Бъдещи и настоящи майки от Стара Загора - тема 2

  • 22 622
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Правя масажи и топли душове. Пия лецитин, отделно чай от копър и анасон. Днес започнах и лактогенен чай направо. Преди това на хип чая за кърмачки. Едната я изцеждам доста бързо за 10-15 мин около 60мл, не знам това количество нормално ли е, малко ли е. Но за следващото цедене е доста трудно да събера пак толкова. От другата гърда със зор за половин час ще изцедя 20-30 мл, колкото да събера 80-90 за едно хранене. И на следващото, ако няма достатъчно кърма давам АМ. Повечето казват да не се отказвам да кърмя, но аз нямам това търпение от по 2 часа, кърмене, после докато я приспя, защото трудно заспиваше и то станало време за другото ядене. А сега със шишето яде и заспива почти веднага и спи непробудно поне 2-3 часа. От вчера започна да се пробужда, заради спазми на коремчето.

# 16
  • Мнения: 122
Относно памперсите да кажа моя опит. Ако трябва за моята госпожица конкретно да следя това да не покрива пъпчето, то ще си стои на някой от първите размери. Купувам Молфикс, а те не са много плитки и съм забелязала, че от марка до марка има разлика, дори и минимална. Аз сменям размера, когато започне да се отбелязва доста на крачетата. Сега е с 4+ на Молфикс, вчера бяхме на консултация и я изтеглиха 8900гр. Слагала съм и 5-ца и те са ѝ добре и не са пропускали.

# 17
  • Мнения: 14
Краси аз нямам никакъв проблем с кърменето. Не съм се цедила досега за да видя по колко кърма ще изкарам ,ама щом бебчо като си похапне и спи по 3 часа , значи е достатъчно.
За памперсите - аз си бях взела 1-ца малък пакет за болницата, ама сестрата там ми каза ,че били малки за моя бебчо и купихме 2-ка. Обаче като се прибрахме аз продължих да си му слагам и 1-цата понеже на мен ми се стори ,че са си му добре Grinning

# 18
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Здравейте Simple Smile
Моля за препоръка за лекар за женска консултация Simple Smile
Благодаря предварително  bouquet

# 19
  • Мнения: 493
CapricornS, аз ходих при д-р Качаров и останах много доволна. Работи и със ЗК.  Peace
Д-р Бузалов също мога да ти препоръчам с 2 ръце.

# 20
  • Мнения: 73
Здравейте Simple Smile
Моля за препоръка за лекар за женска консултация Simple Smile
Благодаря предварително  bouquet

Здравей! Аз също бях при д-р Качаров. Зависи какво очакваш от лекаря по ЖК. На мен ми трябваше главно за документация, заради болнични и изследвания- доволна съм. Преглеждал ме е 2-3 пъти на видеозон за 1-2 минути, слуша сърцето на бебка почти всеки път.

А някой знае ли дали трябва пак да ходя при него за нещо след раждането?

# 21
  • Мнения: 493
Ако не родиш на термин, трябва да се иде да ти се коригира болничният лист.  Peace И за преглед, евентуално.

# 22
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Момичета, много ви благодаря!  bouquet

# 23
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета, днес се прибрах на СЗ бях малко вкъщи при нашите. Малко се притеснявах, защото ми се наложи натам да пътувам с автобус (300км), а и съм в 9 мес, но се справихме успешно. Не съжалявам- там беше толкова хладно, че си отспах Simple Smile. Днес бях на лекар- бебчето още не се е обърнало, все в ребрата ме рита.
А за памперсите- подариха ми два пакета на Пуфис 3-6 кг по 94 броя вътре, дано свършат работа.
Краси, на мен днес лекарката ми каза, че 1 месец след раждането трябва да отида при нея да види как зараства, дали има нещо, което не е както трябва, каза че трябва да си запише и да закрие досието ли там както му казват.
Чета ви с интерес за кърменето и по тази тема мисля да отида на лекцията на 9 мес- тя ще е за кърменето ще се радвам ако се съберем повече  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 8
А би ли могла да ми кажеш  Viki Io  къде и кога ще е тази лекция за кърменето, че и на мен ми се иска да я посетя  Wink

# 25
  • Мнения: 186
Лекцията ще е в Уникато , от 10 ч започва.   bouquet
Аз ще пропусна този път, че още съм в леглови режим...

# 26
  • Мнения: 73
Вики, мен Узунова ме вика на преглед, но при Качаров не мисля да ходя. Той нито ще ме преглежда, може да му се обадя, но нямам кога да вися пред кабинета му.

# 27
  • Мнения: 34
CapricornS, с две ръце съм за д-р Иванов. Работи със ЗК, всеки месец ме е гледал с ехограф, нищо че по ЗК се полагат само 3 за цялата бременност. От средата на 8-ми месец всяка седмица съм ходила и за запис на тонове, пак без един лев да ми вземе. Той ми води раждането, като предварително се бяхме уговорили, а при престоя ми в болницата идваше всеки ден да ме вижда как съм. Мисля, че ако той ти наблюдава бременността няма нужда да ходиш някъде на частно. Аз ходих 2 пъти при Тодоров, ей така да чуя и той какво ще ми каже - е прегледа не протече по-различно от колкото при Иванов, само където при него си плащаш. Бузалов също е добър специалист, но не работи със ЗК.

За памперсите - от самото начало използвам 2-ка от зеления памперс. Пробвах и Пуфис, но не останах доволна - нищо не попиват и дупето на малката се зачерви.

Краси, не помня дали съм ти казвала / извинявай, ако се повтарям/, за увеличаване на кърмата яж жито и сурови ядки и пий много течности. Много важно за лактацията е и цеденето през нощта. Успех  Hug

# 28
  • Мнения: 73
За сега се справям с цеденето. Дохранвам, но има и кърма. Аз нямам такива големи притеснения, че ще дам АМ. Искам да сме спокойни Simple Smile Хайде да ходим на разходки. Искам скоро да се разходя до Па-па. Коя мама беше в него район?

# 29
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
CapricornS, с две ръце съм за д-р Иванов. Работи със ЗК, всеки месец ме е гледал с ехограф, нищо че по ЗК се полагат само 3 за цялата бременност. От средата на 8-ми месец всяка седмица съм ходила и за запис на тонове, пак без един лев да ми вземе. Той ми води раждането, като предварително се бяхме уговорили, а при престоя ми в болницата идваше всеки ден да ме вижда как съм. Мисля, че ако той ти наблюдава бременността няма нужда да ходиш някъде на частно. Аз ходих 2 пъти при Тодоров, ей така да чуя и той какво ще ми каже - е прегледа не протече по-различно от колкото при Иванов, само където при него си плащаш. Бузалов също е добър специалист, но не работи със ЗК.

Благодаря ти много! Аз така или иначе ходя при Бузалов, защото съм ин витро, а за мен той е най - компетентния по тази тема в СЗ, но както казваш, не води ЖК. Ок, ще видя и д-р Иванов, още веднъж благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт