Има ли други късно проходили?

  • 12 833
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Тя почна да се пуска да ходи от 10 тина дни. Притеснено ми е за яслата. Надявам се всичко да е наред

# 46
  • Мнения: 5 513
Браво на момичето.Ще става все по-добра в ходенето.А за яслата
няма проблем.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 805
kostovatedi, благодаря, че отделихте време да ми пишете. Определено ще взема мерки.

# 48
  • Мнения: 63
Малкия проходи на 9 мес., а големия - на 1г. и 3 мес.

За съжаление, не мога да попълня анкетата, защото синът ми днес става на 18 месеца и категорично отказва да се пусне и да ходи сам. С пълзене стига до където пожелае. Като иска да ходи, идва, взема дланта на съответния човек, хваща му показалеца и се запътва в съответната посока. Ако опитаме да си измъкнем пръста, просто сяда на земята и до там. Не желае дори да седи във въздуха, без да е хванат/подпрян за нещо. Знам, че може да го прави, защото на моменти по собствена инициатива го прави. Не е, като да се е пуска и да се е пребивал, та да го е страх. Стабилен е. Супер съм изнервена от тази ситуация с невървенето, но се владея за сега. Никога не съм го насилвала да прави нещо - да спи, да яде, да седи, да се изправя..само че това вече минава даже моите широки граници. Депресирам се, като гледам как всички по-малки от нас деца тичат и се забавляват наоколо. Притеснявам се, ако го приемат на ясла скоро, че ще бъде изолиран заради това, че не ходи...
Снощи четох тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=664476.0;topicrefid=20, имаше успокояващи думи, но за съжаление са я заключили преди да стане ясен изхода...

Към Maybelline: Разбираемо е притеснението ви. Аз също се притеснявам за сина си. Той е на 15 месеца, но не ходи, само лази. Пускам го да ходи, прави няколко крачки и когато усети, че е сам, пада по дупе. Но за вас мисля, че е добра идея да направите консултация със специалист, като начало да се уверите, че детето е физически здраво, за да ходи. След това е добре да направите консултация с психолог и/или детски психиатър за да се отхвърли или потвърди някакво общо закъснение в развитието или развитийно нарушение. Дано съм била полезна.
Подкрепям мнението ви. Както писах по-горе, големият ми син проходи на 1г. и 3 мес.,и до днес се обвинявам, че тогава не обърнах нужното внимание на късното прохождане и проговаряне. В детската градина също вървеше по-назад от връстниците си, но там също ме успокояваха, че децата са различни. Чак в първи клас, след проведени изследвания се оказа, че има дискалкулия и че е трябвало да му се обърне внимание по-рано.Далеч съм от мисълта,че късното прохождане е непременно показател за проблем, но ако нещо ви притеснява - потърсете лекар.

Последна редакция: сб, 09 авг 2014, 22:58 от AnMary

# 49
  • Мнения: 5 513
Най-честите признаци сочещи изоставане са късно прохождане+късно проговаряне.Ако се
отиде на специалист той вижда и други незабелязани от родителите.А в ДГ ,ако е видимо изоставането
от масата деца значи наистина има нещо.
Родителите рядко се лъжат в чувството ,има/няма му нещо.

# 50
  • Мнения: 83
Моят син днес прави 10 м. и 21 д. и се изправи за първи път на крачета в кошарата. Много бях горда с неговото постижение.  Heart Eyes Така че явно той ще проходи доста по-късно, но мен не ме притеснява. Няма дете което да не е седнало, проходило и да не са му поникнали зъбки. Едни по-рано, други по-късно, всеки човек е уникален.  Peace

Хехе едно към едно като моята щерка(утре прави 11м) и преди две седмици някъде се изправи в кошарата. В лазенето много напредна, да видим кога ще проходи. Има огромна разлика с кака й, и като характер, и като развитие. Каката на 11м проходи, не е лазила особено.

# 51
  • Мнения: 742
 Моят син е на година и месец.Не ходи-лази.Всички ама всички негови връстници вече ходят,но аз не се притеснявам.От една страна искам да проходи,от друга все си мисля,че проходи ли,просто по някакъв начин веднага ,ще се изпари бебешкият  период и ми става едно такова тежко на душицата  Laughing Не се притеснявай,мила,радвай се и греби с шепи от развитието на бебчето си,защото това е много кратък период,който няма да се върне. Hug

# 52
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
Записвам се да следя темата,моя син и той не ходи още,обаче иска да го водя,преплита краката и се клатушка като пиянде Mr. Green,не е стабилен...Като му умалеят крачетата сяда,но започва да недоволства,че не е прав,иска му се на хайванчето,но е слабичък още

# 53
  • Мнения: X
Записвам се да следя темата,моя син и той не ходи още,обаче иска да го водя,преплита краката и се клатушка като пиянде Mr. Green,не е стабилен...Като му умалеят крачетата сяда,но започва да недоволства,че не е прав,иска му се на хайванчето,но е слабичък още
Колко е голям?
Пиша през тел и не виждам ленти

# 54
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
на 1г и 6 дни

# 55
  • Мнения: X
Ние много дълго ходихме за ръка. Пусна се на година и 5 месеца. В момента не може да кляка и да става. Но и това ще стане

# 56
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 466
Ъхъ,разбирам,ами ще го водя,взехме и колан за прохождане,но не го кефи и се отпуска и увисва...
Една баба като ни гледаше как се водим и преплита краката ми вкара филма,че не му достигал калция,за да заякнат костите разбираш ли.. Shocked
Ще дискутирам с педи тези дни като отидем за годишната ваксина..

# 57
  • Мнения: X
Педи на нас каза, че тя ходи и да не се тревожа. Ходихме на невролог и ортопед. Всичко си беше наред. Просто се страхува детето

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Здравейте момичета,

Да се похваля и аз, моят дребосък взе, че проходи  Grinning Сега няма спирачки, това му е манията - да си тества краката и какво може да прави с тях. Проходи баш преди часа ни за ортопеда, но ще го заведа, все пак за профилактика. Просто ми се стовари планина от плещите...

Весел празник на всички!

# 59
  • Мнения: X
Честито! Ние вече 2 месеца ходим сами. Спирка няма. Пипа навсякъде

Общи условия

Активация на акаунт