Папка, спинка и расте ДЕКЕМВРИйското дете!

  • 22 333
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
И моя малък мъж вече е на 6м. Той май е от най-малките в темата  Hug Да ми е жив и здрав  Heart Eyes
И аз имах диастаза до скоро и не съм правила коремни преси, но съм свикнала да ходя със стегнат корем постоянно, това мисля ми помогна. Даже като забременях ми отне повече от месец да отвикна да си стягам корема  Crazy сега отново го правя.
Да питам като давате плодове отново плавно, по малко, нали? И чак тогава добавям повече например в кашата... Thinking

# 61
  • София
  • Мнения: 130
Честита 6 месечинка,Весенце Simple Smile
Ами аз само първи ден давам няколко лъжички,да не кажа и половин бурканче и от следващия ден,ако няма реакции,цяло. Даже като въведох круша,направо сложих половин бурканче,към половин бурканче каша Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 45
TDI, благодарности за темата.
Аз диня и пъпеш също съм давала, няма реакция и на Юначето си му харесаха. Никъде не съм срещала информация да са от по-алергенните храни. Наистина човек може потенциално да е алергично към всичко, даже и към ориз, но затова се въвеждат поне в началото едно по едно нещата.
От плодовете му давам аз колкото поиска, но то никога не е повече от няколко парченца, все още не замествам хранене. Все пак до сега не сме имали проблеми, а и в семействата (моето и на баща му) ни няма обремененост с алергии.
Разбира се горното е моето лично мнение, всеки трябва сам да реши за детето си, като поне за мен е важно да имам достатъчно информация по въпроса.
Иначе аз вече си върнах килограмите от прееди бремеността, но имам нужда от стягане... За килограмите не знам какмстана, може би кърменето помогна... Аз почнах малко да внимавам с храната още след втория месец, но реално без някаква промяна в режима свалих около 5 килограма последните 2 месеца.

# 63
  • Мнения: 107
vesencet0 честита месечинка!
 Мами по кое време давате сок  и по колко?

# 64
  • Мнения: 768
TDI, благодарности за темата.
Аз диня и пъпеш също съм давала, няма реакция и на Юначето си му харесаха. Никъде не съм срещала информация да са от по-алергенните храни. Наистина човек може потенциално да е алергично към всичко, даже и към ориз, но затова се въвеждат поне в началото едно по едно нещата.
От плодовете му давам аз колкото поиска, но то никога не е повече от няколко парченца, все още не замествам хранене. Все пак до сега не сме имали проблеми, а и в семействата (моето и на баща му) ни няма обремененост с алергии.
Разбира се горното е моето лично мнение, всеки трябва сам да реши за детето си, като поне за мен е важно да имам достатъчно информация по въпроса.
Иначе аз вече си върнах килограмите от прееди бремеността, но имам нужда от стягане... За килограмите не знам какмстана, може би кърменето помогна... Аз почнах малко да внимавам с храната още след втория месец, но реално без някаква промяна в режима свалих около 5 килограма последните 2 месеца.

Сложно нещо са алергиите. Прекалено много информация има за алергените. Има по-слаби, средно силни и силни алергени. И...да, много ясно, може и към най-големите алергени да няма реакция веднага, или може въобще да няма. Точно за това е сложно- защото в повечето случаи въобще не може да се открие кой алерген я е предизвикал. Аз, примерно имам алергия/ доказана/ към нещо, което ползвам с години. Но.....чак преди 3-4 месеца се прояви. Идеята с инфото е за бебетата с още недоразвит имунитет да се въвеждат не само последователно и по малко, но и не да се започва с най-силните от тях. Нищо повече не можем да направим.

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 16:35 от Bonbonska

# 65
  • Мнения: 277
vesencet0 честита месечинка!
 Мами по кое време давате сок  и по колко?
аз го давам към 10-11ч ,зависи кога е ял Simple Smile на мен педи ми каза така : на колкото е детето толкова мл сок,в случая сме на 6м,значи 60мл сок  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 89
Стани, как се сптвихте без АМ? Може да даде човек вода от овесени ядки и кипнато краве мляко 50 към 50, ако изпадне в безисходица. Може попарка със сухарче и малко сиренце, дори едно грахово зърно масло слагат мамите- с чай от шипки се прави, не с мляко.
Леле, Александра, много си секси Simple Smile Вие в кой хотел ходите и с близнаците ли бяхте? Ние ходим във Фея-та, но не смея да отидем с малката.
Не съм пробвала дабдавам нито диня, нито пъпеш, но и ние не сме яли още и затова.
За цитонамазка - тя има смисъл да се прави само при възстановен цикъл Simple Smile А за секс и болка - боля ме много в началото като почнахме пак да правим, но за 3-4 пъти отмина.

# 67
  • Мнения: 277
Вилхем Тел  оставих Марти при една съседка и отидох до магазина,там пък се оказа че няма от нашето мляко и взех Фризовом и сега давам 3лъж от него и 3лъж от Хип поне да го уползотворя.....събудих жената ,за да оставя Мартин,но това беше по-удачния вариант,отколкото да го водя с мен...не съм въвела глутен още и не смея да давам попара инъче ако ядеше вече активно глутен е лесно,правя му една Циганска баница и да муца  newsm62 smile3503

# 68
  • Мнения: 183
Добро утро!  bye

Нас снощи ни удари град, но само за малко и беше малък де Simple Smile та бързо отмина Simple Smile

Така сега да питам, абе какъв сок им давате на тези бебоци, прясно изцеден ли, че аз още не съм давала сок  newsm78

# 69
  • Мнения: 1 298
Аз сок още не давам
Вилхелм тел, ама прясно мляко след годинката могат да ядат, по-добре е кисело, отколкото прясно, макар, че и кисело аз ще дам след годинката

# 70
  • Мнения: 277
И аз не бързам с млякото...дадоха ми една отворена кутия Млечна каша,но май така ще си я хвърля,ние сме на безмлечни....аз давам и готов и прясно изцеден сок.....

# 71
  • София
  • Мнения: 130
Момичета,давали ли сте готовите каши на Хипп и по конкретно питам за"Ден и Нощ" с бебешки бисквити? Или пълнозърнести каши пак на Хипп?
Дали вместо попара за закуска мога да дам тази каша?

# 72
  • Мнения: 107
Благодаря за отговорите...Мислех че съм за поправка,явно по бавно се възтановявам Confused

Аз вчера дадох сьомга ,изяде я с кеф...и продължавам с плодови млека..няма още зъби  Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 130
mammapak какви плодови млека даваш?

# 74
  • Мнения: 768
Момичета,давали ли сте готовите каши на Хипп и по конкретно питам за"Ден и Нощ" с бебешки бисквити? Или пълнозърнести каши пак на Хипп?
Дали вместо попара за закуска мога да дам тази каша?

Всякаква каша можеш да даваш.

Общи условия

Активация на акаунт