Време ли ми е за бебе?

  • 6 213
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 859
Никога не съм разбирала самоцелното правене на деца  ooooh! С идеята -"ми да си имаме бебенце"...
За мен детето предполага степен на дългосрочна отговорност първо към самият себе си и след това към самото дете. Когато не можеш да поемеш отговорност да вземеш дори решението да имаш дете, за какви бебета говорим ?  newsm78
 

# 31
  • Мнения: 146
Мислех да не пиша,но не се сдържах.Аз съм 1 година по-голяма от теб,но това като гледам не е от особено значение.Само като ти гледам заглавието и как пишеш,мога да ти кажа,че не си готова да бъдеш майка!Приятеля ти е на 21,и иска дете?!Мила аз уча с хора на нашите години,и ако кажа на някой,който е набор 93 да има бебе,ще ми се изсмее в лицето,не че не съм говорила с връстниците си за тази тема,но всички искаме първо да си завършил образованието,да намерим добра работа и да имаме поне малко финансова стабилност,за да може да осигурим нормален живот на децата си.И изобщо недей да гледаш другите на твоята възраст,който имат деца,повечето съм убедена че са пропуснали веднъж да се предпазят и белята е станала.Само като ти гледам акъла,не знам как си си помислила за бебе.Верно,всички сме жени,имаме вроден майчин инстинкт,но една жена,за да стане майка трябва да бъде физически и психически подготвена.Някога замисляла ли си се,какъв живот ще осигуриш на това дете,ще можеш ли да посрещнеш всички негови нужди,или една нощ като ти ревне,ще викаш на другата нощ майка си да ти помага.Замисли се,това не е игра на кукли,а е ДЕТЕ-ЖИВО СЪЩЕСТВО,НА КОЕТО ЖИВОТА МУ ЗАВИСИ ОТ ТЕБ.Съжалявам че ще го кажа,но анкетата която си пуснала,е с толкова безумна..Как може да задаваш въпрос,и да напишеш отговорите под формата на въпрос,колкото и да се мъча,не мога да дам отговор на тази анкета..Силно ме съмнява че прости се шегуваш с нас,ти самата си писала че и двамата го искате много силно,тогава защо по дяволите питаш нас,не искам да бъда груба,но за това поговори с майка си,сподели и тревогите си,и съм сигурна че ще ти даде най-правилния съвет,крайното решение го взимаш единствено ти,макар че пак казвам,мисля че това момиче ще шегува с нас и просто търси внимание.Аз самата искам бебе,но съм говорила за това и с партньора си,и с мой най-близки хора,не мисля че тук е мястото на подобни теми,търсещи единствено внимание! Предлагам следващата ти тема да е от типа-"Има ли вероятност да съм бременна,ако имам отрителен тест" Това е подфорум,в който жените търсят съвети свързани с  репродуктивни проблеми а не да пускат безумни теми.Според мен ти е време да посетиш учител по БЕЛ (Български език и Литература) и да вземеш някой друг урок  ..Grinning Grinning Grinning Crazy Късмет...

# 32
  • Мнения: 15 044
Не ти е време за бебе, ако дали да имаш или не проучваш във форум с непознати хора, които нито ви знаят финансите, нито емоционално, физическо и т.н. състояние.
Първият ти пост е толкова несвързан, че е по-добре да пораснеш малко преди да родиш!

# 33
  • Мнения: 2 837
С риск да не звуча в един хор с повечето тук, ще кажа, че познавам млади жени без образование, които са по-добри и грижовни майки от много претенциозни висшистки, пишещи със и без правописни грешки. Ако човек реши да покрие критериите на пишещите в някои подфоруми на bg-mamma, не бива цял живот да си помисля за дете.
Въобще не е задължително всички да станат студенти, даже е по-добре тези, които усещат, че не им е там силата, да не мъчат себе си и преподавателите си. Достатъчно неграмотни висшисти има, записали университет само защото така трябва.
Нещо повече - тук се споменава умственият багаж. Той е такъв, какъвто е. И трудно ще стане по-голям след пет или десет години. Е, ще има малко повече опит  по-възрастният, но и по-малко ентусиазъм.
Клише е, но е факт - хората са различни. За някои професии въобще не е задължително да имаш ум като бръснач. И децата не се обичат с ума.

# 34
  • Мнения: 15 044
Категорично съм съгласна, че децата не се обичат с ум, както и, че има майки - грижовни и любящи и без образование. Тук в случая не става въпрос за това. Човек трябва да почувства със сърцето си иска ли дете или не, след което да си направи елементарна сметка може или не и да вземе окончателно решение. Но да питаш във форум дали на теб ти е време за дете, е най-малкото незряло. Аз прочетох само първият въпрос и отговарям по него. Умствен багаж не меря, той наистина е такъв какъвто е, а и от 1 пост човек не може да придобие цялостна представа.

# 35
  • Мнения: 2 837
Категорично съм съгласна, че децата не се обичат с ум, както и, че има майки - грижовни и любящи и без образование. Тук в случая не става въпрос за това. Човек трябва да почувства със сърцето си иска ли дете или не, след което да си направи елементарна сметка може или не и да вземе окончателно решение. Но да питаш във форум дали на теб ти е време за дете, е най-малкото незряло. Аз прочетох само първият въпрос и отговарям по него. Умствен багаж не меря, той наистина е такъв какъвто е, а и от 1 пост човек не може да придобие цялостна представа.
Постът ми не е отговор на твоя, а реакция на цялата дискусия до момента. Съгласна съм, че от един пост не бива да се съди за личността и умствения багаж на когото и да било. Ако погледнем първите постове на някои ветеранки във форума, понякога те не са по-свързани от този първи пост (не са и по-грамотни). Очевидно е, че момичето няма опит и е помислило, че анкетата е задължителна, съответно си е изсмукало въпросите за анкетата от пръстите.
Нямам желание да се правя на адвокат на никого, но е очевидно колко едностранчиви са реакциите.

# 36
  • Мнения: 802
Не става въпрос само колко е неграмотна авторката, а че мисълта в главата й никак я няма! Това момиче просто е недорасло, как дете ще гледа дете...мисля, че това, че няма идея от граматика й е най-малкия проблем. Самият факт, че питаш във форум непознати хора дали да имаш дете говори достатъчно. Да не говорим по какъв начин пита, все едно ще попълваме лексикон.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 901
Е как да не са едностранчиви отговорите на потребителите, като цялата тема и анкетата предразполагат само към това.

# 38
  • Мнения: 30
Миличка и аз все още умувам над анкетата и се надявам, че си я пуснала само за да видиш как се прави и т.н. , но другите са много прави като изключим злобните нападки - трябва да имаш сърце за да можеш не само да се грижиш за това дете, но и да го възпиташ по-някаъв начин... Детето не е спестовна книжка или кредитна/дебитна карта, но помисли , не можеш да нямаш една стотинка и да го гледаш ! Ако си сигурна в приятеля си и в себе си давай (нищо , че другите пишат, ако беше сигуна в себе и нямаше да пита в форум) давайте - по-ХУБАВО от усмивката на детето вкъщи няма !!! Дано си ме разбрала правилно и стискам палци да си вземеш правилното решение без външен натиск (какъвто и да е той) Успехх  Hug

# 39
  • Мнения: 341
Не знам едно време бабите ни как са раждали на 15, неграмотни, без форуми.. Направо ужас!!  Joy
Иначе финансово и умствено- каквото на 20, такова и на 30. Единствено житейският опит и (евентуално) семейното положение се променят. Така че ако искате бебе- не се пазете, ако не искате- пазете се и успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт