Време ли ми е за бебе?

  • 6 211
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здрявейте,днес си направих регистрацията,тъй като ме мъчи един въпрос:"Дали ще прибързам,ако си създадем бебе с моят приятел?".Общо взето ние не сме много голями на години аз съм почти на 20,а той е с една година по-голям от мен,но и двамата искаме много да.си имаме бебе,но се разколебаваме винаги като почнем да мислим какво ще е ако забременея и т.н.Моето лично мнение,е че няма определено точно време кога да си имаш бебе въпросът е да си сигурен ,че го искаш.Имам приятелка която е на 24г.и забременя преди 4месеца.Тя ме съветва да изчакам и т.н.,но наистина незнам.Моля дайте мнение,въпреки че съм сигурна ,че повечето от вас ще ми кажат да не прибързвам. Cry

# 1
  • Мнения: 550
Живеете ли заедно?
Имате ли професии/работа?
Имате ли спестени поне 600-700 лв?
След като родиш приятеля ти може ли да ви издържа поне 2 години?
Ако си отговориш на тези въпроси сама ще разбереш  Peace

# 2
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Как изобщо може да се пусне такава тема. Как може непознати да ти кажат дали ти е време за бебе. Изумително е като цяло. Ти не питаш дали да си вземеш такъв панталон, или онакъв, този лак, или пък онзи, тук става въпрос за жив човек. Наистина не проумявам. И анкета при това. Лелеее.  ooooh!

 Аз съм категорично НЕ с отговора. НЕ създавайте дете, със сигурност не сте готови. Май растете само на години.

# 3
  • Мнения: 765
Как изобщо може да се пусне такава тема. Как може непознати да ти кажат дали ти е време за бебе. Изумително е като цяло. Ти не питаш дали да си вземеш такъв панталон, или онакъв, този лак, или пък онзи, тук става въпрос за жив човек. Наистина не проумявам. И анкета при това. Лелеее.  ooooh!

 Аз съм категорично НЕ с отговора. НЕ създавайте дете, със сигурност не сте готови. Май растете само на години.

+1

Напълно съм съгласна и с първото мнение.Въпросът не опира само до това,дали искате да имате бебе,а и дали е разумно на този етап.

# 4
  • Мнения: 431
Ама ти сама казваш, че се разколебавате, когато се замислите (сериозно) за това. Нима ако в анкетата преобладава "ДА", веднага ще скокнете? Rolling Eyes

Ваше си е решението, но според мен изчакайте няколко години, изучете сте (ако не сте), подсигурете се материално (ако не сте), и т.н.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Към въпросите на Мариана бих добавила още един - в състояние ли си да гледаш и издържаш това бебе сама, ако случайно се разделите с приятеля?
Не ти е време още.

# 6
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Не е зле и въпросите в анкетата да погледнеш. Според мен и двата въпроса имат един  и същ смисъл. Като цяло модератор да вземе да забърше темата. Че и още една сходна видях преди малко. А пък грешки - бол.

# 7
  • Мнения: 648
Авторке,много ми е интересно ако избера първия вариант -
"Да има ли бебе или не?"- какъв всъщност ще е отговорът ми - да или не  Laughing

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте момичета..Благодаря Ви все пак за мнението ви..А колкото до тази анкета,тъй като все още не съм разучила сайта не мисля ,че е учтиво да ме нападате аз все още не знам какво и къде трябва да пиша...И никой не ми е казвал дали да имам бебе или не,но май всички.са на мнение, че да имаш бебе е до там да имаш спестовна книжка или не,защото ако на някоя се влучи да забременее непланирано не мисля,че това ще е главната причина,за да махне бебето,защото ако искаш.нещо доататъчно силно винаги можеш да намериш начин и изход за другите неща...

# 9
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ако го искаш достатъчно силно, няма да се регистрираш в сайт с непознати за теб хора и да ги питаш дали ти е време за бебе. Кой пък трябва да знае за какво ти е време. Все едно сега да питаш дали ти е време да се изкъпеш вече. Сериозна е темата, не питай хората.
 Ако стане случайно, сигурно ще искаш да ти се каже дали да го задържиш. Наивно постъпваш, според мен. Не те познавам, но по написаното те поопознах. Порасни, разсъждавай, пък тогава се хвърляй в дълбоката вода.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 365
Точно вие двамката не сте готови за бебе. Защото говорите за "бебе". А следва да мислите за "дете". Това не е кукла да й се радваш, или занимавка. Какво ще му дадеш на това дете, какво ти е образованието? Не говоря за пари, а за идея в живота. И брак нямате...абе я задръжте топката.

За мен човек, който още пише "незнам" има още хляб да изяде, докато стане готов да е родител.

# 11
  • Мнения: 2 850
Не ти е време за бебе. Време ти е да учиш, работиш и да станеш самостоятелна. Как ще го гледаш това бебе? Само с желание не става. Иначе си права - ако беше бременна на 20 и питаш да го оставиш ли, повечето щяха да ти кажат -ДА.

# 12
  • Мнения: 6 177
Здравейте момичета..Благодаря Ви все пак за мнението ви..А колкото до тази анкета,тъй като все още не съм разучила сайта не мисля ,че е учтиво да ме нападате аз все още не знам какво и къде трябва да пиша...И никой не ми е казвал дали да имам бебе или не,но май всички.са на мнение, че да имаш бебе е до там да имаш спестовна книжка или не,защото ако на някоя се влучи да забременее непланирано не мисля,че това ще е главната причина,за да махне бебето,защото ако искаш.нещо доататъчно силно винаги можеш да намериш начин и изход за другите неща...
Няма значение на колко години си-аз имам приятелка на 19 която вече има бебе,живеят си на село,тяхните им помагат,а и момчето не взема голяма заплата.Нямат спестени пари доколкото знам,но се обичат и така решиха.Но много е важно да има кой да ти помага с бебето и с финансиите,ако няма то тогава по добре да поработите някъде навън за да спестите пари,защото бебето си е голям разход.Аз съм по-голяма от теб ,в момента имам бебе ,никой не ми помага с нищо но затова пък съм спестила пари и мога да кажа,че се оправяме

# 13
  • Мнения: 802
Здравейте момичета..Благодаря Ви все пак за мнението ви..А колкото до тази анкета,тъй като все още не съм разучила сайта не мисля ,че е учтиво да ме нападате аз все още не знам какво и къде трябва да пиша...И никой не ми е казвал дали да имам бебе или не,но май всички.са на мнение, че да имаш бебе е до там да имаш спестовна книжка или не,защото ако на някоя се влучи да забременее непланирано не мисля,че това ще е главната причина,за да махне бебето,защото ако искаш.нещо доататъчно силно винаги можеш да намериш начин и изход за другите неща...

Като си се самонавиваш защо въобще търсиш чуждо мнение?! Едва ли някой тук ще те подкрепи. Не е въпроса в желанието, а в зрелостта и възможностите. Вие работите ли с момчето, имаш ли идея колко струва едно бебешко пюре и пакет памперси? Записала ли си да учиш нещо, професия имаш ли? Как ще му подсигуриш на това дете нормално детство без лишения? Като ти гледам писаниците никак не си готова.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 758
И мен ме мъчи един въпрос... с този начин на изразяване и писане, как така на тия години  вече нямаш 2-3 бебета?
Аз толкова омотано и неграмотно, колкото и да се мъча, не мога да пиша.
На 20 щеше да ми е още по-трудно, заради по-пресните упражнения в училище.

Общи условия

Активация на акаунт