Лято в Албена 2014 г. - (Тема 2)

  • 50 174
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 322
Плажната ивица се поддържа от самата Албена АД, а не от разни други концесионери. Нямат изгода да махат чадъри и шезлонги от пакетите.

# 706
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ако направят платени и шезлонгите/чадърите съвсем ще ме откажат...

Мимии мен ме отказаха преди 5 години и от тогава не съм стъпвала. А ходехме там от 2001 година и наистина мислехме, че сме открили райското кътче за почивка на море в България. Първия път като отидохме тъкмо бяха открили Магнолия с басейните. Туристи предимно германци. Българи 2-3 семейства. Храна, обслужване на ниво. На следващите години обиколихме Вита парк, Ралица супериор (тъкмо я бяха открили), Гергана, Калиакра, вместо в Орлов (беше станало дублиране на стаите ни настаниха във Фламинго), но последния път 2009 година бяхме в Малибу - беше пълен с французи... Не стига, че бяхме платили стаите двойно от тях, но и те имаха шезлонги на плажа, а ние не #2gunfire (след този година всички хотели имаха вече безплатни чадъри и шезлонги), храната под всякаква критика... за първи път броях дните когато ще си тръгна...
Колко приятели заведох в Албена и те постепенно се отказаха. Има нещо, което куца там...
но не са децата, които работят за без пари (това са най-милите и любезни хора, с които съм се срещала) и постояно ги глобяват, защото някой чужденец се оплакал от тях (а целта му е да му върнат парите).
Отплеснах се... просто сравнявам какво беше в едни други времена...

# 707
  • Мнения: 6 031
Woman^In^White, понеже всяка година гледаме на направи едно море и в България, та последните две години бяхме в Албена(Сенди бийч). Миналата година беше добре, тази година доста неща бяха малоумни, а за другата година вероятно ще търся нещо ново.  Mr. Green
Приемам предложения.  Laughing

# 708
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Woman^In^White, понеже всяка година гледаме на направи едно море и в България, та последните две години бяхме в Албена(Сенди бийч). Миналата година беше добре, тази година доста неща бяха малоумни, а за другата година вероятно ще търся нещо ново.  Mr. Green
Приемам предложения.  Laughing

Сенди бийч е бившия Орлов, нали? Бяхме решили да отсядаме в него, но взеха, че ни прехвърлиха във Фламинго. Не, че им се разсърдихме де Joy
Направило ми е впечатление, че в Албена като открият (по-скоро реновират) даден хотел и съсредоточават към него първите 1-2-3 години персонал, храна на ниво (има разлика в изхранването  в различните хотели Peace), чистота, а след това като го "разработят" и се занемарява...
За съжаление за България не мога да ти дам добро предложение.
А и ние си намерихме други алтернативи  Mr. Green

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 526
Woman in white, абсолютно си права за храната и реновираните хотели в Албена. Ние тази година бяхме в Ралица Примасол Акваклуб - беше супер, защото хотела беше изцяло реновиран, чист, аквапарка е на 1-на крачка, храната беше много добре, достатъчна и разнообразна. Надявам се така да е и другата година, защото все пак е Примасол и ITS е немски тур оператор, който води много групи от Германия. Ние като бяхме през август най-много бяха немците, имаше и румънци, руснаците бяха най-малко от чужденците. Анимацията беше супер, наистина! Не съм се забавлявала така от доста време, защото хората наистина бяха професионалисти и имаше аниматори за всички групи - от най-малките деца, до възрастни като нас, всяка вечер шоу, непрекъснато ако искаш има в какви игри и спортове да участваш, беше наистина много хубаво. Силно се надявам и другата година да си задържат нивото.

# 710
  • София
  • Мнения: 11 514
Нека споделя и моето впечатление от Гергана, след 10 дневен престои, и връщане на пети септември.
Чистота - всеки ден се чистеше, чаршафите и смениха 3 пъти (!), кърпите - всеки ден!
Безупречна хигиена. Никакво смрад, изключителни ястия. Аниманиция - на ниво.
Единствено пустия вятър и вечното червено знаме.... : ))

# 711
  • на път
  • Мнения: 2 804
.....
Единствено пустия вятър и вечното червено знаме.... : ))

есента е така ....

# 712
  • Мнения: 1 354
.....
Единствено пустия вятър и вечното червено знаме.... : ))

есента е така ....
Е то все още е лято  Wink поне до към 20 септември...
Според мен си зависи от годината. 2011 г. ходих за малко в Албена в периода 08-12 септември и времето беше перфектно.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Въпрос на лично усещане, и ние ходехме септември няколко години - много спокойно, приятно, няма блъскане. Но водата студена навсякъде, вълнения и прочее.
Направих разликата чак като отидохме в топ-сезона, това е за мен времето за северно море - спокойно да се къпем и аз, и децата.

# 714
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Нека споделя и моето впечатление от Гергана, след 10 дневен престои, и връщане на пети септември.
Чистота - всеки ден се чистеше, чаршафите и смениха 3 пъти (!), кърпите - всеки ден!
Безупречна хигиена. Никакво смрад, изключителни ястия. Аниманиция - на ниво.
Единствено пустия вятър и вечното червено знаме.... : ))

Гергана е слабост на г-н Красимир Станев - изпълнителния директор на Албена АД (Гергана е хотела, в който е работел) и там се стреми да се поддържа винаги всичко на ниво, а и комплексен управител беше племенницата му (поне до 2009 г.) Peace Ресторантът беше един от най-добрите в комплекса (поне така беше до 2009). Не зная как е сега, отсядала съм преди много години, но всичко беше на топ-ниво тогава Simple Smile.
П.П. Готворя до 2009 г защото за 5 години сигурно има много промени Simple Smile
Иначе е имало и хубави септемврийски дни през годините  Peace

# 715
  • Мнения: 7 107
Аз съм леко зиморничава, и през топ сезона когато ходим, някой път ми е хладничко вечер и намятам жилетчица  Mr. Green. Да не говорим, че във водата влизам за по-дълго от 2-3 минутки, само ако е над 25 градуса. Не мога да си представя през септември как бих се чувствала, морето ще го гледам сигурно само от терасата, увита в две одеала  Joy.

# 716
  • Мнения: 1 354
Аз съм леко зиморничава, и през топ сезона когато ходим, някой път ми е хладничко вечер и намятам жилетчица  Mr. Green. Да не говорим, че във водата влизам за по-дълго от 2-3 минутки, само ако е над 25 градуса. Не мога да си представя през септември как бих се чувствала, морето ще го гледам сигурно само от терасата, увита в две одеала  Joy.
Ама как само ме разсмя Joy Joy Joy
Аз не обичам да е много топла водата. Тази година например като отидохме в Албена - 09.08, водата беше много топла, поне за мен. Като влизах във водата не усещах никаква разлика, няма разхлаждане просто....аз обичам да усещам водата.

# 717
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте момичета!!! Hug Искам да Ви благодаря за препоръките, които ми дадохте   bouquet  bouquet  bouquet Днес се завърнахме от Примасол Ралица Акваклуб  Mr. Green Много съм доволна от почивката  Party Хигиена, храна, забавления всичко беше супер!!!! Не успяхме да отидем на плажа да се попечем на малката и беше много студена водата, но пък всеки ден си намирахме някакви занимания вечер си имаше детска дискотека и театър със скечове, аквапарка е хубав, но е с малко пързалки  дано догодина има повече!!! Цялото семейство наистина си починахме  Laughing Благодаря отново  Hug Hug Hug

# 718
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Преди няколко дни бяхме в Албена. Нямаше много хора по плажа.

# 719
  • Мнения: 24 467
Върнахме се онзи ден от Ралица Акваклуб- времето беше на шест, хотелът беше супер, обслужването- перфектно, навалици по това време никакви няма, а готвачът... ако го бях видяла, лично щях да го муцна по бузата.  Simple Smile
Много съм доволна и от аквапрака /ние заради него отидохме/. Поразпитахме и се оказа, че принципно този обект бил планиран да се изгради на три етапа. Сегашният е първи. Догодина ще е втори. Щяло да има басейн с анимация /на мен точно липсата на такава ми хареса, не обичам някой да ми се превзема на висок глас, ма то няма идеално положение/, както и две нови пързалки за големи- свободното падане и още една, завоеста. Май ще ангажирам още януари една седмица за края на август, догодина.

Платени шезлонги на плажа едва ли ще има. Не вярвам. А и клюки принципно не обсъждам- жива загуба на време. Ако го направят- ще мисля, дотогава нещата си остават така, според както са написани в офертите.

Тази тема е за Албена. Който дири предложения- има теми специални за това. Никак не е сложно да се открият. Желая ви ползотворно четене там. Купища информация има.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=406.30

Общи условия

Активация на акаунт