Проблем с боядисването?

  • 1 425
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, момичета! Търсих подобна тема, но нещо не я открих, затова създавам нова. Имам следният проблем - години наред се боядисвах черна, после за малко смених с червена и онзи ден се влюбих в боя с черно-червен цвят и не се сдържах... взех я, боядисах се с нея, изчаках необходимото време. Когато обаче влязох в банята и започнах да мия косата си, както пише на опаковките "до чиста вода", всъщност водата така и не стана напълно чиста, в един момент се отказах и нанесох балсам. Днес си мия отново косата и отново водата става с червен оттенък... Аз ли някъде греша? Преди време имах същия проблем с друга боя за коса - след всяко измиване косата ми беше различен цвят - не искам да е пак така... Моля ви дайте ми съвет, ако греша някъде при самото боядисване, отмиване или... знам ли? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 892
Според мен боята е калпава.  Peace С безамонячната боя на Лореал запам кърпата само след боядисване, с боя на Палете- поне 7 измивания...

# 2
  • Мнения: 3 031
Не грешиш никъде, от боята е. С Лореал например водата ми се избистря съвсем на второ миене, а с пяната на Шварцкопф водата е оцветена дори на 4то-5то миене.

# 3
  • Мнения: 1 131
 ianie,с каква боя(марка) се боядиса?

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте,
От вчера съм с наситено черна коса. Използвах безамонячна боя на Palette. Резултатът е меко казано покъртителен, не ми отива и се ядосвам. Естественият ми цвят е кестеняв - средно до тъмнокестеняв. Какво да правя, нямам финансовата възможност за скъпи продукти за избледняване на цвета. За първи път използвам професионална боя. Как по-бързо може да се отмие, поне да избледнее малко, защото е наистина много, много черна и с моето бяло лице изглеждам като мъртвец. 

# 5
  • Мнения: 4 734
 Palette макар и безамонячна е много трайна, за съжаление ако не уцелиш цвета... Може да пробваш да поизмиеш малко цвета по следния начин - намазваш обилно на суха коса затоплени на водна баня зехтин или друго масло за коса (кокосово, от авокадо, бадемово или каквото имаш). Може да нагрееш допълнително косата със сешоар, после стоиш така мин 1 час и измиваш с дълбокопочистващ шампоан. Ако нямаш такъв с някакъв по-силен като за мазна коса или пърхот... Загретите масла свалят боята... Другото е маската с витамин C, която също сваля боята... В някакъв по неутрален или детски шампоан колкото за едно намазване слагаш счукани на прах хапченцата от един блистер витамин C, разбъркваш добре и нанасяш на косата, стоиш пак мин 1 час и измиваш с дълбокопочистващ шампоан... Така боята ще избледнее, но няма да стане от един път.. После се боядисай отгоре с кестенява боя, поне след втория път ще се заличи черното.... Успех.... Peace

Общи условия

Активация на акаунт