Наситени цветове за детската стая

  • 21 433
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 993
Миналата есен като освежавахме у нас, всичко без детската стая, използвахме 9 различни цвята, всичките бои бяха Леко от Оргахим. Имаше разминаване в 3 цвята и се наложи да ги изхвърлим и да вземем нови.

Не може ли да вземете малко количесто боя (напр. 200-300 мл.) и да пробвате дали е желания цвят.
Може, разбира се, но няма гаранция, че цветът ще е същия при тонирането на основното количество боя, за съжаление  Simple Smile. В магазина на Оргахим дори ни съветваха да тонираме и купуваме накуп всичкото необходимо количество, защото не дават 100% гаранция, че цветът ще е същият при последващо тониране. Едно, защото тонирането е машинно, второ, защото често имало разлики в пигмента, който оцветява и т.н. Такива обяснения ни дадоха, които по принцип не ме интересуват, но като ми се създава проблем, се заслушах.

Ейнджъл, това малинено червено всъщност се води розово, проектантът ми е дал каталожен номер на цвета и се нарича розово. В магазина ще видя какво е всъщност, а какво ще излезе на стената, един господ знае  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 44 271
За мен малиненото също си е чисто розаво Simple Smile Така го и виждам на снимките, не като червено. Доста близко до магентата ми е като цвят, но по-хубаво и благородно.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 288
Ние купуваме латекс от една фирма на Кукуш, не мога да се сетя как се казва, мъж ми се занимава с това (той ги ползва и в работата си). Но нямаше проблем в тонирането. Използвали сме 8 различни цвята вкъщи. НО ако те притеснява малиненото, по-добре пробвай малко, за да прецениш (пак се повтаря с моя опит с оранжевото, но едно е да избираш такива по-ярки и специфични цветове от каталога, едно е да ги видиш на стената).

# 33
  • Мнения: 7 990
За единия апартамент ползвах Dulux, а за другия не помня марката , но бяха някакви хипоалергенни еко бои.

# 34
  • Мнения: 22
Без да искам  ooooh! направих детската такава и въпреки че бях предубедена като повечето хора за натоварване и т.н., действа много успокояващо и приятно  Simple Smile
Не е Икеа (освен малката масичка), но съм си откраднала идеята оттам Blush когато правих мебелите, защото нямаха магазин тогава тук.
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/ap/d1_zps1b58abf7.jpg
 
извинявай от къде си купила тясната етажерка за книги и с какви размери е? имам нужда точно от такава.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 271
Не съм човечето, но етажерките с книги са еднакви, дясната просто е закрита с перде половината, за това ти изглежда по-тясна Wink (нали за тези около ТВ-то питаш, вижда се, просто погледни под пердето на снимката.)

# 36
  • Мнения: 46 580
Да, еднакви са. Но наистина са тесни, т.е. по една колона само. Серия Billy на Икеа, обаче не ги намирам в каталога, ето от др. държава, има и размерите вътре.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40085714/

# 37
  • Мнения: 22
Да, еднакви са. Но наистина са тесни, т.е. по една колона само. Серия Billy на Икеа, обаче не ги намирам в каталога, ето от др. държава, има и размерите вътре.
http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40085714/

благодаря

# 38
  • София
  • Мнения: 757
Little wingels , стаята е чудесна! И точно нестандартното съчетание на цветовете я прави уникална. Важно е на детето да му харесва - щом то така иска, нека е така! След година - две ако му омръзне и промени мнението си - ще промените и цветовете. Те, децата си менят мнението, но са много щастливи, когато родителите уважават техните желания . Така се чувстват горди и значими!
Защо трябва да се/ги вкарваме в някакви рамки?

# 39
  • Мнения: 3 993
Така е, harry10, именно заради нестандартното съчетание на цветовете ние харесваме проекта. Затова и го споделих тук, решението е различно и оригинално. 

# 40
  • София
  • Мнения: 44 271
Нестандартно е за стени, иначе си е почти класика това съчетание...

Ще се радвам ако после се похвалите и с реалния резултат Hug

# 41
  • Мнения: 10
Аз също съм за бели мебели със цветни стени. Модерно е. Нямам възможност да се консултирам с дизайнер и ще търся идеи в нета. Някой знае ли къде има интересни предложения?

# 42
  • Мнения: 7 990
Във форума на dibla.com

# 43
  • Мнения: 10
мерси, почвам да гледам

# 44
  • Мнения: 268
Не се сърди човече, откъде са цветята, които висят на вратата на белия гардероб?
Много ми харесват белите мебели. Всичко ли е от Икеа? Страхотен вкус.

Общи условия

Активация на акаунт