Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 654
The ant, този не съм го виждала, но в ravelry има доста подобни безплатни, можеш да си
избереш нещо според твоята прежда:
http://www.ravelry.com/patterns/search#availability=free&pho … mp;craft=knitting

Аз съм в задънена улица, не знам дали да продължавам с жилетката от Sabrina, май ще я
оставя да отлежи до другото лято и ще започна нещо ново. Междувременно от немай къде
си направих още една възглавничка:


http://carmelabiscuit.blogspot.com/2015/08/new-cushion.html

# 706
  • Мнения: 3 632
Carmela, благодаря. Нямам навик да търся там, а може би трябва   Embarassed
Мисля, че ще мога да комбинирам това и това
Yarn Paradise имаха двуседмична лятна разпродажба:
http://www.yarn-paradise.com/en/sale-luxury-premium-light-grey-fnt2-38505#inc579
http://www.yarn-paradise.com/en/sale-luxury-premium-navy-fnt2-38048#inc579
Тези много ми допаднаха, бяха по 5 и по 3 долара пакета, даже с доставката цената бе приемлива. И ме възпря да купувам от памучната промоция на дропс, че се чудех какво ще го правя, не се бях сетила за възглавничките ти. Много ми харесва новата  Peace
 
Какво не ти харесва на Сабрината?

# 707
  • София
  • Мнения: 1 654
Какво не ти харесва на Сабрината?

Много се чудих дали да я плета на отделни части или заедно гръб и предници без шев.
Понеже част от преждата ми е разплитана, а част от кълбетата нови, реших да не рискувам
и от всяко кълбо да изплета отделна част. Обаче ръкавната извивка, както я бях изчислила
според схемата, ми се струва твърде плитка, ако бяха заедно гръб и предници щеше
общо да е точно 3 колони, а така е по една колона, грозно ми е да захапя половин колона.
Ще го мисля  Thinking

# 708
  • Мнения: 1 021
Аз се възползвах от памучната промоция на Дропс, че и без това основно с памук и естествени материи плета. Доста време почаках пратката да дойде, докато се оказа, че ме чакала в пощата, пък аз седя и чакам вкъщи да пристигне  Crazy

Както и да е - цветовете са разкош  Heart Eyes Обаче преждата не ме впечатли особено - взех дропс Париж. Много нишки, не са завити добре и постоянно изпускам някоя при плетене. Общо взето без промоция бих си я поръчала само заради някой специфичен цвят.

Съвсем случайно бях попаднала на последни бройки дебела турска памучна прежда (за кука 5) в някакво магазинче. Беше супер евтина, самата нишка се оказа много добре усукана, супер лесно се плете. Ама повече не мога да намеря такава, а и не помня как се казваше точно, оплетох я на шапка и подложки за чаши  Crazy

Сега в момента плета Ализе бамбук екстра файн на жилетка за малкия. Невероятно мека и приятна на допир прежда. Много тънка обаче и отново с много нишки и много бавно върви.

# 709
  • Мнения: 9 903
Малина, щом наблягаш на естествените материи, може би ще ти хареса ализе бодрум, води се лен. Внася се от Александър. Аз две неща плета вече и още съм си купила - да не вземе да свърши Simple Smile

# 710
  • Мнения: 818
Здравейте момичета.Искам да попитам какво се случи със сайта LiveInternet.ru ,че не ми дава да го отворя.Толкова го харесвам а вече година не мога да вляза...

# 711
  • Мнения: 1 826
Явно сте на виваком и от там е блокиран,Иначе сайта си работи без проблем.Обаждате се и искате да ви го отключат-123 оператора.

# 712
  • Мнения: 818
благодаря ви за ценният съвет

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Преди време бях виждала едно бебешко жилетче, на една кука в изключително ярки цветове, като цветенц беше- червено, жълто, св. зелено. Плетеше се цялото заедно до раменцата и там се разделяше на пет. Ако някой се сети за този модел- почти съм сигурна, че модела беше в някоя тема от преди много време. Искам да изплета нещо за едно бебче, което очакваме в наесен, а не знам как да потърся.

# 714
  • Мнения: 1 021
Да не е ето това:
http://kimguzman.com/blog/free-pattern-turning-stone-baby-hoodie/

Че съм си го харесала и аз отдавна, но все нещо друго го измества  Grinning

тити ализе бодрум я гледах, но много полиестер има, над 50%, а полиестера ми е ужасно неприятен на допир. Имаше една прежда чист лен, но засега приключих с летните неща и почнах да оборудвам семейството с шапки, шалове, ръкавици и елеци. Пък това ще отнеме известно време  hahaha

# 715
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте!
Плета от известно време на една кука, не плета по схеми, а се научих от клипчета в ютуб. Как се определя размера? Искам да оплета едни чорапи с бабини квадратчета (не квадратчета, а шестоъгълници), но не знам колко големи да ги направя, за да са ми точни, когато ги зашия.

# 716
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
            Привет, момичета! Напъна ме вдъхновението, та се разтърсих за нещо "по-така" из Пространството. Събра ми се погледът и... вече не знам на какво да се спра- побърках се! Междувременно попаднах на схема, която не мога да разгадая качествено, та реших да питам тук! Не съм се засилила точно това да плета, но ядът и любопитството ми надделяха, затова ще помоля, ако не е проблем, някой да даде простосмъртно обяснение! Предварително благодаря и държа да призная, че силата ми не е в двете куки, с една съм по-добра! bowuu

Скрит текст:
         

# 717
  • Мнения: 9 903
ФинЕти, обяснението няма да е в две изречения, ака че ако не си се засилила, не знам дали някой ще има търпение да обяснява Simple Smile  това е малко като вал от плетеници(коси), който е преметнат отпред и служи за двете предници, а полукръгът е гръб. Плетат се отделно. Полукръгът се почва отолу, цифрите са бримки. Където след цифрит има С, са сантиметри. Дадено е наддаването, плете се с лицеви и опакови и тъй. Шаловата част е 180 см дълга и от двата края има 1 см бордюр, който ти е на схемата долу на 1вата страница.

https://www.facebook.com/pages/Svi-Loza-Crochet/153376458201754 имам два шала това лято и една жилетка - най-сетне да завърша жилетка - не съм ш качила още. Сега малко благотворително плетене и следват големи проекти с тънка кука под 1 мм.

# 718
  • Мнения: 9 903
Здравейте!
Плета от известно време на една кука, не плета по схеми, а се научих от клипчета в ютуб. Как се определя размера? Искам да оплета едни чорапи с бабини квадратчета (не квадратчета, а шестоъгълници), но не знам колко големи да ги направя, за да са ми точни, когато ги зашия.

не знам докъде си с уроците, обаче аз не бих рискувала точно чорапи да правя от съшити шестоъгълници. Формата е специфична, а трябва да е удобно, нали? Освен това ти трябват и петоъгълници. Дори футболната топка, която е кръгла, е от 6тоъгълници и 5ъгълници. А и принципно бабините  детайли са на дупки. Иначе най-удачно е два шестоъгълника да се равняват на обиколката на крака(все едно един отгоре и един отдолу на ходилото). Хвърли поглед на Heidi bears crochet. тя прави играчки и различни форми от шестоъгълници.

# 719
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
             Аз съм признателен човек, ТИТИ,- и на малките жестове се радвам! Така че, ГОЛЯМО благодаря за ориентира! Апропо, много ми допаднаха шаловете!

Общи условия

Активация на акаунт