Малък бизнес-може би магазин за дрехи втора ръка?

  • 2 973
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
   Здравейте!
   И аз като много хора, имам желанието да имам малък бизнес-нещо мое. Ориентирала съм се към магазин за дрехи втора ръка. Знам, че вече е коментирано, но темите са доста старички, а законите се променят доста бързо. Някой по-ориентиран от мен може ли да ме корегира?      Така...стъпките...
1.Създаване на фирма ООД/ЕООД- около 200лв(някой може ли да ми каже за допълнителни документи и разходи)
2.Наето помещение, договор за наем
3.Плащане на осигуровки/минимум 108 лв, доколкото разбрах/-Тук въпросът ми е-ако фирмата е ООД-например съдужници сме аз и майка ми-и някоя от двете продава в магазина(следователно не е нужен трудов договор) и на двете ли трябва да се внасят осигуровки или само на едната в качеството на управляващ?
4.Касов апарат-около 200-300лв/с връзката с НАП/
5. Останалите разходи по оборудването и стоката са ясни, за тях няма какво да питам.
Другото...знам, че трябва да имам сертификат за получената стока за дезинфекция.
Но има неща, които не знам, чета по различни места и не мога да разбера кое е актуално в момента и кое не-регистрация в ХЕИ? пожарогасители? и такива неща...
  Ще помоля, който е запознат да ме улесни в начинанието ми, ще съм много благодарна!  Rolling Eyes Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 922
За рег-я на ООД си приготви 300-320 лв (с адвокатския хонорар). Иначе само таксите са към 100-120лв.

Ако двете с майка ти сте съдружници, трябва и двете да се осигурявате /освен, ако едната не извършва дейност в дружеството под никаква форма или  е осигурена другаде като съдружник/. Ако тя е пенсионер, й се внася само здравно осигуряване.

# 2
  • Мнения: 1 350
Здравейте Simple Smile
Малко късно виждам темата,мога да се включа по някои въпроси ,други искам и аз да заадам.
По въпроса с майка ти,май трябва и нея да осигуряваш.На пенсионерите също трябва да се внасят осигуровки за съжаление.При мен работят 2 пенсионерки на граждански договор ,който всеки месец преподписват.Водят се ,че гладят дрехите (имам магазин за втора употреба),но всъщност продават .За продавач-консултант са около 200 лв осигуровките на 8 часа,които са непосилни за мен Sad
Имам около 800 лв разходи на месец,а често не успявам и 200 лв да изкарам.
Сега чакам есенния сезон ,за да има някакво раздвижване и да изкараме някой лев. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5
Ейй, как 200 лв? Много е... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 350
В добрите месеци - септември,октомври,април ,май съм изкарваа и по 2000 лв ,но в месец като август евда си покривам разходите Sad

Общи условия

Активация на акаунт