ново строителство или старите сгради?


Мои познати, живеещи в стари сгради, се оплакват от лошата изолация на прозорците и съответно по-скъпото им отопление.

А светлината като цяло тук си е по-малко, не е само до жилището. Затова по някое време си трябва и витамин Д за цялото семейство.

# 449
  • Мнения: 2 142
Затова го харесах това altbau жилище, защото е светло и с тези високи тавани... Къщата е ремонтирана и с изолация, като цяло- влече ме нещо натам

Общи условия

Активация на акаунт