ЮНЧЕТА засмени, добре дошли в РОДЕНИ! - 1

  • 29 193
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Много благодаря за съветите   bouquet
Това за компресията го знам и го прилагам, не винаги се получава, тя изсуква всичко без помощ. Мисля, че суче толкова време защото чака да слезе още кърма, като дреме помежду. Как да я разбуждам или да я карам да суче ефективно, ако компесията не помага? възможно ли е да нямам достатъчно кърма? При мен вечер количеството е по-малко, а през деня и особено на обяд повече. За съжаление денем повръща напоследък доста обилно. Това означава ли, че преяжда? На този етап не би ли трябвало вече кърмата да се е регулирала?
[/quote]
Здравей, Lidkata,
Част от майките споделят, че някоя от следните възможности са им били от полза, за да разбуждат бебета си:
-   Намаляване на дрехите, разголване, събличане по памперс и гушкане кожа в кожа.
-   Смяна на пеленката, оригване.
-   Говорене и опити за визуален контакт;
-   Кърмене в по-изправена позиция. Казва се техниката на "очите на куклата", заради приликата с куклите, които повечето от нас са имали като деца- те затварят очите си, когато ги сложиш да лежат и ги отварят, когато ги изправиш.
-   Кърмене  в позиция "футболна топка", вместо традиционната поза, когато бебето лежи в скута на майката-поза люлка. Бебетата, гушнати в скута, са по-склонни да заспиват.
-   Погалване по брадичка, носле, лекичко зад ухото, масаж на крачето също биха могли да са от полза.
На тази възраст на бебето кърмата следва да се регулирала според нуждите му. Обичайно е вечерно време майките да чувстват гърдите си най-празни, което се свързва с умората и изтощението им в края на деня. Повръщането след кърмене се среща често при кърмени бебета и се свърза с незрялостта на храносмилателната им система. Изпращам ти линк към една статия, дано ти е полезна:статия
Ако бебето суче лакомо или пуска често гърдата при сукане, е възможно да поема повече въздух. Вариант е да се опиташ да оригваш бебето по- често, което да намали връщането на мляко.  Hug

# 721
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Цитат на: deni_k link=topic=788511.msg28654309#msg28654309 date=1405711285
[color=green
При някои майки много скоро след кърменето и изпразването на гърдите те изведнъж се напълват много, което също е съпроводено с болка, напрежение и тежест (понякога и с потичане, ако млякото е наистина много). Има ли нещо друго, което те притеснява- например болезнени и/или разранени зърна, които сърбят и/или са раздразнени и имат розов цвят или пък прорязваща болка в зърната по време или след кърмене? Бебето има ли (имало ли е) млечница?[/color]
deni_k и при мен ги има тези бодежи,днес например точно след като се хранихме,ми се появи този бодеж (изглежда е защото пак гърдата се е напълнила,както си обяснила)....Освен това зърната ми са розови и имам и сърбеж,нормално ли е това? newsm78

Здравей, believe_,
Понякога, когато зърната на гърдите при кърмеща майка са раздразнени, сърбят и/или имат розов цвят, има вероятност да става въпрос за млечница. Млечницата представлява гъбички, чието наличие се обуславя от различни причини, като например млечница при бебето, лечение с антибиотици на майката и/или на бебето и др. Изпращам ти една статия, която може да ти е от полза. статия
Като цяло би могла да се консултираш с лекар, който да постави диагноза и съответно да определи адекватно лечение.  Лечението се  прилага едновременно при бебето и майката, не оказва влияние на кърменето и е съвместимо с него. От полза е след кърмене да оставяш колкото е възможно гърдите да изсъхнат на въздух и на леко слънце. Ако ползваш подплънки, добре е да ги сменяш често. Надявам се предоставената информация да ти е от помощ.  Hug

# 722
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
deni_k много благодаря за отговорите. И аз исках да споделя колко са важни съветите на момичетата от ЛЛЛ. Благодарение на тези консултации вече сме само на кърма и растем Simple Smile
Относно бодежите - усещам ги когато гърдите ми са по- пълни. Понякога около час след последното сукане. Обикновено когато съм със сутиен. Пробвах да сменя няколко сутиена, но с всички е така.
Болката не е прорязваща, а като много малки иглички. Зърната не са болезнени, само връхчетата ми се струват по- розви. Когато усещането за боцкане е по- към зърното винаги след това потича мляко. Бях решила, че е нормално, но сега се замислям. Вярно ли е, че притискането на гърдите (от сутиен или тениска) може да доведе до запушване на каналче?

...

Здравей, Мирче-Немирче ,
От споделената от теб информация не би могло да се счита, че има вероятност за наличието на млечница. Ако имаш желание би могла да погледнеш отговорът към believe_,публикуван преди малко.
Важно е, сутиените, които използваш да са ти удобни. Съществува възможност за запушване на каналче при механично притискане, като например от неудобен/тесен сутиен или сутиен с банели.

# 723
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
http://snimki.be/view.php?id=78462

Дари на 2 месеца Simple Smile

За хемориди много помага тахан с мед сутрин на гладно по 1 лъжица.

Въпрос към ЛЛЛ Храня бебето на поискване.Обикновено последното й хранене е 10-11 ч. и после се събужда в 5-6 сутринта. Необходимо ли е да ставам да изцеждам кърма през нощта? За 2 месеца е качила 2 кг., което ме навежда на мисълта че кърмата и е достатъчна.
Здравей, KalioBalio
Кърменето на поискване е най- добрия начин да се отговоря на нуждите на бебето, който ни позволява да се водим по неговия ритъм. От споделеното наддаване за 2 месеца може да се заключи, че Дари наддава добре. Тя следва своя ритъм на хранене и сън. Ако нощем ти чувстваш препълване на гърдите, би могла да изцедиш малко количество мляко, колкото  да изчезне напрежението в тях. Щом наддаването е добро, бебето е весело, бодро, спи добре , като цяло е в добър тонус и на този етап не изпитва нужда да суче нощем,то остава да следваш единствено ритъма и нуждите му.   bouquet

# 724
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
......

deni_k
, да,по принцип винаги прочитам твоите и на останалите ЛЛЛ-консултанти съвети към останалите момичета, защото все мога да намера по нещо полезно, относимо към нас Peace ..., но реших все пак да попитам за да си "сверя часовника" и да се уверя, че не ми убягва нещо.  и ето, като споменаваш оригването, то ни е проблем - държа го изправен и  потупвам гръбчето 20-30мин., но да се оригне се получава веднъж на 3-4 хранения...., а съм констатирала, че без да изкара въздуха чрез оригане, коликите направо го влудяват ooooh! просто се захласва от рев Confused ...Та ако има някаква друга техника (извън обичайната, която прилагам) за оригване, ще съм благодарна да ми бъде споделена!

Относно контрацепцията, нещата, които си писала ги знам....Говорила съм и с моя АГ, но според него хич да не разчитам на кърменето да ме пази.  Пак ще го обсъждаме с него, но да разбирам, че хапчетата директно да ги изключа като метод, нали? Ако ще продължавам с кърменето де...А спиралите предполагам не са противопоказни? newsm78

Относно боцкането - усещам такова в ареолите и зърната точно преди кърмене като по часовник (имам чувството, че само докато си помисля, че е време да го кърмя, и се втечнявам  - спонтанно ми закапват гърдите Mr. Green)
........

Здравей, Miss Blondy-Redhat,
За нас от ЛЛЛ достигането на адекватна информация до майките е от значение.  HugХубаво е, че се изчитат отговорите на въпросите и на другите майки тук в темата.  Hug
Съществуват няколко варианта за оригване на бебето: през рамо- брадичката на бебето е над рамото и с една ръка лекичко потупваме по гръбчето; в скута на майката- в по- седнала позиция /тъй като бебето е малко е трудно приложимо/ и по коремче  - бебето лежи по корем върху краката на майката. Надявам се, някои от тези варианти да е работещ при вас. Ако дори и след изпробване на различни начини за оригване на бебето и до няколко минути то все още не се е оригнало, може няма нужда да се оригне.
От една страна изключителното кърмене би било добре да се комбинира с друг метод, предпазващ от забременяване. От друга контрацепцията чрез хормонални методи би могла да повлияе на кърменето. За по- изчерпателна информация ти предоставям ето този линк статия.  Дано информацията ти е от полза! Hug

# 725
  • Мнения: 72
deni_k, много благодаря за съветите, още днес ще се опитам да осъществя по-изправени пози за кърмене. Искам още да попитам на какво е най-вероятно да се дължи дърпането на гърдата. Когато суче, след около 5-10мин активно сукане, започва едно дърпане, първо се свива напред и после се извива назад без да пуска зърното. Това понякога е доста болезнено. Дали се дължи на това, че притока на кърма е по-слаб или има някакви болки в корема още по време на сукането. Очаквах това да отмине, но вече 2 седмици го прави. Получава се при кърмене и в легнало и в седнало положение.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 511
Предложение за заглавие и от мен:
Морски бриз нашепва отдалече: "Юнче, идвай бре човече!"
 Laughing

# 727
  • Мнения: 1 153
Не мога да си представя да заведа бебко на плажа толкова малък. По-скоро догодина. За септември сме запланували пътуване до Варна на гости на майка ми и сигурно ще правим ранни сутрешни разходки до морето, но плаж не мисля.
Сдобих се с една опаковка Лефакс от Германия, но листовката е само на немски  ooooh! Знаете ли как се дава, кога и по колко пъти?

# 728
  • Мнения: 781
За ходенето на море и личната и неонатоложката ни предупредиха, че бебе под 6 месеца (най-добре ) 9 месеца няма място на морето. Освен, че трябва да се лишите от идеята за плаж, аклиматиязацията към морския климат е много трудна за техния организъм.Ако все пак има подобни желания опрималното време за престой и аклиматизация е 20 дни. Ние 20 дни на море не можем да си позволим, така че остава за догодина. Тази есен ще се отдадем на красотите на Родопите  Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 2 528
Къде мислите да почивате? Ние живот и здраве мислим септември да идем на планина за няколко дни, но нещо хотелче и всичко да е включено... Много ми се ходи някъде , а пък как ми се ходи в Гърция Heart Eyes. Миналата година заминахме двама за Касандра и се върнахме трима Crazy.

# 730
  • Мнения: 781
Смолян, Чепеларе, Триград, Девин..Нещо такова ни се върти в главата, но ще е къща под наем. Не мога да си представя, ако не са му минали коликите някой да трябвя да ни слуша нас, вместо да си почива . А, ние сме и с две кучета, та със сигурност хотел не ни е опция  Laughing

# 731
  • Мнения: 49
Да ви попитам от няколко дена езика ни е побелял и колкото и вода да пиеме не се чисти.На АМ сме дали е от това незнам страх ме е да не е млечница или афти Sad

# 732
  • Мнения: 224
И на Елена езика е бял от както засука.... от началото демек. Било нормално. Тя вода не пие.
За морето....   newsm78  няколко приятели си водят бебетата на море и нищо им няма.... че то и на палатки   Peace
За пъпчиците от пот и претопляне - вземете си джин джира   Peace  Кожна лекарка ми каза за това мазилце - върши работа, освен лайката естествено.

# 733
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Хайде в НОВАТА ТЕМА!

# 734
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
deni_k, много благодаря за съветите, още днес ще се опитам да осъществя по-изправени пози за кърмене. Искам още да попитам на какво е най-вероятно да се дължи дърпането на гърдата. Когато суче, след около 5-10мин активно сукане, започва едно дърпане, първо се свива напред и после се извива назад без да пуска зърното. Това понякога е доста болезнено. Дали се дължи на това, че притока на кърма е по-слаб или има някакви болки в корема още по време на сукането. Очаквах това да отмине, но вече 2 седмици го прави. Получава се при кърмене и в легнало и в седнало положение.

Здравей, Lidkata,
След първите 5-10 минути на активно сукане, притокът на мляко от гърдата към бебето намалява. Вероятно описаното дърпане на гърдата от страна на  бебето се дължи именно на намаляващия приток. Прилагането на компресията на гърда би могло да ти е от полза. Като вариант ти предлагам и да опиташ и други пози, в които да кърмиш. Hug

Общи условия

Активация на акаунт