Много мина и мъничко остана до АВГУСТовска среща най-желана!

  • 26 954
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 929
Dandelionwine браво на вече големите мъже!  Hug За две седмици много са пораснали пу пу пу Simple Smile Да продължават все така и скоро да ни ги покажеш с една снимка , гушнати в мама и вкъщи!   bouquet
Ти как си? Как протича възстановяването от операцията?
Ух, аз вчера излязох по майчинство и вече ми е съвсем реално, а и след обиколката на родилното...  Simple Smile Вече се чудя дали не трябва да пера и гладя всичко на бебо и да наглася някоя моя нощница за болницата Simple Smile и най-вече дрехите за изписването, че като чета в една тема за изцечките на татковците как гласят мамите на изписването....   Mr. Green Ще си наглася всичко предварително.
Мами, матрака на коша за новородено дали и него да го пусна в пералнята?

# 31
  • Мнения: 68
Аз мисля да пера количката чак като изляза от болницата- не мисля, че ще излизаме на разходка още първите дни.

# 32
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте, мами!
Май това ми е второто писане в августовската тема, но ви следя редовно и искам сега да поздравя Eti за бебоците - бързо да наддават и да са много здравички!
Виждам, че вече пишете, че перете дрешките, накупили сте легълцата, а аз все още нищо не съм правила, освен че направих 2 поръчки с дрешки от Англия, но са прибрани и чакам. Мисля, че не си давам много зор, предвид че терминът ми е чак за края на август. Но дали пък не е добре да се постегна и лека-полека да започна с подготовката... Thinking


Момичета, някоя от вас има ли опит с екстрата акне по време на бременност?
От 3ти месец някъде ми изби и на мен акне. Бях занемарила ходенето на козметик, но пак си влязох в ритъм и по веднъж на месец на козметик и почиствне на лицето с гел за проблемна кожа и с един билков тоник (правен от козметичката ми) за момента поддържам що годе прилично състояние.

# 33
  • Мнения: 115
Честита нова тема, да е пълна само с хубави новини!  Hug
Аз от днес съм в 45 дневния болничен, а бебо е вече 2600 гр.  Grinning Наистина остана съвсем малко.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 191
Dandelionwine  браво на бебоците, дано скоро се гушкате вкъщи!

Аз вчера бях на трета ФМ, всичко е наред с бебо, тежи 1972 грама и се е обърнал главично с гръбче наляво  newsm44 Лекарят каза, че едва ли повече ще се обръща Simple Smile

# 35
  • Мнения: 127
deindja Браво на бебо Simple Smile

# 36
  • Мнения: 114
Момичета дайте идея с какво да изпера на ръка количката хем да е чиста и ароматизирана хем да не дразни нещо после на бебка  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 68
Здравейте момичета Simple Smile

Честита ни нова темичка! Само хубави новини в нея! Simple Smile То вее наближава времето на бебенцата. наистина не остана. И мен вече нервата ме тресе.

Бях на ЖК тази седмица. Казаха, е бебето вече е 2600. Това доста ми се стори и мн не му вярвам, ама нека, ако е така още по-добре Simple Smile И аз скоро влизам в 9-ия мецес. Иска ми се да минат поне две седмички от него и тогава бебето да се ражда, но Божа работа. Да са живи и здрави пък когато тогава.

Да ви питам нещо: На няколко пъти усещам движение на бебето все едно куенце или котенце си изтръсква лапичката, все едно нерв потрепва. Не знам дали го обясних както трябва. И малко се притесних, щото ми се стори странно. На вас случвало ли ви се е такова нещо?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте, днес лекцията в Мола на Цариградско не беше никак лоша, тоест и двете не бяха.  Лекторките говореха много динамично и стегнато. Първата беше от дерматолог и имаше доста плашещи неща, но пък поне се запознаваш с тях и за акнето при бременни говори. А втората беше на Авент за лактацията, но жената си говори супер за кърменето и почти не наблегна на рекламата. Тя всъщност водела училището в Лабиринт, та може и да сте я слушали.

Pelteshka защо на ръка, моята също е Jane и всичко и се смъква и аз я изпрах в пералнята, макар и нова реших да я мина. Тоест изпрах сега коша, пък после другите работи като наближи да се ползват.

Аз днес продължавам с прането Simple Smile

# 39
  • Мнения: 143
Здравейте мами!!  Hug
Пристигна ми комплекта за изписване преди малко,много съм доволна,материята си е супер.
Браво на всички мами с хубави резултати и на нашите близначета!!!
I feel good....тара-рара-рара-ра Party

Leyaa Моята бебка е много активна от 2-3 дена,потрепва ритмично (хълца,предполагам) рита,скача...според мен си е напълно нормално.Не се плаши.В теб расте едно малко съкровище!  Heart Eyes
AstinedЛекторката на Авент за която говориш се казва Елена Василева,страхотна е.Имаше лекция в Мол София ,после в Лабиринт я слушах,много увлекателно води.  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 55
Dandelionwine, браво на теб и на момчетата! И аз днес станах отново леля - роди се детето на мой братовчед, което също се наложи да го извадят доста преди термин (при майката проблемът беше намалели води от много време, които успяваха да поддържат на мин нива и решиха, че е по-добре да извадят бебето преди да е му станало нещо) - стискайте палци и то бързо да наддава!

Момичета, вчера сънувах следното и не можах да измисля отговор. Извинявайте, ако прозвучи глупаво, но бременният ми мозък само измисля неща по време на сън и цяла нощ се чудя в просъница как да оправя 'проблема' Grinning Става на въпрос за личните вещи докато сме в болницата. Аз като първескиня как си представям нещата - започват контракции/или пада тапа/или изтичат води -> правиш си тоалет у дома -> тръгваш към болницата с чантата, която си приготвила -> отиваш в болницата и чакаш да се достигне нужното разкритие, за да те вкарат в родилното...дотук добре, но след като отидеш вече в родилното къде ти остава багажа - т.е. GSM, потфейл с някакви пари?  Thinking

# 41
  • Мнения: 609
Leyaa и на мен същото ми се е случвало, все едно си изтръсква крачето, много е странно.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 68
deindja, страхотни новини!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 740
Това с изтръскването и на мен Simple Smile Не знам какво е точно, но пък не съм се замисляла толкова, че чак и да се притесня.

# 44
  • Мнения: 159
Здравейте
Ели,благодаря за новата темичка, да я напълним само с хубави новини Hug Hug Hug
Браво на нащите талисманчета Simple Smile Simple Smile Simple Smile ,все така да качват и да радват мама и тате
Беше ми много приятно да се запозная с голяма част от варненските майчета вчера-то голяма тумба бяхме Hug Hug Hug
Ети, стискам палци всичко да е наред при вас
Момичета браво за хубавите резултати от изследвания и прегледи-те точиците вече са си цели човечета а на нас ни се струва че са големи Laughing Laughing Laughing Laughing
За раждането във Варна-а и не сама винаги ще има доволни и недоволни,както и от лекарите
В ОБ раждах преди 7 години-същото е както го описване, да ви кажа само родилките с различен произход са в отделни стаи, и не ги смесват,бебчетата обаче са заедно по това време на две стаи имаше един бокс за бебенца-при нас едната стая бяхме българки другите не с общ бокс.А бебетата ги даваха в часовете за хранене, и ги вземаха посли.ДА ВИ КАЖА ВСИЧКО МИ БЕШЕ КАТО НА СЪН И МИНА МНОГО БЪРЗО,АЗ ОБАЧЕ ОТ САМОТО РАЖДАНЕ ТАМ СЪМ ДОВОЛНА, БЯХ СИ АНГАЖИРАЛА САМО АКУШЕРКА,БЕШЕ ЛЕКО НОРМАЛНО РАЖДАНЕ ,И СЪМ НЯМАЛА УСЛОЖНЕНИЯ.НО НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ ГРИЖЕТЕ ЗА БЕБЕТАТА-КОЕТО В КРАЙНА СМЕТКА Е ПО ВАЖНО СПОРЕД МЕН.МОЯ ЗАСУКА СЛЕД 24 ЧАСА НЕ БЯХА МУ ОТПУШИЛИ НОСЛЕТО-А ТО ГОРКОТО ГЛАДНО-ТА БАЯ СЕ БЯХ ИЗПРАВИЛА НА НОКТИ
Сега съм се ориентирала към АГ- по скоро към лекар там.Направо се стреснах като казахте че има много болнични инфекции.От всичкото нагоре лежах и 2 дена там за задържане преди 2 месец
 ,даже на етажа с родилки от малцинствата-но в отделна стая, не можех много много да мърдам заради системата-Ами трябва да ви кажа даже една жена дойде и ме пита-да имам нужда от нещо  че отивала за кафе, и ми донесе и на мен.Персонала беше внимателен , даже и към родилките ромки.И не видях буби
Днес си говорих с майка-с момиченце на 20 дена и кака в групата на сина ми(7 год).Първото секцио в МД, второто секцио В АГ-избрала си е лекар Георгиев там ,но не бил в БГ а водите и изтекли 5 дена преди уговореното секцио.Оперирал я Николов-доктора при който ще раждам-каза много съм доволна, от операцията и от отношението и вниманието.Ако трябва да родя пак ще предпочета АГ.От МД съм разочерована, и от лекар и от отношение, а там и дадох торба с пари
Където и да сме минава като на сън, и се забравя лошото в повечето случаи разбира се Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт