Има ли други късно проходили?

  • 12 848
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 263
Честито! И моето момиче вече почти два месеца си ходи самичка.

# 61
  • Мнения: X
Даже от утре сме на ясла... Много ми е мъчно но..

# 62
  • Мнения: 4
Здравейте мами!
И аз се чудя малкия бебок кога ще проходи.Родих го  4кг и до сега си вървим едрички - в момента е 10.600.От края на 6ти месец сме в проходилка,сега сме на годинка но нито пълзим нито се изправяме от легнало положение в седнало.Иначе като го държа за двете ръчички - крачи.Нормално ли е това ? Дали да не отидем при специалист?
Често го оставям върху килимче в седнало положение да си играе но не се хваща за мебелите за да се надига.И в кошарата е така - само се обръща по корем и почва да се върти като часовник.Не иска да лази и когато не достигне някоя играчка почва да се сърди и да реве.Какво да правя ? newsm78

# 63
  • Мнения: 21 337
Моята също проходи късно , на година и половина  Peace

# 64
  • Мнения: X
Моята също проходи късно , на година и половина  Peace
И ние малко преди да направим година и половина ... На 21.07 се пусна сама, а на 06.09 направи година и половина. Преди това само за ръчка и по мебелите..

А доколкото ставането покажи му как да става - в началото го хващаш за ръцете и лекичко придърпваш ... Колкото повече тренирате толкова повече ще заякне. После му покажи, че може са се хване някъде и да се изправи сам

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз да ви споделя нещо, което може да е от полза на някой (като информация просто). Ние ходихме на ортопед. Обадих се да запиша час на 2ри септември (когато малкия не ходеше без ръчичка) и първият свободен час беше на 23ти октомври (когато вече беше проходил)...както и да е, във Варна е така.
Та доктора го прегледа обстойно и ми каза, че синът ми бил от онези 20% от бялата раса, които имали супер-еластични стави. Това ми го демонстрира, като му хвана показалеца и му го изви назад без никакво натискане или напрежение, малкия не гъкна. Аз направо зяпнах, като видях как си докосва горната част на дланта с нокът. Като каучук направо. Доктора ми обясни, че това не е някаква болест или тежко състояние, просто поради тази висока еластичност тези хора се чувствали по-нестабилни и несигурни и за това може би не се е пускал толкова време, макар че очевидно можеше да ходи от половин година. Единствено ми каза, че хората с такива стави имат леко повишен риск от развиване на дюстабан, но се разбрахме да го проследим като стане на 3 годинки.
Той, впрочем, за един месец адски прогресира - освен прохождането, започна да се катери на каквото види, започна да се изправя от земята без опора (което мен ме притесняваше, че не го прави, макар че хората ми казаха, че след прохождане се случва), тича си...доволна съм от развоя. Сега започвам да се притеснявам за проговарянето  Joy

Елена, аз бих го завела на всяка цена. Особено, ако не сте го водили на ортопед до сега, ще хванете и онова изследване на тазобедрената става, което се прави най-късно до 18м (ние сме го изтървали, но никой не ми беше казал за него).
Не мога да дам чак такова крайно мнение, дали е нормално, но смятам, че донякъде е необичайно...Моят син си мислех (по примерите около мен), че късно започна да се изправя и да пълзи - на 10м, като се има предвид, че тогава беше 8 кг. Всъщност, сега се сещам, че го мотивирах да допълзи до мен, като сложих едно дистанционно на пода Simple Smile

# 66
  • Мнения: 263
Здравейте мами!
И аз се чудя малкия бебок кога ще проходи.Родих го  4кг и до сега си вървим едрички - в момента е 10.600.От края на 6ти месец сме в проходилка,сега сме на годинка но нито пълзим нито се изправяме от легнало положение в седнало.Иначе като го държа за двете ръчички - крачи.Нормално ли е това ? Дали да не отидем при специалист?
Често го оставям върху килимче в седнало положение да си играе но не се хваща за мебелите за да се надига.И в кошарата е така - само се обръща по корем и почва да се върти като часовник.Не иска да лази и когато не достигне някоя играчка почва да се сърди и да реве.Какво да правя ? newsm78

Има деца, които изобщо не започват да пълзят. Но пък това, че не се изправя от легнало до седнало положение, ми звучи странно. Може би наистина е по-добре специалист да види детенцето, той ще може да ти отговори на въпросите. Дано всичко е наред.  Peace

# 67
  • Мнения: X
Моето дете първо проходи и след това започна да се изправя. Ходихме на невролог и ортопед ... Нищо не откриха..

# 68
  • Мнения: 4
Благодаря за съветите момичета,задължена съм Ви. Simple Smile
Ние днес ходихме до Педито че пак сме със сополки и кашлица и най - учтиво го помолих за направление при ортопед или невролог защото това което се случва със синът ми(да не се изправя и т,н) ме притеснява.А той ми каза че всичко си е нормално и няма смисъл от такива неща,детето било мързеливо  Shocked
Вкъщи иначе показвам на малкия как да се изправя,но той така и не го прави сам.Има желание защото се мъчи но резултата е обърнат по корем...

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Ами според мен, ако беше мързеливо, нямаше да прави опити...Или бъди по-настоятелна пред педиатъра, или ако имаш парички отидете на частно...Хем и ти ще се успокоиш, едва ли ти е комфортно от тази неяснота...

# 70
  • Мнения: X
Аз си платих и двата прегледа.. Ходихме няколко пъти при др. Драганов на 1 месец, на 6 месеца и 2 пъти след годината. Направих и 2  прегледа при проф. Литвиненко.

# 71
  • Мнения: 5 513
За 5г разбрах ,че ЛЛ на детето не обръща внимание на психо-моторното развитие.Имам 3 познати на които ЛЛ ги успокоява ,че няма нищо ,а се оказа че има.
При нас като се роди детето/секцио/ на 15 ден виждам ,че очето нещо не се отваря добре.При ЛЛ
ходим нали е новородено та прегледи бол.След 40 ден казвам направо ,а тя нямало нищо.Така към края на втория месец и след като ММ многократно ми натяква за оченцето отидох на платено.И се оказа запушен слъзен канал.При нас целия.Само да кажа ,че тази"операция" се препоръва да се направи към 7 месец.После става трудно и невъзможно по лесния начин.
Винаги когато се съмнявам за нещо отивам на специалист.
Сигурно има и добри ЛЛ ,но аз видях от другите.

# 72
  • Мнения: 4
Нашия педи е доста тънко обиден.Когато настоявам за нещо ми отговаря с думите"Като толкова много знаеш защо не си станала лекар?" и аз млъкна от неудобство.
Иначе той мен ме знае от бебе и до сега на мен също ми е личен лекар.Предимството ни при него е че когато отидем на преглед или на консултация не чакаме пред кабинета,а му звъня по телефона и той ни пуска да влезем без значение колко хора чакат.Знам че е малко обидно пред другите ама....
а също така съм много доволна от него,бебчо докато беше малък ме е пращал по специалисти и изследвания напред назад,които не бяха задължителни.Когато времето е лошо е идвал и вкъщи дори и през нощта.Общо взето съм доволна,но не знам защо така изведнъж се промени и като че ли не ни обръща това специално внимание преди,а ми е неудобно да го питам.
Днес отделих повече от час на земята с малкия да си играем.Детето иска да се изправя и прави опити и само,но като че ли му тежи нещо и краката му се огъват и резултата е пак по корем.Иначе когато се събуди и му подам ръце да го вдигна се мъчи да се изправи в седнало положение но сам не може.
Съжалявам за дългия пост....Ще изчакам да се оправи малко времето че в тоя студ не искам да го изкарвам навън и май наистина ще отида на частно. Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: X
Значи лягате двамата на спалнята и тренирате. Подаваш му ръце да седне и после да стане ... После го караш да легне и пак. В началото му помагай с твоите ръце без да дърпаш силно.. Правете повече повторения по няколко пъти на ден.
Ходете за ръчички, подпирай го на мебели да стой прав.
И най важното без проходилки и колани.
Трудно е. Но с повече упоритост от твоя страна ще стане.

# 74
  • Мнения: 4
А защо без проходилки и колани ? С колан не е ли по лесно както за майката така и за самото дете да се научи да пази равновесие ?

Общи условия

Активация на акаунт