ПГ по телекомуникации или ПГЕА

  • 13 724
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, дъщеря ми е седми клас, приета е на първо класиране в ПГЕА, но се колебае между него и ПГ по телекомуникации. Някакви мнения или препоръки ?

# 1
  • Мнения: 4
Привет /не че съм много наясно/, ние се записахме в ПГ по телекомуникации в заявлението подадено за първо класиране синът ми категорично заяви, че в никакъв случаи няма да запише "Киров". До този момент не се бях интересувала ,ПГ по телекомуникации е под шапката на ТУ и доколкото разбрах ползват тяхната база, имат  CISCO академия в четири семестъра ,един семестър е на цена 150лв. ,двойно по малко от стандартният курс.Последните три дни сравних статистиката минимален и максимален бал за прием след 7 клас за три години назад ПГ по телекомуникации върви почти паралелно с  СПГЕ “Джон Атанасов", тази година ПГ по телекомуникации на първо класиране в специалността "системно програмиране" мина по максимален бал СПГЕ "Джон Атанасов".Надявам се училището да има претенции за достигане на нивото на ТУЕС.Бяхме подредили желанията по следният начин:
1.СПГЕ “Джон Атанасов"-системно програмиране(мин.бал31,051-макс.бал34,256)
2.ПГ по телекомуникация -системно програмиране(мин.бал29,944-макс.бал34,294)
бала на дете е 31,приет на 1 класиране по второ желание,имахме шанс да участваме във второ класиране и най-вероятно щяхме да влезем.До този извод стигнах след като видях и първото класиране на ТУЕС от 100свободни места реално заети тази година са 27 системно от 50 и 10 ком.технологии  от 50-драстичен срив в момента в едно от най-добрите училищата с тази насоченост (изключвам "Правец" )има незаети места общо 63 от 100.ПГЕА"Киров" системно програмиране мин.бал 27,457-макц.бал 31,652 .Дамо да съм Ви била полезна ,лично аз мисля ПГ по телекомуникация е по добрият избор от "Киров"поне за моето дете .Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 юни 2014, 14:52 от lunen_lach

# 2
  • Мнения: 272
здравейте,
има ли някой с дете, записало се в ПГ по телекомуникации?

# 3
  • Мнения: 3 886
Здравейте има ли мами който деца ще са  в ПГ по Телекомуникации

# 4
  • Мнения: 1
Има Simple Smile Компютърни мрежи.

# 5
  • Vidin
  • Мнения: 3
Икономическа информатика  Peace

# 6
  • Мнения: 3 886
Има Simple Smile Компютърни мрежи.
съученици ще смее Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 982
И ние сме тук - системно програмиране.
Определено мнението на Лунен лъч ни помогна в решението ни къде да учим.
Е, успешно преминаване и през този етап на всички Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 886
Харесва ли ви доволни ли сте?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 548
ПГ по телекомуникации не е ли под шапката на ВУТП (Висшето училище по телекомуникации и пощи, бивш колеж по ТП) newsm78 В сайта на ТУ не е посочено като тяхно училище.

# 10
  • Мнения: 10
Здравейте! Моят син е приет тази година - 2018, в паралелка "Системно програмиране" в ПГ по телекомуникации. Бихте ли ни дали някакви препоръки, мнения и прочее? Благодаря предварително! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 321
Привет.Искам и аз да следя темата понеже догодина ни предстои избор.
Повдигам я малко...Simple Smile

# 12
  • Мнения: 13
И мен ме интересува актуално мнение от първокурсници

# 13
  • Мнения: 2
Сега ше ви кажа  РЕАЛНО мнение на човек, който е учил там  от 8 до 10 клас. Учих там тези 2 години и се преместих още първия срок на десети клас . Училището е ужасно. Ако на  на синът/дъщеря ви му харесва училището то е защото не се напряга изобщо и изкарва лесни оценки. По цял ден по почти никой предмет няма да правите нищо, хората там почти не се къпат,  няма салон / игрище и когато имате физическо набутват по 2 или 3 класа в  най-долния етаж на училището ( нещо като мазе) . Училището е покъртително малко и всяко междучасие става грамадна гъчканица понеже няма място в тези малки коридорчета да се ходи. По специалните предмети абсолиутно нищо не правиш. Единствения предмет, по който правехме нещо беше електротехника която я учих само в 9 клас. 9 клас има практика , по която  нищо не се прави. Ако имаш тест просто не отиваш този час и тя другия забравя , че сте правили тест и така ти се разминава.  Много се пуши там така че ако синът ви/дъщеря ви започнат да пушат или да ходят по грешен път не се учудваите.  Единственият плиус е , че  се изкарват лесни оценки по почти всичко  .  CISCO академията попринцип ти дава добро образование но тук  не. Аз се записах  и изкарах 2 нива. Абсолиутно нищо не правехме и дори след първия срок на 8 клас спряхме да ходим и си правехме тестовете от вкъщи. Улеснете си живота отговорите ги има в интернет не се затормозявайте за нищо
 няма никакъв смисъл от това. Запишете се в друго училище на CISCO   тук лесно се взима диплома но абсолиутно нищо не се научава . Ако си мислите , че влизате там за да учите компютри или т.н. изобщо не си мислете, че е така. Дори директорката когато има часове  по голямата част от времето не си влиза в часовете. Повечето хора са влезли тук не защото искат да учат тази наука , а защото просто балът им е бил толкова покъртително нисък , че само тук са ги приели.  90% от класа ми не знаеха как се борави с компютър и бяха малоумни. Аз бях в специалност компютърни мрежи. Набор 2003 съм и ако някой решава да се записва там по добре да се запише в  друго нормално училище . Съветът ми е ако искате да учите комп.  записваите се в джон атанасов системно програмиране/приложно. За туес не е хубаво там изобщо и него съм го проверил.....  Аз лично бях силно мотивиран да уча в тази сфера, но когато видях всички условия се отказах изобщо. Сега съм в НФСГ и съм много доволен от всичко въпреки, че не  се изучават компютри там. Съветът ми е ако синът ви иска да учи  нещо и да прави НЕЩО в час записваите го в джонката или в друга гимназия в която не се учат комп. дори и да е нормално СУ училище. не си губете времето тук. Това е моето мнение всичко е напълно вярно учил съм там достатъчно време и съжалявам за което.  Ако някой иска по подробно мнение да ми пише.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 21:59 от bgpepi2003

Общи условия

Активация на акаунт