Абсурди и куриози за България по филмите

  • 27 280
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 811
Joy
Филм с Том Хенкс, не помня как се казваше, героят попада на летище, на което живее доста време, пристига от страна Кракозия и говори на български. Колежките бяха впечатлени, аз се подразних, точно пък български да изберат за някаква си измислена западнала страничка Кракозия.
Наистина винаги за нещо такова ни избират с някакви странни конотации. Защо някоя принцеса не проговори на български или елфка ..

Бащата на Рита Уилсън е от България.
Тя направи документален филм за баща си в търсене на корените си, който беше много
трогателен. Филмът е на  NBC и е от поредицата "Who do you think you are". В него тя идва в България, среща се с роднини, с които никога не се е срещала, освен ч/з писма и разкрива неразказаната история на баща си.  Беше в Смолян, говори с много културни хора от общината там, разкри причината да изпратят баща й в лагер, отиде и в София, търси в  архивите на ДС и тн.

Аз лично плаках, когато се срещна с нейните роднини в едно село, а епизодът за пътуването й до България е от най-гледаните от поредицата в прайм тайма на NBC. Абсурдно и куриозно тези работи обаче у нас не са интересни.
Непременно ще го гледам този филм, много благодаря. Наистина за първи път чух в тази тема за българските корени на Рита Уилсън.

# 46
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Да, родена е Маргарита Ибрахимова.
Имам спомен, че баща й е помак, майката не зная коя е.

# 47
  • Мнения: 3 827
Имам спомен, че баща й е помак, майката не зная коя е.

майка й е гъркиня - Рита Уилсън е продуцент на Моята голяма гръцка сватба и на Мама миа ,
баща й е български турчин

# 48
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
И двата съм ги гледала.
Аз много я харесвам Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 658
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=380247

Цитат
Алън - Асен Уилсън (89), бащата на актрисата Рита Уилсън (53), си отиде от този свят ден преди Свети Валентин. Тъстът на Том Ханкс не успя да пребори пневмонията и почина в лосанджелиска болница въпреки усилията на лекарите. На поклонението му в Лос Анджелис в сряда в православен храм българска каба гайда ще свири родопска мелодия.

Това заръчал Асен на близките си в сетния си час. Роднините, особено Рита, са съкрушени от внезапната смърт.

Бай Асен, както свойски го наричат българите в Лос Анджелис, посети тайно България м.г. Медиите не разбраха, че тъстът на Том Ханкс летува в родината. (Всички знаят, че е българин, въпреки че е роден в Гърция, но израства в България и Турция. Самият той се определя като българин. Съпругата му Дороти е етническа гъркиня, с албански корени.)

Когато се прибра в Калифорния, бай Асен беше горд, че най-накрая е показал красотите на България на сина си Крис Уилсън, музикант и композитор на санудтрака към “Моята голяма гръцка сватба”. Крис се запалил по гайдата и в момента усвоява тънкостите на инструмента. Баща и син отседнали в Гълъбово, където бай Асен има роднини. Той дори посещавал часове в пловдивско училище, за да навакса българския. (Крис и Рита не говорят български изобщо. )По същото време Дороти и Рита били в друга точка на Балканите - Гърция. Семейството дори си купило къща на един от китните гръцки острови и в края на ваканцията всички се събрали там.

Когато излезе "Терминалът", се пишеше, че Том Ханкс (много го харесвам) се учел от жена си да произнася репликите на български.

# 50
  • Мнения: 2 883
Аз си спомням когато даваха Стъпка по стъпка (90-те) в един епизод бяха я закъсали с парите и спестяваха като си купуваха от магазина българска тоалетна хартия  Joy тогава бях хлапе и много се зарадвах, когато споменаха "българска"  Crazy

# 51
  • Мнения: X
В един от епизодите на "Всички обичат Реймънд" свекървата Мари се вайкаше, че бяха забутали в мазето нейното "безценно, стогодишно българско пиано". Grinning

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 74
В един от епизодите на White Collar говореха за едно от българските златни съкровища.

Иначе гостуването на Лина Хийди от Game of Thrones при Крейг Фъргюсън ме подразни извънредно много:



(след 2:30)
Според нея националната напитка на българите е кисело мляко с чесън...

# 53
  • NE
  • Мнения: 10 999
Във филма Дракула героят на Кияну Рийвс пътуваше до Трансилвания с влак и на жп гара Варна бяха сложили една огромна планина.

# 54
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 513
Аз си спомням когато даваха Стъпка по стъпка (90-те) в един епизод бяха я закъсали с парите и спестяваха като си купуваха от магазина българска тоалетна хартия  Joy тогава бях хлапе и много се зарадвах, когато споменаха "българска"  Crazy

 Филма бе "Мъж на много жени" с Алфред Молина и Бети Уайт  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 883
хаха възможно е, спомена ми е много, много блед   Laughing

# 56
  • Мнения: 397
Аз за филм не се сещам сега, но ми се върти една книга, дето героинята била живяла през 19 век в колиба в една гора близо до Черно море. Носеше много звучно " българско име". Та де що искат да покажат диво минало в Европа все в България ги пращат.

# 57
  • Мнения: 1 102
Точно гледам на стрийм тенис мач по румънска телевизия, почват рекламите и чувам българска реч.
Гледайте това безумие:


Открих и това


От Белгравистан сме да знаете. Що за замисъл не мога да разбера.  Crazy

Иначе освен споменатите вече филми се сещам за един екшън, в който главното действие се развива в Народния и по софийските улици. Много модерно беше направен, загледах се само заради София, екшъни не понасям иначе. Името обаче не съм запомнила, но холивудстка продукция със сигурност.

# 58
  • Мнения: X
Преди няколко дни в серияла "Новите съседи", продължение на "Щурите съседи", който спомена някой по горе. Та в предградията на Мадрид, в една кооперация живеят няколко семейства. Зачестяват кражбите в района и те търсят начини да предпазят колите си в подземния гараж. Като алтернатива на прекалено скъп охранител избират да дежурят нощем на смени. Подозренията са към - българите. Confused Научиха наизуст репликата - "Стой, не мърдай!", за да я ползват при нужда. Изговаряха я без акцент.

# 59
  • Мнения: 7 171
Във филма Дракула героят на Кияну Рийвс пътуваше до Трансилвания с влак и на жп гара Варна бяха сложили една огромна планина.

Всъщност, грешката е в оригинала.  Laughing в книгата Дракула, Варна е в трансилвания.

Общи условия

Активация на акаунт