Детската градина- всичко, което ни вълнува- 8

  • 25 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 502
Здравейте,

синът ми ще тръгва на градина. Досега не е посещавал ясла, та още се лутам в подготовката. Въпросът ми е следният. Той има такъв тип сандали



Според вас удачни ли са за градината? С пантофи много му се потят краката. Естествено ще питам и в градината, но все още са в отпуск.

# 436
  • Мнения: 69 103
Амнезия, според мен го пусни, с каквото му е удобно на детето, не вярвам да ти направят проблем.

Аз например в началото на лятото купих два чифта еднакви сандали от Лидъл /само цветово са различни/- едните за навън ги ползва, с другите го пускам сега лятото вътре в градината.

# 437
  • Мнения: 5 513
Не че има някакви изисквания,но при нас мърморят за гумени сандали,кроксове и подобни.Пързалят се
в мокрите помещения,по измитите коридори и краката им вътре като се изпотят се пързалят.
Но не мисля,че ще е проблем.И е хубаво да може сам да ги обуе.

# 438
  • София
  • Мнения: 9 517
моята кара цяла есен, зима и пролет в градината с такива сандали
http://www.sportsdirect.com/nike-sunray-protect-cgl42-225075?colcode=22507522

не сме имали проблеми, тази година отново ще е с тях, сега на лятната занималня пак Peace

# 439
  • Мнения: 540
anbibian, в нашата градина, ако си взимаш детето в 19,00 ч, ще те гледат на кръв. В близка до нас градина децата още в 18,00 ч. ги подготвят за изпращане. Почти няма деца останали след това време. Обикновено работното време на градините е до 19,00 ч.
За рождения ден по-добре попитай госпожите. При нас една година бяха забранени тортите - прищявка на директорката. Сега са разрешени - тортата задължително върви със сертификат. Изискването за натуралните сокове е да са 100 % натурални (при нас). Носиш пластмасови чинии, чашки, вилици или лъжички. Може още да занесеш свирки, парти-шапки, въпреки че аз никога не съм била фен на тия финтифлюшки, но децата, особено по-малките, си ги харесват.

За тортите и соковете не е прищявка на директорката а изискване на ХЕИ така че недейте да говорите на изус.

# 440
  • Мнения: 10 547
 aleks, ще ми се да ви попитам: ама, вие Госпожа ли сте?

# 441
  • София
  • Мнения: 23 116
За тортите и соковете не е прищявка на директорката а изискване на ХЕИ така че недейте да говорите на изус.
Я пак, но този път ако може и по-грамотничко.

# 442
  • Мнения: 5 513
Четох тука и си викам ще ида до Клюкарника и като се върна ,ако Тонка спи и
не отговаря ще ми се наложи да отговарям аз.Ама ми се размина

# 443
  • Мнения: 540
aleks, ще ми се да ви попитам: ама, вие Госпожа ли сте?
Не виждам какво е значението аз просто отговорих на питането.Чудно ми е че не знаете ако някъде вземат торти то това си е решени и отгорност за директора.

# 444
  • Мнения: 540
За тортите и соковете не е прищявка на директорката а изискване на ХЕИ така че недейте да говорите на изус.
Я пак, но този път ако може и по-грамотничко.
Ами не виждам кое му е неграмотното  или  просто не ти изнася  Thinking.не виждам защо са тези заядливи нотки.

# 445
  • София
  • Мнения: 9 517
За тортите и соковете не е прищявка на директорката а изискване на ХЕИ така че недейте да говорите на изус.
Я пак, но този път ако може и по-грамотничко.
Ами не виждам кое му е неграмотното  или  просто не ти изнася  Thinking.не виждам защо са тези заядливи нотки.

,,,,,,,, хайде по местата  ooooh!

# 446
  • София
  • Мнения: 5 295
А като е бил в друга градина носи ли се пак бележка в неговата си като тръгне?
Тия пусти бележки и отсъствия не мога да ги запомня! То за всяко нещо е различно.
Мисля, че да, защото градините нямат връзка помежду си, не си обменят информация за децата кое, кога и къде е посещавало. А документите, които ще занесеш във вашата градина, остават там в архив.


Сменяли сме градина веднъж и при изписването от "старата" ни връчиха картона (медицински), барабар с една кофа бележчици вътре. Понеже нямаше "дупка", на практика на новото място не искаха нищо друго като медицински документ. Но беше в Козлодуй, в София може д аима друг ред.
Сега покрай лятната отпуска на градината казаха, че за под 2 месеца отсъствие искат контактна бележка и за новата учебна година - нова лична амбулаторна карта.
При вас май ще е нужно всичко, щом е над 2 месеца отсъствието, т.е. вкл. паразитните...


Аз сега да питам, че ни е за пръв път по Софийско. Трябва ли да уведомя някого (кого? може ли по телефона, примерно?) за това кога планирам да пусна детето през септември  newsm78 Ще бъде трета (подготвителна) група, ако има значение.

# 447
  • София
  • Мнения: 4 578
зелено човече , моите обикновено ги пускам от началото на септември - преди 15-ти. Не се обаждам предварително. Само подготвям бумагите и с децата се явяваме в градината.

Ако тъгването ще е след 15-ти, може би ще е добре да се обадиш и да предупредиш за забавянето.

# 448
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Моят опит е от Стара Загора и Пловдив, но не са искали да ги уведомявам за точна дата кога ще пускам детето на градина. Просто в съответния ден цъфваме с багажа, мед. бележка и широки усмивки.
Ако искаш, зелено човече, обади се за твое успокоение в градината и кажи кога ще пускаш детето.
И ние ще сме 3-та група или първа подготвителна май се води. Grinning

# 449
  • Мнения: 3 993
А като е бил в друга градина носи ли се пак бележка в неговата си като тръгне?
Тия пусти бележки и отсъствия не мога да ги запомня! То за всяко нещо е различно.
Мисля, че да, защото градините нямат връзка помежду си, не си обменят информация за децата кое, кога и къде е посещавало. А документите, които ще занесеш във вашата градина, остават там в архив.

Сменяли сме градина веднъж и при изписването от "старата" ни връчиха картона (медицински), барабар с една кофа бележчици вътре.

Да, при смяна на градина е така, но Дари пита след посещение на дежурна градина през лятото и връщане в "тяхната" наесен.


Аз се обаждам в градината само когато детето ми няма да ходи, за да знаят и да си организират леглата и храната.

Общи условия

Активация на акаунт