"За" и "против" чалгата

  • 97 624
  • 1 961
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 3 096
На първосигналните създатели на българската песен изобщо им е минало през ум, че това е гавра. Решили са, че оригиналът е световно неизвестен и никой няма да разбере, ако вземат мелодията. Убедена съм, че не са се поинтересували какво се пее. Да, но сега са разкрити. Надявам се да получат каквото заслужават.

# 1 291
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Може ли линк към предаването? Искам да поонанирам душевно.

# 1 292
  • Мнения: 9 493
Кафе с мед, ще опитам през телефона да ти дам ама не обещавам,че ще се получи Peace

# 1 293
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може ли линк към предаването? Искам да поонанирам душевно.
http://gospodari.com/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%82% … 5-video51742.html

# 1 294
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Отвратително!

И понеже често чалгата се сравнява с хип-хопа, и понеже стигнахме до пример с хип-хоп изпълнителка - тази палестинка - искам да кажа, че голяма част от текстовете в рапа са социално ангажирани и политически. Не са само псувни и тъпотии. Има си стабилен процент сериозни неща. Докато чалгата е цялата боклук. Wink

# 1 295
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Благодаря ви. За съжаление, не изпитах душевен оргазъм, а ме изби на агресия #2gunfire

# 1 296
  • Мнения: 100
Ужас. Такава гавра и пошлост.

И аз съм я слушала тази песен, и сега като разбрах за какво се е пеело....ужас
Аз реших, че е някакво накъдрено, не съм подозирала, че е текст дори.  Sad Crossing Arms ooooh!
То повечето песни имат такива подобни мотиви в началото, затова не съм забелязала. Голям срам си е като цяло, и за "текстописците" на песента и за самата Гергана, въпреки че не е виновна, на нейното име ще остане този резил. ooooh! ooooh!

# 1 297
  • София
  • Мнения: 2 388
Така е. Горката Гергана, какъв ужас  Sad  Laughing

# 1 298
  • Мнения: X
Така е. Горката Гергана, какъв ужас  Sad  Laughing

Дожаля ми за клетата. Има ли емотикон, отронващ жална сълза?

# 1 299
  • София
  • Мнения: 19 435
И аз съм чувала легендите за социалната ангажираност на хип-хопа, нямам претенции да съм чела всички текстове, обаче попаднах на това https://www.youtube.com/watch?v=BVQnMqXdRKQ
А всъщност търсех една песен на въпросния, където имаше нещо за ситуацията в България и завършваше с "на сърцето ми не пише Мейд ин Чайна".
А имате ли претенции към оригиналите на чалгата?

# 1 300
  • София
  • Мнения: 2 388
Ами тъкмо , големи сълзи за голяма трагедия  Mr. Green

# 1 301
  • София
  • Мнения: 3 611
Не можем да отречем обаче стремежа към съвършенство на чалга текстописците и изпълнителките. Все се интересуват живо: "С най-голям ли си?" Mr. Green

# 1 302
  • Мнения: X
Не можем да отречем обаче стремежа към съвършенство на чалга текстописците и изпълнителките. Все се интересуват живо: "С най-голям ли си?" Mr. Green

Сигурно имат предвид "с най-голям интелект". Може ли да е нещо друго в "стойностни текстове с поука", както ги беше нарекло наскоро тук едно чалгаджийче клето?!

# 1 303
  • София
  • Мнения: 100
За пореден път съм отвратена. Тези хора нямат никакви задръжки. СРАМ за тях.

# 1 304
  • Мнения: 2 409
Твърдо против. Държави в които се слуша предимно чалга "не са прокопсали" Confused
Относно въпросното клипче, коментара ми е - "певачките" този път са се УлеЛи  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт