Професионални серии за коса - тема 67

  • 54 077
  • 758
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Вие влизате в тема 67 - ДОБРЕ ДОШЛИ !
Вместо запис моля споделете :
1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума.

2. Разкажете за серията на Керастаз, Лореал Профешънал, Алтерна, Лакме, Чи, Алфапарф, Афоджи, Кюн, Макадамия, Филип Кингсли,   Редкен, Лейбъл М, Матрикс, Ти Ги  и др., която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си, като не забравяйте да опишете каква е точно косата ви /тънка, плътна, без обем, изрусявана, третирана, къдрава и др/ и как ви е подействала серията.


Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Ботокс терапията на Лореал за коса
Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване

Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги
Къдравата коса
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата
За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk


Как да се подстрижем сами


Предишни теми:

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 00:13 от РуСа-Мамма

# 1
  • Мнения: 3 413
1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума.
- Може би ще сложа маската Лис на Лореал, не е от най-обсъжданите. Подрежда косата, изглажда я, дарява я с мекота и блясък  Heart Eyes

2. Разкажете за серията на Керастаз, Лореал Профешънал, Алтерна, Лакме, Чи, Алфапарф, Афоджи, Кюн, Макадамия, Филип Кингсли,   Редкен, Лейбъл М, Матрикс, Ти Ги  и др., която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си, като не забравяйте да опишете каква е точно косата ви /тънка, плътна, без обем, изрусявана, третирана, къдрава и др/ и как ви е подействала серията. - на прима виста щях да пиша 2 мин. реконструктор на Афоджий, но се сетих, че след изразходване на 2 големи опаковки имаше какво да се желае, така че по-скоро тук ще сложа Абсолют рипер на Лореал - 2 опаковки и косата ми се преобрази. След това изкарах месец с Пюр Кератин на Наши и косата ми наистина стана здрава. От постоянното търсене на протеинови продукти, косата ми започна да има нувда само от подхранване, протеини на минимум. В момента използвам само подхранващи продукти, имам 2 мин. реконструктор, но косата ми става ужасна след него,т.е. не и е нужен  Flutter Косата ми е изрусявана, гъста, но тънък косъм, чуплива, нормални корени и дължини, леко сухи краища.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 456
В миналата тема не успях дори да се запиша,нещо откакто си намерих подходящи продукти ме е хванала липсата сериозно.
 Сериите,които сложиха край на експериментите са червената на Label M и Bain Divalent шампоан на Керстаз,заедно с балсам от серията Age Premium.Много добре ми се отразяват,даже преса не съм ползвала в последно време.
 Може би за лятото ще си взема някакъв слънцезащитен комплект (шампоан,спрей и маска) и това е.

Косъмът ми е тънък,липсва ми обем,небоядисвана.Търся плътност и обем,искам тежко падаща коса.

# 3
  • Мнения: X
Руса Мамма,благодаря за новата тема  Hug

1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума :
Един такъв продукт е серума за твърда коса на Джон Фрида,който донякъде се справя с фризитата ми

2. Разкажете за серията , която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си, като не забравяйте да опишете каква е точно косата ви /тънка, плътна, без обем, изрусявана, третирана, къдрава и др/ и как ви е подействала серията :
Основно серията на Лореал "Про кератин" е тази,която възстанови косата ми откъм протеин,а "Вела енрич" за плътна коса ми дава перфектна хидратация,винаги си я имам  Peace,както и Интенз-а на Лореал.

Косата ми е гъста,къдрава,сух и твърд косъм,боядисвам се веднъж на 2 месеца  Peace

# 4
  • Мнения: 5 000
Моята коса се възстанови от цъфтенето и късането с Ектрим серията на Редкен, шампоан, маска и кат спрей. В момента май ми идва силна със спрея, но след това нанасям Цимент термик и за момента това ми е любимата комбинация. Твърда, тежко падаща коса.
Косата ми е гъста, тънък косъм, боядисвам я на два месеца. Беше изтощена, защото пусках горния пласт след едно ужасно подстригване.
Боя за коса от професионалните съм пробвала Лакме Колаге и безамонячната им, последната ужасно ми изсуши косата, първата пада много бързо. Два пъти вече се боядисвам с Лореал Мажирел /в салон/ и съм доволна.  Исках да пробвам Макадамия или някоя безамонячна, но ме е страх от експерименти точно сега.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема, Руса мама  bouquet

Един от малкото обсъждани продукти тук, а при мен е дал ефект, това е Магическия крем за обем на Шварцкопф/не се използва само от блондинки Wink/ - http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-BLONDME-Vol … racle-Cream-150ml. Косата ми придобиваше приличен обем, ухае страхотно и не става на клечки.

По отношение на състоянието на косата си, имам още какво да желая - тънък косъм, боядисвана, със сухи разхвърчани краища - за тях ползвам арганово олио на Наши, но явно не е достатъчно, приемам препоръки в тази насока Simple Smile Ползвам проф.козметика от 5 години и явно  съвкупността на различни продукти даде отражение на външния вид на косата. Дълго време се притеснявах да използвам хидратиращи продукти, защото се опасявах от приглаждане и отнемане от обема , но засега единствената серия, с която това не се случи е Моисчър рикавъри на Джойко Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 512
Честита нова тема Simple Smile Регистрирам се да ви следя   bouquet.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 155
1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума :
Много любим спрей преди сешоар и преса: 2. Разкажете за серията , която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си:
Несъмнено продуктите на Милк шейк (използвам ги предимно през лятото) уплътняват косата, правят я жива и здрава. За зимата предпочитам Орофлуидо и Наши арган (много любим). Не боядисвам косата си, тънък косъм, гъста, леко сухи краища, до някъде овладях проблема с  цъфтенето ooooh! все още се чудя как да се справя с фризи косъмчетата на най - горния пласт Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз отскоро съм в темата, все още не съм се сдобила с няколко продукта от една серия, за да изкажа пълни впечатления.

Мога да споделя само, че онзи ден като си мих косата, нещо нямах настроение и бързах, не си сложих нищо в банята след шампоана. И вчера цял ден, че и днес като гледам, съжалявам за това, защото ми е една такава разхвърчана, неподредена и т.н. Сложих Л2, термо желето на Лореал и малко Митик ойл. Но не. Т.е. хваля се, че съм усетила разлика със и без допълнителна грижа в банята. И определено със, се харесвам повече.

Надявам се след известно време и аз като вас да споделя, че с професионалните продукти косата ми е преобразена. Аз нямам особени проблеми, малко й трябва, за да изглежда още по-добре, според мен, и се надявам този момент да настъпи скоро.

# 9
  • София
  • Мнения: 160
1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума.
Косата ми е с леко цъфтящи краища, дълга е почти до кръста, доста години бях на кичури (от където идват цъфтежите и накъсването), сега са израстнали педя, от горе имам боя. . .
Преборих се със сухотата, сега може би търся уплътняване.

Много доволна съм от 3 минутен реконструкрор на Aussie
http://www.beautyaddicts.nl/wp-content/uploads/2012/01/Aussie-3- … Reconstructor.jpg

Възстановява увредената коса, комбиниран продукт е и косата след ползване е мека и хидратирана, с много блясък.

2. Разкажете за серията на Керастаз, Лореал Профешънал, Алтерна, Лакме, Чи, Алфапарф, Афоджи, Кюн, Макадамия, Филип Кингсли,   Редкен, Лейбъл М, Матрикс, Ти Ги  и др., която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си, като не забравяйте да опишете каква е точно косата ви /тънка, плътна, без обем, изрусявана, третирана, къдрава и др/ и как ви е подействала серията.

Много харесвам серията Архитект на Керастаз - плътна, тежко падаща коса, добре възстановява  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Руса Мама,

Страхотно си я нагласила темата  Hug  bouquet
Аз влизам за малко за да ви видя  Laughing и ще пиша подробно по-късно вечерта, защото ще пътувам и не искам да претупвам каквото искам да напиша Simple Smile
Пожелавам слънчев ден,  sun  усмивки  Simple Smile и любов  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 324
Косата ми е дълга, нормална откъм плътност и гъстота, чуплива по дължините и склонна към изсушаване. Потъмнявам я с безамонячна боя от време на време. Краищата цъфтят, но умерено.

1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума:
- Маската на Фитокод. Няма такава благодат за дългата ми чуплива коса. Прави я мека и изключително лъскава. Запазва обема и чупките. Справя се с фризитата. Оставям косата ми да изсъхва сама, без да я оформям по никакъв начин и изглежда чудесно. Това е единствената маска, която купувам отново.

2. Разкажете за серията , която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си:
- 2-стъпковия протеин на Афоджи. След боядисване буквално трансформира косата ми. Боите много изсушават косата ми. Става като слама. Протеинът й връща мекотата и виталността.
- Л2 на Лакме. Финишът, който поддържа косата ми във форма дните след измиването. Възвръща формата на буклите, не отнема от обема. Не се натрупва. Може да се пръска многократно. Помага ми за възстановяването на косата най-вече, защото ми спестява ресането и стилизирането.

# 12
  • Мнения: 3 413
Днес ще пробвам Нутритермик маската на Керастаз и ще пиша. Предвид, че в момента косата ми е в чудесно състояние, критерият ми към маската е свързан с маслеността. Очаквам да ми дойде тежка  Flutter
Иначе да споделя ново мое откритие. Шампоана с бамбук/ботокс на Алфапарф се съчетава отлично с всички мои хидратиращи маски. Не е агресивен, но пък отваря достатъчно косъма, за да се разкрие действието на маската  Flutter
Иначе имам хидратиращи шампоани - Митик ойл, Вела енрич, Йожен Перма , но някак си не усещам действието на маските с тях.
Та в тоя ред на мисли, нали исках да си купя 2 шампоана- един хидратиращ и един протеинов. Сега мисля да закупя само един протеинов, по-щадящ и нежен, който да ползвам постоянно и с хидратиращи, и с протеинови маски. Алфапарф се справя отлично с това, но май ми се ще да е на Керастаз. Замислям се за Дисциплин или Бейн де форсе(1-2 степен)
Моля, някой който ги е ползвал да каже стават ли за честа употреба и дали се комбинират добре с хидратиращи маски(ако е по– силен шампоана, отнема от действието на маската, един вид я отслабва, така че искам по-щадящ протеинов).

# 13
  • Мнения: 1 167
Много полезна тема!   bouquet

# 14
  • Мнения: 758
Здравейте момичета и благодаря за темата   bouquet

1. Не се сещам за продукт, който да не е известен и обсъждан в темата, който да използвам

2. Определено серията, която засега най - добре се отразява на косата ми (тънка, изрусена, с бързо омазняващи се корени, сухи и вече доста по - малко накъсани краища) е Денсифик, може би на косата ми и трябваше точно балансирана серия като нея, защото от хидратиращите се омазняват допълнително корените, а от силно протеиновите дължините се заплитат и се късат още повече, но сега и намерих цаката и наистина косата ми изглежда много по - добре, но винаги има какво още да се желае и скоро мисля да пробвам и по препоръки на изключително мила съфорумка някоя серия на Алтерна.

За боите мога да кажа, че съм пробвала доста от професионалните и най - зле ми се отрази Кюн - много добре изсветлява, но и много ми изтощава косата, а най-щадяша за мен определено е Иноа.
Пробвала съм още Матрикс, Голдуел, Перма - тази също не беше лоша всъщност Simple Smile


П.С.  Бейн де форсе ми беше първия професионален шампоан, който ползвах и тогава не разбирах много кое е протеиново, кое хидратиращо  и го ползвах с маската на Макадамия и ми харесваше като резултат и сега бих повторила комбинацията Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт