Изворна вода без преваряване

  • 7 125
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Водата, течаща от нашата чешма е същата. Когато я преварявах, целият съд се понриваше с жълто-бяла утайка, която дори трудно измивах. Водата след преваряване придобиваше един странен вид - леко мътна с един странен, мазен филм оргоре. Е, не ми беше ок. Прецеждах я през марля и това чудо оставаше отгоре. А като започна смяна на водопровода точно ред блока ни, няколко пъти дневно изтичаше течност с неопределен състав щом пусна чешмата. Поради тази причина започнах да купувам бутилирана без угризения.  Peace

# 46
  • Мнения: 110
Водата, течаща от нашата чешма е същата. Когато я преварявах, целият съд се понриваше с жълто-бяла утайка, която дори трудно измивах. Водата след преваряване придобиваше един странен вид - леко мътна с един странен, мазен филм оргоре. Е, не ми беше ок. Прецеждах я през марля и това чудо оставаше отгоре. А като започна смяна на водопровода точно ред блока ни, няколко пъти дневно изтичаше течност с неопределен състав щом пусна чешмата. Поради тази причина започнах да купувам бутилирана без угризения.  Peace
Това  сякаш аз съм го писала. Само да кажа, че от седмица давам изворна вода без да я варя о всичко е наред с детето.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 041
За бебе до годинка - само преварена. Аз лично  бих предпочела преварена чешмяна, ако не е трагична.

# 48
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ние след 10-тина дни ще ходим на море ... Преварявам чешмяна вода, но си мисля за морето да купувам изворна за да правя АМ ... Там няма да имам условия да преварявам ... Дребната тъкмо ще е навършила 7 месеца - дали ще сбъркам според вас с бутилираната вода за 10-14 дни, а после като се приберем пак да преварявам ... или да направя всичко възможно и да намеря начин да й давам АМ с преварена вода?

# 49
  • Мнения: X
Ние след 10-тина дни ще ходим на море ... Преварявам чешмяна вода, но си мисля за морето да купувам изворна за да правя АМ ... Там няма да имам условия да преварявам ... Дребната тъкмо ще е навършила 7 месеца - дали ще сбъркам според вас с бутилираната вода за 10-14 дни, а после като се приберем пак да преварявам ... или да направя всичко възможно и да намеря начин да й давам АМ с преварена вода?
Най добре бутилирана

# 50
  • София
  • Мнения: 10 696
Ние след 10-тина дни ще ходим на море ... Преварявам чешмяна вода, но си мисля за морето да купувам изворна за да правя АМ ... Там няма да имам условия да преварявам ... Дребната тъкмо ще е навършила 7 месеца - дали ще сбъркам според вас с бутилираната вода за 10-14 дни, а после като се приберем пак да преварявам ... или да направя всичко възможно и да намеря начин да й давам АМ с преварена вода?
И ние заминаваме скоро, ще давам на беба изворна и трапезна/ ще редувам/, тя не че пие вода,но ще предлагам така.

# 51
  • Мнения: 110
Не си усложнявайте живота, давайте вода с розов етикет и готово. Моето бебе е на два месеца и половина, вече не помня кога спрях да му изварявам вода, но беше отдавна. Големият ми син е на 5 години почти, на 4 месеца вече пиеше изворна. Много си е добре детето. Мисля че това с изваряването е останало от едно време, когато не е имало бутилирани изворни води, които да са подходящи за бебета, но така и никой не можа да ми даде логичен отговор на въпроса, защо трябва да е преварена чешмяна вода. Аз питам "защо" и ми отговарят "задължително преварена". Е да ама това не е отговор на въпроса защо Simple Smile

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Преварява се за да се отдели котления камък,затова.Иначе на въпроса мисля съм чувала че минерална на бебе не се дава поне до годинката.Изворна ,да може.На моето съм преварявала като бебе вода от чешмата,но така и не я поиска до годинка.Така че не е пил никаква вода.Беше и все още кара на кърма.

# 53
  • Мнения: 110
Не само котлен камък, а и други мърсотии, които обаче в изворната ги няма. Та пак отговор на въпроса няма.

# 54
  • Мнения: 2 755
Извинете, ама нали и чешмяната е изворна, какъв е проблема ви с бутилираната такава, че не може да се дава?

# 55
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Водата от чешмата идва от язовирите,не е изворна.Иначе щяхме да даваме луди пари за студена вода...

# 56
  • Мнения: 2 755
А в язовирите от къде идва? Дали не е от някой извор? Разликата от бутилираната и чешмяната е, че втората минава през стотици тръби докато стигне до вас, които няма как да са много чисти и втората разлика е, че е хлорирана. Хлорирането представлява изливане на няколко шишета белина  в басейна където я пречистват. Количеството не е голямо и е безопасно за пиене. Но чак пък да е по-добра от бутилираната...

# 57
  • Мнения: 781
Като гледам какво остава в купата с вода на кучетата и по ел. каната. която ползвам за преваряне все повече се отказвам от чешмяната вода  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт