Лятото дойде,Януарчето в мама си расте 4

  • 22 313
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
За месеците, седмиците и дните:

http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html

Мисля, че в началото някоя от вас беше пуснала този линк. На мен лично ми е супер полезен. Всичко е ясно разпределено в таблица. Явно инженерно изкривяване ми е това  Laughing  Laughing

Надявам са и на вас да ви свърши работа  Wink

# 61
  • Мнения: 93
Здравейте момичета,
Искам да ви попитам, генекогът ми в България ми предписа Угестерон и нош па 3х2 и ми каза , че мога да ги пия през цялата бременност.  Някои от вас да ги е пил през цялата , опасно ли е?

За угестерон чувам за първи път newsm78 струва ми се нещо средно между утрогестан и прогестерон ? Дали е хормонален препарат newsm78, но шпа с предишната бременност съм пила през цялото време. Започнах със същата доза, но постепенно я намалих. Това е част от лечението по клинична пътека за задържане и предотвратяване на аборт. Мисля, че това отговаря на въпроса ти може ли да го пиеш през цялата бременност.

Да Съжалявам написала съм го грешно 
 Утрогестан е  Embarassed

Аз май съм споменавала, но все пак да кажа. На мен също ми е изписан Утрогестан, който трябва да приемам до края на 13-та г.с. Първоначално го приемах орално, докато изчезне зацапването, след това продължих вагинално. Като получих повторно зацапване, пак се върнах на орално и така... Приемът ми е 2x2.

Добре дошла Шушинка!   bouquet

Маймунке, страхотни колички!  Simple Smile

Хубав ден, мацки!

# 62
  • Мнения: 488
Да ви питам последно, последно кога почва тоя четвърти месец нещо много се обърках, имам една книга в нея пише от 16 седмица някъде бях чела от 14 седмица  newsm78 newsm78
Любов, ето ти схемичка, по която да си следиш:

# 63
  • София
  • Мнения: 162
Ехеее, колко сте бързи! Вече сме на 5-та страничка в темата! Сега се връщам да ви чета.

# 64
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 31
Благодаря за посрещането  Embarassed trust да истински кърлеж, който изследвах,  но слава богу не беше заразен, но беше достатъчен да ми изкара акъла   Cry . Искам да Ви попитам някоя от вас има ли силно главоболие и ниско кръвно. На мен ми се случва от няколко дни, но не пия нищо за да не навредя на бебчо...и какви първи изследвания ви пуснаха - защото чета по фоумите за доста различни, а на мен само ПКК, урина и кръвна група?

# 65
  • Мнения: 832
здравейте момичета,

добре дошла, шушинка! само това се пуска - пкк и урина, вътре ще имаш и васерман и сифилис и теста за  кръвната група.

ако има отклонения от тези изследвания, това твоя лекар ще ти назначи допълнителни изследвания. аз имах също завишени левкоцити в урината и гледам, че някой беше писал, че докторът нишо не предприел - това е опасно и ако има отклонение трябва да се провери, защото инфекцията може да е сигнал за проблем с бъбреците или възспаление на пикочните пътища. е, при мен се оказа второто, от 10 дни съм на антибиотик и глобули.

 не се притеснявай, като излязат резултатите, ще ги обсъдите и всичко ще е ОК. колкото до останлите ФМ, и изследванията за синдромите - ти си решаваш дали да ги правиш! Само ако над 35, докторът ще ти каже, че  трябва да ги направиш.

за горешините и ниското кръвно - и на мен ми става леко лошо и ми се мае главата, и аз съм с много ниско кръвно! за това ви препоръчвам - тъй като не можем да пием кафета - пиййте айрян със сол! това вдига кръвното доста и е много полезно за вас. понякога, пия и кола, но много рядко!!!

главоболие и аз имам много често, но това е от завишените хормони и с повече течности, като че ли ми разминава, поне болката не е толкова силна!

аз съм на преглед другата седмица, чакам го с нетърпение!

хубав ден на всички и си почивайте повече!!!   Hug

# 66
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 31
bgzvezdi4ka благодаря за отговора, интересното е, че не видях за цифилис и васерман в резултатите нищо, може лекаря да не ги е пуснал.. ще го попитам другата седмица. За ранния и късен скрининг моя гинеколог е на мнение, че всичко е само за да ти вземат парите, защото това изследване е повече статистическо от колкото да дава конкетни резултати. На 26 години съм, каза ми ако държа да си направя късния, но всичко се виждало на феталната морфология. Лекари много, мнения също, да не знаеш на кого да вярваш в днешно време  newsm78

# 67
  • Мнения: 326
Пуфи, онзи ден прочетох в друга тема, че си вече в средата на 4-ти месец и сега гледам че от 5 дни си влезнала, интересно ми стана  Grinning
Преди няколко поста написах, че  на мен ми кървят венците. Водата за уста помага до някъде, но не спира кървенето, ще спре след раждането !  Peace

Нее  Laughing не съм в средата, там споменах, че съм в 4 месец, не че съм в средата  Laughing Пет дни са си пет дни, в 4 съм  Mr. Green
Да, ясно ми стана за венците и АГ ми обясни това  Peace

# 68
  • Мнения: 832
puffy2307 как така си от 5 дни в 4 месец, гледам че термина ти е 19/01.

моят е  10/01 и днес ми е първи ден от 4 месец, да не си се объркала нещо?

само да уточня, аз говоря за календарни месеци, не за лунарни - все още си в  последна седмица на 3-ти. кога ти беше дата на МЦ за последно?

# 69
  • Мнения: 636
Пуфи, онзи ден прочетох в друга тема, че си вече в средата на 4-ти месец и сега гледам че от 5 дни си влезнала, интересно ми стана  Grinning
Преди няколко поста написах, че  на мен ми кървят венците. Водата за уста помага до някъде, но не спира кървенето, ще спре след раждането !  Peace

Нее  Laughing не съм в средата, там споменах, че съм в 4 месец, не че съм в средата  Laughing Пет дни са си пет дни, в 4 съм  Mr. Green
Да, ясно ми стана за венците и АГ ми обясни това  Peace

Сега прочетох пак отговора ти в другата тема и все пак.... Било е 2-ри юли и си писала, че в 4-ти месец, а не е било така. Но това се дреболии, просто ми стана интересно  Peace

# 70
  • Мнения: 16
Здравейте, мамиииии!   bouquet
Относно ниското кръвно... аз се справям по два начина - единият - с кафенце (късо с мляко).
До 2 кафета на ден, доколкото знам, не е вредно за бебоците.
Разбира се не си позволявам повече от едно. А късо, защото в него има по-малко кофеин.
В началото бях го спряла, защото ми се гадеше от аромата, но после.. като ми си спеше сутрин
на работа + проблема с кръвното.. пак си го пропих.
А вторият "лек" е по-лошият...  Mr. Green нещо сладкоооооо  Blush - задължително шоколадовко...  Laughing
Имам си в чекмеджето на бюрото на работа задължително по нещо.. я вафличка, я нещо друго..
все гадости. А преди да забременея изобщо не бях по сладкото, но... сега уви!

# 71
  • Мнения: 326
puffy2307 как така си от 5 дни в 4 месец, гледам че термина ти е 19/01.

моят е  10/01 и днес ми е първи ден от 4 месец, да не си се объркала нещо?

само да уточня, аз говоря за календарни месеци, не за лунарни - все още си в  последна седмица на 3-ти. кога ти беше дата на МЦ за последно?

последния МЦ беше на 12.04.14 и според калулатора на бг мамма на 05.07.14 приключва първия триместър от бременността ми. Аз си следя по него
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=calculator

както и по тази табличка
http://problem.framar.bg/бременност/бременност_седмици_месеци.html  

АГ също ми каза, че щом съм в 12 г.с, значи съм в 4 месец  Peace

Пуфи, онзи ден прочетох в друга тема, че си вече в средата на 4-ти месец и сега гледам че от 5 дни си влезнала, интересно ми стана  Grinning
Преди няколко поста написах, че  на мен ми кървят венците. Водата за уста помага до някъде, но не спира кървенето, ще спре след раждането !  Peace

Нее  Laughing не съм в средата, там споменах, че съм в 4 месец, не че съм в средата  Laughing Пет дни са си пет дни, в 4 съм  Mr. Green
Да, ясно ми стана за венците и АГ ми обясни това  Peace

Сега прочетох пак отговора ти в другата тема и все пак.... Било е 2-ри юли и си писала, че в 4-ти месец, а не е било така. Но това се дреболии, просто ми стана интересно  Peace

ейй, добре де  Laughing трябваше да напиша 4 месец без 3 дни  Laughing

# 72
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 31
g24may пия по 1 кафе, даже понякога малко кола, но кръвното максимум до 100/60 се качва, за разлика от пулса ми който е над 100. За сладкото си хапвам доста, аз съм доста слаба и съм качила само 1 кг до сега, което ми казаха че е нормално, даже някои слабеели първите месеци  Laughing  Още нямам много апетит, защото ми се гади, но тъй като вллизаме в 4ти месец се надявам вс да се нормализира  Praynig

# 73
  • Мнения: 832
Пуфи, аз изрично споменах календарни - ти си в 3 месец календарен - смятай го по последна дата от цикъл, а за триместрите и за лунарните месеци, те са 10, но това е друго,. едно е да напишеш завърших триместъра, т друго е в 4 месец съм, защото не си! това с Г.С ако порчетеш ще видиш че от 14 седмица реално ти  си в 4 календарен месец! и аз страдах то заблуда дълго време и не можех да се ориентирам.

не че е най-важното нещо на света но една бременност е 9 месеца. ако тръгнеш назад да вадиш от 19/01, дори излиза, че от 19/07 си в  4 месец, а до тогава има 8 дни, т.е. имаш 1 седмица и 1 ден до 4 месец и не си в 4 месец и 5 дни Simple Smile

проста математика

# 74
  • Мнения: 16
Относно месеците, за които се хващате всички.. лунарни.. календарни...
Аз никъде не видях еднозначен отговор.. от поне 3 линка и таблици дето сте постнали
навсякъде е различно..
Мен реално единствено ме интересува като ме питат хората какво да отговарям...
Защото очевидно "гестационните седмици" не са масово познат термин...
Имам си едно приложение на телефона - "I'm Expecting" и там си ми изписа в понеделник -
"Честито, вече сте във втория триместър", което ми беше достатъчно основание вчера като ме питаха да кажа, че съм в 4ти месец..
Чак пък такова значение огромно да има - лунарен, календарен...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт