Отговори
# 60
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!

Честито на Кремена! Да са живи и здрави бебоците!

И аз да споделя за контракциите при мен. В края на 5-ия месец и аз усетих втвърдяване на корема, опъване в зоната на кръста и болки ниско долу в корема. Оказаха се контракции. Даже бях в болница 5 дни. Честно казано тогава бях прекалила с ходенето пеша. Предписаха ми магнерот 3 x 2, както и но-шпа, ако имам болки. Планувах активна бременност с упражнения, йога и ходене на работа, но след като се оказа, че имам скъсена маточна шийка (само на видеозон ме гледаха за това) не ходя на работа, активно почивам и си пия хапчетата редовно. => Сега съм в 7-мия месец и нямам болки и контракции. Пия по 2 л. вода на ден.

Линковете за кърменето са много полезни!

# 61
  • Мнения: 19
Креми, честито и от мен за двамата малчугани, да са живи и здрави и бързо да пораснат!

# 62
  • Мнения: 1 721
Яни, много гадно това с комарите  Twisted Evil Ние в нас сме с комарници навсякъде, защото и мен много ме хапят, а и от време на време много ми се надуват местата, където са ме ръфнали, та поне вкъщи реших, че не трябва да им позволявам да ме тормозят Simple Smile

# 63
  • Мнения: 42
Просто след баня се мажа с ланолин не знам дали е от него но съм нямала никакви проблеми при кърменето, по съвет на моята лекарка го ползвах, не съм търкала с кърпи и други. Интересно ми е просто използват ли други начини останалите или не Simple Smile

# 64
  • Мнения: 610
И аз се мажа с крем на мустела за зърна по съвет на лекарката и нищо друго не правя. Но и в това не съм мн редовна ....

# 65
  • Мнения: 641
Искам бебче, аз смуках прополки за гърлото тези дни, че и мен ме беше заболяло, сравнително бързо ме оправиха. Този крем на Мустела, койт оползваш с какъв състав е, не съм го виждала до сега?
Лети, крем с чист ланолин ще си взема за болницата за всеки случай, сега го ползвам да си мажа напусаните устни, че напоследък много изсъхват, не знам защо. Ланолина по прицпит поддържа еластична кожата и задържа влагата в нея и няма нужда да се отмива преди кърмене, което го прави много подходящ крем при разраняване

# 66
  • Мнения: 610
Води се подхранващ балсам при кърмене и е без изплакване. Пише че съдържа пептиди от авокадо и бисаболол? масло от ший, LUpeol, Elastroregulator,  витамин Б5. Уж не съдържа парфюми, парабени и оцветители, но аз си усещам някакъв аромат все пак .... та не знам до колко е вярно

# 67
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Води се подхранващ балсам при кърмене и е без изплакване. Пише че съдържа пептиди от авокадо и бисаболол? масло от ший, LUpeol, Elastroregulator,  витамин Б5. Уж не съдържа парфюми, парабени и оцветители, но аз си усещам някакъв аромат все пак .... та не знам до колко е вярно

Някои от нещата, които садържа може да си има естествен аромат.  Wink

Ето за бизаболол-а: http://cspltd-bg.com/alfa-bizabolol/polezna-informatsiya/alfa-bizabolol

# 68
  • Мнения: 610
Не го бях чувала въобще. Благодаря за информацията.

# 69
  • Мнения: 209
Добро утро , мамчета food010
Аз днес станах по -рано от обикновено и се ровя из нета ..Напоследък нищо не ми се получава добре , сякаш нямам много желание да правя каквото и да било , мързи ме , все ми е горещо ,леко ми отичат краката и ръцете  ooooh!
При мен няма силно изразени контракции , но понякога коремът ми се втвърдява и натежава , все още не пия нищо , дано не ми се наложи..
Пожелавам ви хубава и спокойна седмица , без болежки и неприятни случки   bouquet


   

# 70
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета Simple Smile

Да се оплача и тук и да споделя. В петък имах контракции, болеше ме все едно ще ми идва. Свързах се а АГ-то и ми увеличи магнерота, но за два дена да пия 3*1 диаспорал и 3*1 но шпа. После да пия магнерот 2*2. Усещам тежест ниско долу, като стана особено, имам чувството че ще изтърва бебка даже. Тежко ми е. В събота правих обременяването с глюкоза. Ето и резултатите:
Глюкоза - 0ва мин 5.23 вен. кръв mmol/l венозна кръв.: 3.8 - 6.1;
периферна кръв.: 3.5 - 5 Глюкоза - 60та мин 7.21 вен.кръв mmol/l < 8.9 за мъже и
небременни жени
Глюкоза - 120 та мин 6.31 вен.кръв mmol/l < 7.8 за мъже и
небременни жени.
Преди това лаборантката, ми взе и проба от пръста да види как върви кръвната захар, резултата беше 4,9.

преди време, но не помня, коя мама от вас, беше споделила хранителен режим, които са и дали, или в лабораторията или ендокринолог. Ама не помня, нали съм си забравана  Embarassed Аз на 16 съм при Начев за регулиране на дозата на л-тироскина и да види резултатите от изследването и да си каже мнението. Ще бъда много благодарна, на мамата с режима Simple Smile

# 71
  • Мнения: 610
Съчувствам ти за контракциите и при мен вчера се завърнаха със стягане. А днес имаше болка на всяка стъпка, като спря да ходя минава. Освен това трябваше да изляза имах анагажимент и едва се върнах... от умора и болка. Аз и аз увеличавам пак диаспорала. Бях го намалила до един на ден, но явно не става. Аз не разбирам нищо от изследването за диабета. Имаш гестационен така ли? Надявам се да се включат наистина тези, които могат да ти помогнат. Аз се връщам обратно в леглото.

# 72
  • Мнения: 27
Здравейте сладки мами!
Еха вече имаме малки човечета попълнение на нашата група, Кременка да са ти живи и здрави и най-вече много послушни!
Не бях ви чела отдавна и седнах да ви драсна някой и друг ред! Ние с моят малък мъж сме добре, на 27.06. бях на преглед последно, тогава бяхме с краката надолу, но ме успокоиха че има време да се обърне, че нещо идеята за секцио хич не ме блазни! Тежеше 1300кг., което било в горната граница за съответната седмица! Изписаха ми до края на бременността и желязо, че този хемоглобин трябва да се поддържа с нещо! Живот и здраве сега сме на преглед чак на 30.07. до тогава ни мъчат жегите!
Това е от мен! Приятно бременеене на всички ни!

# 73
  • Мнения: 25
Айде и аз се довлякох да се запиша в новата, късметлийска темичка....да ме има и тука хихиих. Чета ви аз, чета нищо , че във фейса все вися Simple Smile

# 74
  • Мнения: 37
И аз да се включа с едно мое притеснение , миналата седмица ходих на преглед и  ехографа   показа , че съм в 29 седмица ( а аз бях в 27 ) и лекарят ми каза че върви по-голямо бебето и ако наддаде над 3 600 - 3 700 кг , задължително било секциото  Sad Някой с проблем като моя моля да сподели .

Общи условия

Активация на акаунт