Честит ПЪРВИ рожден ден, ЮЛСКИ бебета 2013 - тема 23

  • 26 355
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 481
Хохохо, много ме разсмяхте с тези предмети! Тъкмо и аз щях да кажа, че боклукджия си е много доходна работа. Бях чела, че дори тези, които карат камионите и обръщат кофите взимат доста добри заплати в сравнение с масовите. Но сакън, не ща и дума да се издума да стане такова някое от децата! Изобщо не знам дали ще правя прощапулник, ще трябва двоен да е, защото на големия не съм правила и няма да е честно да го пренебрегна. Честно казано, май не ми се занимава с това.

Пина, сложете ѝ стар будилник (ако намерите) или лупа- много се използва от часовникарите.

Джина, Шаран е колата. Аз си мрънкам за такава от 4-5 години, едва есента ме огря. Ми друго си е  голяма кола пък!

# 46
  • Мнения: 11 747
С лупата отива към бижутер (също хубав занаят), но и детектив (Шерлок Холмс...  Joy ) Хайде може и Поаро или Мисис Марпъл.

# 47
  • Мнения: 2 237
Аааа, Пине, аз сложих за земеделец ! Една ябълка  Grinning За животновъд - един пластмасов кон. Че нали съм си селянка и си рекох, че може и чавето да го заинтригува. Пък и баща ми е земеделец, все пак 100 декара обработва. Трябва някой да наследи труда му. Е, няма да е наш Боян.
Но темата наистина е много интересна. Аз имах много идеи за професии, но и без това претрупах масата, викам айде да не се обърква детето. Забелязвам, че и хлебар се пренебрегва например  Thinking

# 48
  • София
  • Мнения: 377

 Пък за момичетата и по-лош вариант има, ама айде да не прекалявам.



 Joy Ха ха ха, я да се присмея, аз нали съм с момчета Joy
Майтап, да не скочи някоя.
Има и момченца с тази професия, аз даже имам познат, замина за Испания и оправя тамошните баби.

Боклукчийският камион при нас е на голяма почит. Вечер като минава пред блока, (ние обикновено сме пред входа) се застава мирно. Гледа се и нищо не се изпуска. Като си тръгнат даже им маха за чао.
Изгубих си мисълта. Докато пишех такава градушка се изсипа. Беше страшно!

# 49
  • Мнения: 726
И в Младост е било страшно. ММ се обади да ни види как сме, че там е било Ад.

Пина, не е баш така с играчките - на моя ако му сложа негова играчка и някакъв ежедневен предмет, който не е виждал - ще вземе предмета, защото е нещо ново и му е интересно.

А за боклукчиите, мъж ми още тайничко си мечтае да се вози на камиона... мъже! То имаше един лаф, че умственото им развитие спира на 12.  hahaha

# 50
  • Мнения: 4 708
Каква градушка, тук е 35 градуса и чакам да разхлади и да водя В. на плаж около 18 часа, за 1-1,5часа.
А относно предметите, то е ясно ако сложа кофата за боклук, моята натам я влече  Laughing нищо че й е познато, все към кофите налита. Аз съм много далеко от момента, така че не съм ги мислила изобщо. А то е както си го нарече родителя, не е тълкование след това. Щом си казала лупа е часовникар, значи е това. Но пък откъде ще я търся  Thinking Има мъжа ми едни отверки за часовникарски истории, освен тях да сложим, че не е чак пък толкова лошо. А статоскоп откъде ще го диря, не ми се купува специално, ще мислим нещо друго.
ПС Диването ме прецака, заспа по-късно от обикновено, и чудо още не е станала, пак няма да се ходи на плаж  Sad

Последна редакция: вт, 08 юли 2014, 17:46 от mysti

# 51
  • Мнения: 681
Пинке, точно днес и аз си мислех, че всички наричат предмети за адвокат, лекар и банкер, а аз тези професии не ги харесвам особено.

Пожарникарите са много на почит в Америка, ама те там отговарят и за свалянето на котките от дърветата. Иначе, разбира се, че е достойна професия. Преди няколко дни в един блок наблизо се запали покривът и стана димна завеса, 4-5 часа не можеше да се отвори прозорец, а беше страшна жега. Помислих си за Подаръчето и за Мъхчето, дано не е било такова чудо... Чак като се разсея пушекът се видяха проблясващите каски на пожарникарите, които явно се бяха качили по стълбите. Стана ми зле от самата мисъл!
Колкото до ББ, той по-скоро компрометира професията.

Ама то едно е да уважаваш дадена професия, друго е да искаш детето ти да я упражнява.

# 52
  • Мнения: 2 381
wwwaz, да ти е здрав и щастлив Константин!

Пина, много благодаря!


Пожарникарите  в САЩ .
Скрит текст:
Можете да ги извикате на рожден ден (безплатно е, идват със светлини и сирени), качват децата вътре, показват им маркучите, пускат и водата (ако са поканение в училище). Голямата ми дъщеря успя да си навре главата между едни пръчки в библиотеката и извикаха пак пожарникари  Laughing Докато се суетяхме тя се изправи и си промъкна тялото между пръчките. Пожарникарите вече бяха дошли, закачаха я. Подписах някакъв документ че всичко е ок и дадоха близалка на детето.


На голямата сложихме калкулатор (финансист), тефтер (юрист), спринцовка (за лекар, ветеринар), прибор за почистване на зъби (зъболекар), линия (за инженер). Това е  Laughing Подбрах ги и си признавам, че автотехник не искам да става. Приемам го за забава. Тя обича много животните и ако един ден се насочи към професия, свързана с тях, ще се радвам.


Гемавар, моят опит с кърменето.
Скрит текст:
Както знаеш аз отдавна съм на работа и едното не пречи на другото. Особено ако през деня вече не суче. Отделянето при нас е със знак + в продължителността на сън. Откакто съм отделила детето сама си се приспива, не иска да суче през нощта, съответно и аз се наспивам. За мен 2-3 пъти ставане не е проблем. Имало е нощи, в които съм ставала 8-10 пъти, но тогава си е имало и причина.

Хрумна ми още нещо: Чанта/куфар и да се нарече за пътешественик  Laughing, а също и фотоапарат за журналист.

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 22:32 от Niki1

# 53
  • Мнения: 4 255
Уууаз,честит първи рожден ден на твоето детенце!Да ти е живо и здрави и много щастливо!

Мадлен,след последните промени във форума,се броят всички мнения. Peace

Пине,може да ти е странно,но точно както ти не мечтаеш детето ти да стане комарджия,така аз не желая да стане животновъд.Само да вметна,че родителите,които са сложили жетони на прощапулника,едва ли са имали предвид "комарджийство".Такава професия няма.Най-вероятно са имали предвид крупие,което м/у другото си е доста доходоносна професия.Както и барман.Не знам защо мислиш,че не е.Е,не е престижно,но то животновъд не е особено престижна професия.  Laughing
А предметите,които се слагат,не е важно ти или аз с какво ги асоциираме,а за какво са наречени,което се прави предварително,а не след като хване нещо и да започнеш да умуваш какво ще да е. Peace

Хера,ти от много отдавна беше казала за вашето тайно кръщене.Все си мислех,че ще го споделиш с тм и поне той да знае какви намерения имаш.Извини и мен за вмешателството,но нали за това пишем и споделяме тук-за да чуем и други мнения.Абсолютно съгласна съм с казаното от момичетата.Ти познаваш мъжа си най-добре.До колкото разбирам няма да има големи драми,като разбере,че сте кръстили Ема.Но помисли добре,дали не отваряш врата към,което да бяга,когато ти не си на неговото мнение.Да не намира за необходимо да обсъжда с теб въпрос с който ти не съгласна,а да си действа пряко волята ти.Ще си каже един ден "И аз не исках да кръщаваме детето,ама ти го направи зад гърба ми.Е,за това и аз постъпих така" Peace

Мисти,искрено ти съчувствам.Аз не бих издържала.Моето от скоро се буди в 7,вместо в 8:30,както беше преди и на мен ми се вижда аз,а какво остава да се буди по 10 пъти на нощ.Ужас.Спи си и през деня.Нямаме проблеми.От както изчисти сутрешния сън стана още по-добре.Сега спи от 13-13:30  до 17ч.Идеално ми идва.И вечер от 21:30 до 7-7:30.

Днес не знам какво й стана.Сигурно й беше жега.Не яде закуска,после с 300 зора изяде половината порцийка манджичка и спа само един час.Странното е че и вода не иска да пие,та и аз не знам какво й е.Игра цял следобед в басейна,жизнена и весела е,не мрънка,но защо не сиак да яде.То тя по принцип си е злояда,та с яденето не ме учудва особено,но с водата...

Бемолче,не ми припомняй!Беше страшно.Винаги съм знаела,че при 80% от случаите на пожах,хората умират от задушаване и знаеш ли какво съм се чудела.Как като не са в палмъците,не се измъкват навреме,а чакат да се задушат  ooooh! Кооолко съм тъпа!Това да не се случва на никого,че човечецът си остана без дом и едва ли има възможност да го оправи.Добре,че поне,че остана жив,защото беше много страшно.Щом изгоря и на горния апартамент терасата..

# 54
  • София
  • Мнения: 790
Момичета, здравейте! Влизам специално да благодаря на всички, които честитиха рождения ден на мъхчетата персонално Simple Smile Ние сме на море, благополучно до момента - мога да кажа, че сме живи и здрави, вездесъщата торта не само пристигна невредима, но беше и адски вкусна и по мое мнение красива. Имам ужасно много да пиша и вече обмислям дали да не стартирам един блог. Тук нямаме интернет, та сега пиша от едно заведение, така че за сега - толкова. Simple Smile Като се приберем ще има и снимков материал Simple Smile

Честито на всички рожденици, които съм пропуснала!

# 55
  • Мнения: 4 708
Все пак стигнахме до басейна, просто се размрънка в 18, и я вдигнах, викам няма да спиш повече, отиваме на плаж, с бурканче каша, която там си хапна, и беше единственото бебе-атракция на плажа, много беше хубаво. Аз се престраших да се съблека по бански, откак съм родила това ми беше сефтето  Embarassed
Скрит текст:
краката ми бяха хубави, а сега установих, че от вътрешната страна са ужасни, кожата се е отпуснала и идея си нямам, това как се оправя, освен с пластика  ooooh! ама срам не срам, детето трябваше да му направя кефа.
Мъхче ще чакаме с нетърпение да разкажеш подробности, като се върнете.
Подаръче много хора вече станахте, дето се хвалят, че като махате сутрешният сън и следобяд става супер, но днес например, не пожела да спи сутринта, обаче не изчака и следобяд, и се успа изведнъж в количката към 11:30 за 30 мин, та следобедният сън го измести към 16, явно просто й е рано да махам сутрешният сън. А кога ще си легне довечера идея си нямам, сигурно пак с един час по-късно което е 22:30-23ч дано пък е изморена от водата и си легне навреме  newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 1 318
За своите 32 години, за първи път ставам свидетел на такава градушка. На всичкото отгоре ме свари в колата, на връщане от Бистрица. Отбих и  се свих между предните и задните седалки, имах чувството, че стъклата ще се натрошат върху мен. Но после бе по-страшното: от пазара Иван Вазов покрай България, та чак до ВМА имаше язовири, множество закъсали коли, някои от които плаващи. Аз не мога да повярвам, че с моята бричка съм се прибрала жива и здрава, та чак и драскотина ѝ няма. Външните щори на спалнята  са на дупки.
Аз съм много далеч от прощъпулника. Първо, защото Марина няма изгледи да прохожда без да се държи. Второ, защото всички мероприятия от рода на погача, прощъпулник, кръщене и изобщо всякакви събирания, които предполагат присъствие на роднини и приятели на едно място, са ми противни. Не помня голямата какво е хванала на прощъпулника. Но със сигурност не съм слагала предмети нито за животновъд, нито жетони.
Терп, много е хубава колата. Всъщност би била идеална за нашия катун. Laughing

# 57
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Честит рожден ден на Константин да бъде много здрав и прекрасно детство   ura
Джине наистина беше много страшна тази градушка,а и този вятър  no имах чувството,че дървото ще влезе в спалнята.
Мъхче ще чакаме снимки и да разкажеш подробно и как мина рождения ден.
Прощапулник все още не съм правила на детето и не съм мислила какви предмети ще му слагам  newsm78.Дайте идея какво да сложа за нотариус  Mr. Green.Аз определено съм решила,че искам да стане такъв  Laughing.
А да ви кажа той е болен.Мм вече цяла седмица се влачи с температура,а от днес и Кирето.Сутринта повръщаше и го заведох на лекар.Оказа се,че и гърлото му е червено,а после като се прибрахме му мерих и температурата 38.0.Сега заспа с 37.7 и ще чакам да минат четирите часа да му дам пак Панадол.Дано спи спокойно и бързо да му мине  Praynig.Я кажете червено гърло може ли да има от зъби?Не се държи като болен  newsm78 нито мрънка,нито е отпуснат даже пак не се спира.

# 58
  • varna
  • Мнения: 871
Подаръче, Ема пък скача всеки ден в 6, най-много 6.30 и на мен ми е още по-зле, почва пак световъртежа, ама явно ще си я караме така...
Иначе за другото, първо не му е в характера и второ не виждам защо всички смятате, че щял да разбере. Ми и майка ми е кръстена тайно по същата причина и дядо ми така и до гроба не знаеше за това.
Ох, да ви се оплача, мама май е пипнала токсичен хепатит от милионите хапове, с които я натъпкаха, и сега виси цяла седмица по болници и изследвания. Направо ужас, с нищо не мога да помогна, сестра ми пое цялата тежест, защото аз със Ема на никъде не мога да мръдна да свърша нещо за нея Cry

# 59
  • София
  • Мнения: 1 318
Ани, за нотариус сложи печат. Бързо да се оправя Киренце! Hug
Хера, бързо да се оправя майка ти. Аз не съм чувала за токсичен хепатит, дано да мине леко. Хубаво е, че си имаш сестра, сега тя е поела тежестта, недай Боже да има друг път, ти ще я отмениш. Дано всичко е наред. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт