Любители на Котки Тема 86

  • 32 130
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 991
Рага и тя се нахвърля на гранули все едно кой знае какво съм и сипала ,но аз предпочитам с месо да храня . В последно време , не намирам фенерите които обичат, определено не ядат всички марки . Сега само дробчета искат , а не са им полезни и консерви не поглеждат .

# 31
  • Мнения: 1 003
Честно казано,Аделинда,  и аз свързвам гранули със бъбречно запушване и бях доспа скептично настроена , когато ветеринарят ми каза , че трябва да го храня с тях. Препоръча ми Адванс Сензитив, като по - евтин вариант. Каза обаче , че ако не помогне трябва да му купувам на Ройал Канин, някакви пак такива. Ама като видях цената и щях да получа удар.
Моята котка е със стомашен проблем. Кой знае с какво се е хранил преди и какъв живот е водил. Взех го полуумрял от парка. Забелязах обаче , че има кръв в изпражненията . Първоначално реших , че е от глистите, но в последствие разбрах , че не е точно така. Правиха му кръвна картина и се оказа друго. Сега не трябва да яде нищо друго. Дори и залък да лапне и пак се почва.
Кашмир, реално погледнато килограма на Уискас е колкото на храните от висок клас. Преди мислех, че Ускас е висок клас , заради рекламите и цената , но уви - умря ми котето. Но пък от друга страна предимно мъжките котки имат бъбречни проблеми , заради устройството на пикочните им канали.
От както набарах един сайт да поръчвам онлайн храна и съм си много добре. Идва ми много по - евтино. Бих експериментирала с друг вид храна , ама с тоя болнавия не става.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 193
 Hug Покажи от къде поръчваш он-лайн моля!

# 33
  • Мнения: 1 003
Кашмир,от  zoomagazini.com. Обаче поръчвам над 50 лв, за да нямам транстпортни разходи. Поръчвам му 6 кг храна и му стига за около 2-3 месеца. Започнах да поръчвам от там , защото се преместихме в друг град и тук нямаше от неговата храна в нито един зоомагазин. Не искам да ме разберете погрешно и да си помислите , че правя реклама на магазина.
И да се похваля какъв е късметко. 2 пъти участваме в играта на сайта и два пъти печелим .  Sunglasses

# 34
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Благодаря на всички за отговорите! Simple Smile
Не беше самичък тази нощ, оставихме вратата към спалнята отворена, но не искаше да дойде при нас, а просто си влезе и си вдигаше врява. Предполагам, че ще му отнеме време да се адаптира към новата обстановка.
Това с водата е идея, понеже няма как да прибера кабелите, иначе техниката няма да върви.
Скоро ще дам по-нормална снимка, ако се задържи на една място случайно. Simple Smile
Мисля, че е по-вероятно то да измори нас, отколкото ние - него, но опитвам тази стратегия.
Добрата новина е, че много лесно свикна да си ходи в тоалетната, което значи, че ще се научим с времето на всичко.
 Много гушки на всички!   Hug

# 35
  • Мнения: 78
Храня с сурово месо , дреболии и понякога гранули.

Сега летните месеци предпочитам да храня с гранули среден клас, суровото месо ако стои
повече от 10мин. в купичката в тая жега се вмирисва и не искат да го докоснат ...
Но риба не пропускам, много я обичат и двамцата, сурова я давам ,но изчезва за 1 минута .
Томчо започна с капризите , а попринцип е всичкояд и всеяд .. сигурно заради времето .
Иска нещо студеничко , гранули яде само ако е много гладен .

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Късметка отказа всичко освен пауч за бебета на Уискас  Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 13 150
SilverSign, пробвай да увиеш кабелите с нещо лепкаво - обратната страна на тиксото. Същото е и ако не искаш да се качва на плота за готвене - пак слагаш лепкавото нещо. Ще опита 1-2-3 пъти и като се залепи, ще спре да ходи. Честно казано, не го казвам от личен опит, но в темата често се е коментирало, че е ефикасно.

Колкото за мяукането, според мен е защото е далече от мама. Ще свикне с вас, с новия си дом и ще спре.

Момичета, котето на Смехулка рови в тоалетната и не прави голямата работа (6-ти пост, 1-ва страница). И аз в първия момент реших, че не може да пишка, но там е друго.  Wink Отделно, че е женско, а при тях запушване рядко се случва.

Смехулка, най-добре заведи котето на лекар. Ако все пак мислиш, че е обикновен запек - дай да ближе малко масло. Харесват го, а помага за стегнати стомахчета. Количество - колкото бобено зърно, но и повече да е - не е страшно. Може да помогне и мазнината от рибна консерва. Ако обича риба ще я изближе за нула време, а мазното просто няма как да не подейства. Това го казвам от личен опит - Мацо беше облизал една такава консерва.  hahaha

Един стреснат Мару: 

  Laughing

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 12:20 от Тaня67

# 38
# 39
  • Мнения: 78
smehulka - Какво е яла преди това да стане?
Тоалетната чиста ли е? Отивай на доктор  Praynig

# 40
  • София
  • Мнения: 5 193
Кашмир,от  zoomagazini.com. Обаче поръчвам над 50 лв, за да нямам транстпортни разходи. Поръчвам му 6 кг храна и му стига за около 2-3 месеца. Започнах да поръчвам от там , защото се преместихме в друг град и тук нямаше от неговата храна в нито един зоомагазин. Не искам да ме разберете погрешно и да си помислите , че правя реклама на магазина.
И да се похваля какъв е късметко. 2 пъти участваме в играта на сайта и два пъти печелим .  Sunglasses
  bouquet Мерси, но гледам че доставката е безплатна над 90 лева вече. Close

# 41
  • Мнения: 1 003
Кашмир,от  zoomagazini.com. Обаче поръчвам над 50 лв, за да нямам транстпортни разходи. Поръчвам му 6 кг храна и му стига за около 2-3 месеца. Започнах да поръчвам от там , защото се преместихме в друг град и тук нямаше от неговата храна в нито един зоомагазин. Не искам да ме разберете погрешно и да си помислите , че правя реклама на магазина.
И да се похваля какъв е късметко. 2 пъти участваме в играта на сайта и два пъти печелим .  Sunglasses
  bouquet Мерси, но гледам че доставката е безплатна над 90 лева вече. Close
Shocked Сериозно ли? Веднага влизам да видя.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 193
Открих един друг,  който доставката е безплатна на 49.90лв http://www.zoofast.bg/?gclid=CjwKEAjw8_idBRCExfC15My3owwSJACSDX_ … wxC3uIRoCXMvw_wcB Ти каква храна купуваш обикновенно? В този сайт, който показах как са цените?  Thinking

# 43
  • Мнения: 1 003
На Адванс , но нещо в тоя сайт не я виждам.  newsm78Ето тази е http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/54/advavce-s … elna-sistema.html
Един път да съм доволна от нещо и с моя каръшки късмет щастието ми ще е кратко.  newsm61 newsm61. Не знам ако му взимам за 90 лв., ама той не е прасе.  Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 5 193
 Joy Ох, много ме разсмя с това прасе.

Общи условия

Активация на акаунт