Професионални серии за коса - тема 67

  • 54 098
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 843
Нямам търпение да си взема маската на Фитокод, ползвала съм продукти за лице на тази марка и съм с отлични впечатления. 3-минутният реконструктор на Aussie е хубав и много евтин продукт, за съжаление не мисля, че се продава у нас. Помня, че бях като пристрастена към миризмата му, беше на нещо като дъвка. През годините съм опитвала какво ли не за косата, но от 2 години и нещо съм боядисана и се налага да използвам по-силна козметика. Косата ми е дълга, гъста, с плътен косъм, но склонна към сухота и цъфтене, едно заради дължината, и заради ползването на сешоар. Имам специален сешоар за изправяне и не се налага да ползвам преса. Аз също харесвам хидратиращата маска на Joico, както и маската с бамбук на Alfaparf. Към нея помня, че имаше и разни ампули и добавки, но не съм ги слагала. Също обичам серията Kerastase Elixir Ultime, маската и олиото - ползвам розовото за боядисана коса. Абсолютен фаворит обаче ми е Ultimate Remedy на Shu Uemura, много богата и силна маска за химически увредена коса. Не мога да си позная косата след нея - плътна, гладка, мека, гъста, въобще без думи. Silk Bloom с арганово масло също е хубава, тя е за нехимически увредена коса.
Професионални бои - имам опит с Keune Red Infinity, серията за червена коса. Харесва ми, но няма голям избор нюанси за моите нужди (аз харесвам червено с виолетов оттенък), иначе придава хубав блясък, струва ми се агресивна обаче. Последното ми боядисване беше с Indola, и останах много доволна, но още е рано да кажа дали има трайност, минали са само няколко дни. Добри отзиви съм чувала за Wella Koleston, а като най-добра боя въобще сочат Goldwell. Тях обаче все още не съм изпробвала лично.

# 16
  • Мнения: 3 415
Изпробвах маската Нутри-термик на Керастаз .

Не знам защо на снимките маската е в бяла опаковка с оранжева капачка, моята е от Арлен, тъмно жълта опаковка с оранжева капачка  Thinking

Мразя да пиша първи впечатления, защото често после се променят, но все пак да споделя  Flutter
Консистенция и мирис- като Маскинтенз за плътна коса. Измих косата си с ДПШ умишлено, за да усетя до къде стига силата на маската, така да се каже  Blush Разнесох я по цялата дължина, защипах с шнола косата и стоях около 5-6 мин. Като започнах да отмивам, много интересно, ръката ми не се плъзваше по косата,а по-скоро все едно малко смола или мед съм сложила. Стоеше не като суха и залепена, а точно все едно съм сложила мед и се опитвам да го разнеса  Shocked Малко неприятно усещане  Tired Като излязах от банята сложих на мокра коса малко Олео-релакс серума и изсуших. На първо четене- приглади косата ми значително, стоеше мека и гладка, никаква помисъл за онова "меденото" в банята. На допир харесвам косата си след маската. Следващият път ще се измия с друг шампоан, не дълбоко почистващ да видим как ще се отрази тогава. Малко се замислям, че това е най-силната им хидратираща маска  Thinking
След още някое ползване ще напиша отзиви отново  Hug Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 209
И аз на свой ред да благодаря за темата  bouquet
 
1.Продуктите, за които съм забелязала, че не са се коментирали много са тези на Фитокод.Обожавам всичките им продукти за коса-шампоан, балсам и маска.Шампоанът измива отлично, но без да заплита.Пробвала съм го и на маслени маски-справя се отлично и то от първия път!В комбинация с балсама резултатът е една подредена и жилава коса.Тъй като видях, че има и други очаровани от маската, мога само да добавя, че се съчетава идеално с всичките ми шампоани(хидратиращи и протеинови), а особено много ми харесва комбинацията между маската и дълбокопочистващия шампоан на Label M!

2.Косата ми винаги е била нормална и без особени проблеми, но откакто започнах да използвам професионална козметика резултатите са главомайващи(и не го казвам само аз, а и околните)!Доволна съм от серията Митик ойл и най-вече от митичното олио за подхранване на всеки тип коса.Това олио прави краищата ми подредени и добре прибрани, без стърчене!Също така и серията на Label M с мед и овес е прекрасна за косата ми!Сега чакам да ми дойде комлектът на Наши-пюр кератин и ще споделя впечатленията си и от него.Дано да съм била полезна и благодаря на всички, които пишат и консултират!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 456
1. Любими продукти, които не са толкова обсъждани тук във форума.
Имам много любими продукти,които не са обсъждани тук.Най-любимият,без който не оставам е серума за ултра блясък на Йожен перма.

2. Разкажете за серията на Керастаз, Лореал Профешънал, Алтерна, Лакме, Чи, Алфапарф, Афоджи, Кюн, Макадамия, Филип Кингсли,   Редкен, Лейбъл М, Матрикс, Ти Ги  и др., която ви е любима, или ви е направила добро впечатление, или е помогнала да възстановите косата си, като не забравяйте да опишете каква е точно косата ви /тънка, плътна, без обем, изрусявана, третирана, къдрава и др/ и как ви е подействала серията.
Любимата ми серия е Олео релакс на Керастаз.Не съм намерила аналог до сега.Много е коментирана и няма смисъл да разказвам за нея.

РуСа-Мамма ,Бейн де форс не става за честа употреба.Много е силен и дразни скалпа на поредни миенета.Препоръчвам ти http://www.zlatnaribka.com/labelm/cleanse-shampoani/shampoan-za- … -treatment-300-ml
Сигурно и другите шампоани на марката са хубави,но само този съм ползвала.Комбинира се отлично с всичките ми маски.Купувам втора опаковка и няма да е последна.
Относно маската Нутри термик-писа се,че е по-силна от Олео релакс.За мен не е и няма нищо общо.Нутри термик е малко по-богата от Маскинтенз за плътен косъм и толкова.Това,което описваш като мед не съм го усещала,но съм ползвала маската с шампоан Нутри термик.Опитай с друг шампоан,не ДПШ.Пробвала съм всякакви маски с надеждата да намеря заместител на Олео релакс,но без особен успех  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 415
.....

РуСа-Мамма ,Бейн де форс не става за честа употреба.Много е силен и дразни скалпа на поредни миенета.Препоръчвам ти http://www.zlatnaribka.com/labelm/cleanse-shampoani/shampoan-za- … -treatment-300-ml
Сигурно и другите шампоани на марката са хубави,но само този съм ползвала.Комбинира се отлично с всичките ми маски.Купувам втора опаковка и няма да е последна.
Относно маската Нутри термик-писа се,че е по-силна от Олео релакс.За мен не е и няма нищо общо.Нутри термик е малко по-богата от Маскинтенз за плътен косъм и толкова.Това,което описваш като мед не съм го усещала,но съм ползвала маската с шампоан Нутри термик.Опитай с друг шампоан,не ДПШ.Пробвала съм всякакви маски с надеждата да намеря заместител на Олео релакс,но без особен успех  Laughing

Благодаря за включването   bouquet
За маската – до последно се двоумях коя маска да поръчам, но понеже нито в Арлен, нито в Рибката имаше олео-релакс, реших да взема Нутри. И в двата споменати сайта имат Олео-релакс слим, но тя е уж по-лека , та се отказах. То е ясно, че ще се поръчва и Олео-релакс(в Ензо има но 500мл. ще изчакам да заредят 200мл.). Заплюла съм си и Хрома рич маската(признавам цветът на опаковката много ме кефи, та май затова се навивам  Blush Laughing).
За шампоана– държах да е на Керастаз, но и този ми грабна окото. В последно време забелязвам, че имаме сходни коси. Преди имахме разминавания. Примерно ти обожаваш Олео-релакс серума, аз споделих, че не е нищо особено. Сега ми хидратира и приглажда косата страхотно, същевременно е мнооого лек  Heart Eyes Та в тоя ред на мисли, склонна съм да се доверя за Лейбълския шампоан и вярвам, че пак не нацелих маската на Керастаз  ooooh!
Age premium , Chroma captive , Chroma riche маските ползвала ли си?

# 20
  • София
  • Мнения: 160
Имам информация от главния вносител на Керастаз за България, че маската Олео Релакс е спряна от производство, за което съжалявам много  Crossing Arms

Понеже много си изпатих с поръчката от Ензо искам да Ви споделя - направих поръчка на маска Олео Релакс 500мл, но в сайта са объркани код, снимка и в поръчката пристигна Олео Релакс Слим 500мл.
В крайна сметка в сайта има само Олео Релакс 200мл,
Олео Релакс Слим 200мл и 500мл(който е заведен при не Слим варианта)

# 21
  • Мнения: 3 415
Имам информация от главния вносител на Керастаз за България, че маската Олео Релакс е спряна от производство, за което съжалявам много  Crossing Arms

Понеже много си изпатих с поръчката от Ензо искам да Ви споделя - направих поръчка на маска Олео Релакс 500мл, но в сайта са объркани код, снимка и в поръчката пристигна Олео Релакс Слим 500мл.
В крайна сметка в сайта има само Олео Релакс 200мл,
Олео Релакс Слим 200мл и 500мл(който е заведен при не Слим варианта)
http://www.enzo.bg/kerastase/nutritive-maska-za-sukha-kosa/ това олео-релакс ли си е?

Сега се разщъках из нета и видях 2 варианта на олео-релакс. Явно са обновили, за да има лека и тежка версия.

Явно слим е леката, а нюит- тежката. Втората не съм я виждала до сега...

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 14:25 от РуСа-Мамма

# 22
  • Мнения: 1 324
Някой ползвал ли е LABEL.M ORGANIC MOISTURISING LEMONGRASS SHAMPOO? Иска ми се нежен, хидратиращ шампоан, който да редувам със силно измиващия. Ако е и органичен ще е супер. В тези жеги започвам да мия все по-често косата си.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 512
Някой ползвал ли е LABEL.M ORGANIC MOISTURISING LEMONGRASS SHAMPOO? Иска ми се нежен, хидратиращ шампоан, който да редувам със силно измиващия. Ако е и органичен ще е супер. В тези жеги започвам да мия все по-често косата си.

Бих ти препоръчала този http://www.enzo.bg/matrix/total-results-pro-solutionist-shampoan … chki-vidove-kosa/. Като цяло козметика за коса на Matrix е много щадяща и нежна към косите. Ползвала съм и маска към този шампоан - много добре действа и не натоварва косата при често измиване. /естествено руса, тънка, права и фина коса имам аз Peace/

# 24
  • Мнения: 259
1.За мен също нещо от което съм доволна е серията Лис на Лореал ,отдоста време я заглеждах ,но понеже нямаше почти никаква информация за нея се въздържах. В моментав който се появи и 1 доволен от нея си я взех и не съжалявам.
2. Доволна съм от много серии и бих повторила покупката : Наши кератин, Наши арган , Лореал Лис ултим , 2.мин р-р на Афоджи с шампоана протеиновия ,Алтерна хайвер - хидратиращата (само на мостри обаче).
Косата ми не е боядисвана ,дълга до средата на гърба ,средно плътен косъм , сравнително гъста ,боря се със стърчащите косъмчета ,но резултата е в тяхна плоза (нищо не приглажда антените ми мамицата им   #Cussing out Twisted Evil)

# 25
  • Варна
  • Мнения: 456
РуСа-Мамма ,от трите само Хрома рич съм ползвала май.Хубава е маската,но слаба за нас.С подходящ финиш е ок,но шампоан+маска+серум Хрома рич=на хидратирана,но разпиляна коса при мен.С Олео релакс флуид е ок.Харесва ми като цяло серията,но чудеса не очаквай.
Хидратиращи и подхранващи маски има всякакви,хубави,ефикасни,на различни марки.Трябва да е много зле една маска да не ми разплете косата например,защото е здрава,до колкото може да е здрава изрусена коса разбира се.Моята специална любов към Олео релакс е свързана предимно с изглаждането и оформянето на косата.Не ползвам стилизиращи продукти,а искам оформени кичури,без фризита.Имам си много обем и не се плаша от тежки продукти.Не съм попадала на подобна изглаждаща серия,а съм ползвала доста.Ако ти не търсиш изглаждане и Олео релакс може да те разочарова,защото в това и е силата основно.Ако търсиш само възможно най-силно подхранване ти трябва това http://www.zlatnaribka.com/kerastase/nutritive--dalboko-podhranv … e-kerastase-12-ml
Най-добре ми беше с лилав бустер,но и той май е спрян.
Другата маска не е нова,а е за нощна грижа без изплакване  Hug

# 26
  • Мнения: 16
Благодаря за новата тема!  bouquet
По първия въпрос-моите любими продукти за съжаление са обсъждани многократно тук. Но все пак този като че ли-протеиновият крем на Алтерна не е толкова споменаван. Ползвам го когато съм си мила косата с протеинов ш-н и маска. По действие мога да го сравня с Цимента и Анти-снап. Прави косата жилава и подвижна, уплътнява, заздравява порьозните участъци, ако има такива, "запълва " ги, "лечебен" е. И всичко това на био-основа.
Вторият въпрос - тук конкретно не мога да кажа. При мен резултатите са вследствие на редуване на серии,подходящи за косата ми - къдрава, гъста, суха, суха, колкото искаш, ако не я "омекотявам". Не е имало нещо, което само него да съм ползвала, за да кажа - това ми помогна. Единствената серия, за която сега мога да кажа, че определено знам,че е от нея промяната, е Денсифик, по скоро от ампулите, защото ш-на и маската ги ползвам горе-долу на втората седмица. Страхотни са, косата изглежда с ползването им сигурно три пъти по-обемна. Да не би да "надигат" новите косъмчета? Аз ги нанасям само вечер, а не сутрин преди да излезна, но въпреки това косата изглежда супер. А пък вечер, директно след нанасянето - леле, леле - все едно Тина Търньр съм. Много се радвам. Дали ще остане този ефект след спирането им? Thinking

Руса-Мамма, това е "нощната" маска на Керастаз, която се нанася вечер и се измива на сутринта. Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 456
Не се измива на сутринта  Peace

# 28
  • Мнения: 1 324
sympathy, благодаря за препоръката  Hug

Ванини, този ли е протеиновия крем на Алтерна: http://www.ulta.com/ulta/browse/productDetail.jsp?productId=xlsImpprod4780559? Много му се чудих на този, но така и не го взех. Но той не е био.

# 29
  • Мнения: 154
Здравейте. Аз минавам директно на втория въпрос. Косата ми видимо се промени след комбинация от цимента на Керастаз с едни вече несъществуващи ампули от серията "екстриййм" на редкен. В момента съм повече от очарована от кератиновата терапия на Наши - дава ми здравина, плътност и тежест на косата, в същото време наистина забавя омазняването на косата ми. Съчетавам кератина на Наши със спрея КАТ Екстрийм на Редкен. От професионалните бои фаворит ми е Колестон на Велла вече от 3 години. Косата ми е тънка, изрусена (мн светло русо), с изявена склонност към цъфтене и експлозия на кортекса, гъстотата й е нормална. Аз съм от малкото хора, които търсят втвърдяване на косъма и които могат да карат месеци наед само с протеинови продукти, без косата им да става вяла или пресушена.

По първия въпрос - от малко споменаваните продукти, за мен фаворити са възстановяващите на Шварцкопф (с протеинов уклон). говоря основно за ампулите, за серията Кю 10 и за серията Файбър форс.

Общи условия

Активация на акаунт