Професионални серии за коса - тема 67

  • 54 097
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Момичета, последно, към tuzarka - не ми харесва тона ти и не мисля, че по този начин трябва да се опитваш "да ме сложиш на мястото ми". Можеш да го кажеш по друг начин. Нито съм подвела някой, нито имам такова намерение. Съжалявам, че въобще се въвлякох в тази дискусия. С удоволствие пиша и чета тук и искам да продължава да е така. Причината, поради която почна спора, не мисля, че е от толкова огромно значение, че да ми отговаряш толкова назидателно.

# 46
  • Мнения: 1 306

Благодаря за новата тема  bouquet
1. Добър продукт, който не е много обсъждан -
KEUNE ABSOLUTE VOLUME - много добър, справя се перфектно със сухотата и фризитата, оставя косата жилава, лъскава и естествено оформена, с лека фиксация.
Eugene Perma Solaire Gel Serum
Водих го на море, вече - справи се добре, нямам поражения от слънце и морска вода.
Mane ‘n Tail Shampoo and Conditioner - едни от най-добрите хидратиращи продукти за моята коса, въпреки, че не са професионална козметика. Благодаря на съфорумката, която преди време сподели за тези продукти.
“Personal Touch” - активатор и серум за изграждане на структурата на увредена и третирана коса - не оставам без него. Ползвам го, задължително, след всяко боядисване.
2. Серии, от които съм доволна:
Това са продуктите, от които съм видяла най-бърз, положителен ефект върху косата си:
Color Brilianz Care Line Keune - резултат - жива, блестяща коса.
Framesi Morphosis Harmony - реструктурираща серия, която буквално съживи косата ми.
Но не трябва да се пренебрегва фактът, че ползвам и куп други продукти в епичната вече борба срещу почти перманентната сухота на косата си.
Косата ми е гъста, с дебел косъм, боядисвам веднъж месечно.

# 47
  • Мнения: X
Скоро не съм ползвала нищо ново, нямам и мотивация нещо... Подобно на Бисквитка, откривайки точните продукти за мен, за сега не търся нови.

# 48
  • Мнения: 3 415
Скоро не съм ползвала нищо ново, нямам и мотивация нещо... Подобно на Бисквитка, откривайки точните продукти за мен, за сега не търся нови.
Божеее, защо това не е заразно  Laughing Laughing Аз пък нещо пак съм във фаза "гъдел" , въпреки че многократно съм се уверила: много продукти по рафта= минимално усещане за действито на даден продукт. Когато редувам и постоянно сменям серии не мога да усетя ефекта на всяка.



Момичета, как бихте описали шампоана Макадамия?

# 49
# 50
# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Руса мама, аз два пъти съм купувала ш-на Макадамия, комбинирала съм го с маската. Ш-нът е нежен, измива добре и се пени задоволително Wink, не заплита косата, усещам я мека още при изплакването - хидратиращ шампоан Simple Smile
Имам въпрос към ползвалите ампулите Денсифик - мисля да поръчам 10-на за проба, всеки ден ли ги нанасяте, както е по указание, и по цяла ампула ли Thinking

# 52
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Бисквитка, имахме дискусии дали всеки ден трябва да се нанасят ампулите Денсифик.

Аз лично ги нанасях само след къпане, т.е. през ден. На моята коса и беше достатъчна и половин ампула, което пък е доста по-изгодно  Wink

И ефектът пак беше забележителен. Така че ти си прецени според нуждите на косата. Но и да не нанасяш всеки ден, ефектът няма да се загуби.

# 53
  • Мнения: 3 415
Пак натъпках кошницата  Blush Чудих се за лак за коса и избрах Блонд ми на ШП,мисля не е коментирана тази серия много тук  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 77
Здравейте, момичета бихте ли ми препоръчали като завършек за моите сухи и накъсани краища.Четох добри отзиви за тези продукти, ако някой от вас ги е ползвал и има подобна на моята коса/тънка,третирана,изсветлявана,с късащи се краища/, ще бъда благодарна за вашите мнения.

http://www.zlatnaribka.com/bio-argan-oil-lakme-125-ml?page=7
http://www.zlatnaribka.com/lakme/kristali-lakme-deep-care-drops-100-ml

# 55
  • Мнения: 3 415
Здравейте, момичета бихте ли ми препоръчали като завършек за моите сухи и накъсани краища.Четох добри отзиви за тези продукти, ако някой от вас ги е ползвал и има подобна на моята коса/тънка,третирана,изсветлявана,с късащи се краища/, ще бъда благодарна за вашите мнения.

http://www.zlatnaribka.com/bio-argan-oil-lakme-125-ml?page=7
http://www.zlatnaribka.com/lakme/kristali-lakme-deep-care-drops-100-ml
И двете неща съм ги ползвала когато косата ми беше най-зле. Предпочитам Дийп кер. Аргана на Лакме ми идваше много гъст и лепкав. Но пък на една съфорумка с гъста,плътна,руса коса много и харесва.
Моята коса е гъста,руса, но тънък косъм Simple Smile

# 56
  • Мнения: 799
Благодарности за новата тема и въпросите, които сложихте   bouquet

Въпрос 1 : Добър продукт, който не е много обсъждан : Преди доста време ползвах серията на l'oreal age supreme, която за съжаление я няма вече  ooooh!   След това минах само на антикосопадни шампоани : Анафаз, Давинес, Фитовал и др.  И тогава открих този спрей : http://malena-shop.bg/una-volume-volumizing-treatment-losion-za-obem.html , от който бях много доволна. Имам още малко от опаковката и с нетърпение чакам да изпробвам новите си професионални спрейчета за обем  Heart Eyes

Въпрос 2 : Сериите, които ми преобразиха косата : Серията на Афоджи за изтощена коса : шампоан, 2 мин. реконструктор, 2 стъпков протеин и балсама  Heart Eyes  Косата ми живна след първите няколко ползвания  Heart Eyes  Другото е серията на Наши Пюр кератин - блясък, усещане за плътна и жива коса, супер подредена  Heart Eyes  Доволна съм много от концентратите +бустерите на Керастаз  - оранжев, зелен и лилав (сега Денсифик) , серията Митик ойл  Heart Eyes , колагеновата терапия на Шварцкопф  Flutter

Всичко товаползвам от няколко месеца и в съчетание с терапевтичната преса, косата ми е видимо много по добре  Blush  Може би аз съм единствената, която има серията Денсифик и не я е ползвала  Mr. Green  но искам първо да направя курс с антикосопадната на Лакме и след това да почна да ползвам Денсифик  Sunglasses
 
На този етап на косата ми, шампоана Макадамия хич не ми харесва  ooooh! само олиото  Heart Eyes  За това и шампоана и балсама са пуснати в размените  Mr. Green

Забравих да напиша, че съм с тънък косъм, без обем, чуплива коса, неплътна, нормално омазняваща се, със леко сухи краища

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 13:26 от Мис Облаче

# 57
  • Мнения: 77
РуСа-Мамма, благодаря за бързия отговор.Ще се почудя още малко, дано още момичета да споделят мнението си и тогава ще поръчам. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 179
Благодаря за новата тема! Hug  bouquet

Обмислях последния един ден вторият въпрос от новата тема и мисля че най-накрая реших кои продукти да спомена.

1. Споменавала съм продуктите, които харесвам:
 
Този продукт се нарежда като един от любимите ми финиши, кремообразен е, страхотен аромат, идеално омекотява и приглажда всички полудели фризита и за капак има много хубави блестящи частички, които отразяват светлина по доста красив и приятен начин без да е чаешукарие Laughing

Друг продукт за който непрекъснато говоря е спреят за скалп и корени на Алтерна, винаги ползвам продукти за скалп, след всяко измиване, редувам ги.
 
Лу, точно ти направо малък фурор с този Бохо спрей Hug  bouquet Аз съм от доволните, но може би, защото косата ми все пак е чуплива и трябва малко, за да подсиля този ефект.


Малко размишления по точка 2:


Когато се потопих в света на професионалната козметика за коса, всеки един нов продукт ме изненадваше и може би харесваше Laughing Сега е малко по-различно, определено има продукти, които ползвам за помощници, когато сгафя, а аз го правя често заради експериментите ми. Харесвам еластисайзера на Филип Кингсли, дава моментален ефект за моята коса. Много често опирам до някоя друга ампула на Керастаз, те са ми незаменими помощници.
Серията, която ми помогна да се избавя от крайно изтощената ми коса миналото лято беше на Алтерна Инстант рекавъри, малко съжалявам, че пак не поръчах нея, когато имаше промоции на продуктите във ЛФ, но и косата ми в момента не е такава каквато беше миналата година.

Бих сложила и снимка, за да добиете представа каква е, но засега ще я опиша, имам плътен косъм склонен към изтъняване заради честа смяна на цвета и третиране с преса и сешоар( имаше период в който работата ми изискваше да съм с права вързана коса, тогава косата ми беше до кръста и този терор беше през два дни  Confused), чуплива, в момента е на черта клоняща към средна дължина. Често търся омекотяван, защото косата ми е деликатна и от търкането в различни материи( голяма почитателка съм на шаловете, които пък не са никак хубави за косата)водещи до  постоянно заплитане и скубане ме кара да търся ефект: коса като коприна  Joy Обичам балансирани продукти, които ми дават хидратация и падаща тежко коса  Laughing ама не по пода, нали Laughing

И пак да отбележа хич не се давам за критерии и голям специалист, просто много обичам да пробвам нови продукти, честите пътувания също ми го налагат. Не използвам яйца и майонеза, но много обичам кокосово масло и често си правя масаж на скалпа с него. Други хранителна неща не използвам по главата си.( не искам да обидя никой, който смята, че тези средства му помагат)
Също така не робувам на принципна" ако си мия косата често, ще оплешивея" смешно или не повечето ми приятелки имат тази нагласа и тези, които са с бързоомазняващи се коси дори не ползват маска ooooh! Всеки сам преценява за себе си, аз обожавам измита коса, лятото понякога я мия през ден, зимата може би през два, зависи от много фактори.
Всеки сам си решава кое и как се отразява за неговата коса.

За настаналия спор между момичетата, 6 месеца използвах един финиш за коса като си мислих, че е pre wash treatment  Laughing Но ми се отразяваше чудно! Blush Всеки сам решава какк да ползва даден продукт. Аз лично не отмивам преди нощна грижа, а съм човек, който не се скъпи на финиш продукти.

Хайде спирам, че стана безкрайно дълго! Хубав ден на всички! Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 209
Здравейте, момичета бихте ли ми препоръчали като завършек за моите сухи и накъсани краища.Четох добри отзиви за тези продукти, ако някой от вас ги е ползвал и има подобна на моята коса/тънка,третирана,изсветлявана,с късащи се краища/, ще бъда благодарна за вашите мнения.

http://www.zlatnaribka.com/bio-argan-oil-lakme-125-ml?page=7
http://www.zlatnaribka.com/lakme/kristali-lakme-deep-care-drops-100-ml
И двете неща съм ги ползвала когато косата ми беше най-зле. Предпочитам Дийп кер. Аргана на Лакме ми идваше много гъст и лепкав. Но пък на една съфорумка с гъста,плътна,руса коса много и харесва.
Моята коса е гъста,руса, но тънък косъм Simple Smile






Здравей, petinka!Аз определено не съм корифей в областта на професионалната козметика за коса, но гледам да чета и да се ограмотявам, въпреки това не ми се доверявай много Rolling Eyes!Сега към въпроса ти-спомням си, че за този серум имаше много добри отзиви:
http://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/serum-za-silno-i … ir-cellular-50-ml,
 но самата аз не съм го ползвала, защото както вече съм отбелязвала съм с нормална коса без особени проблеми.Нека някой, който го е ползвал да си даде мнението!Хубав ден и успех в търсенето! Smile

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 12:37 от gabsito

Общи условия

Активация на акаунт