Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+

  • 64 774
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Започвам тази тема, защото вече спадам към тази възрастова категория - на 43г. съм.  Винаги съм обичала да се гримирам...първия черен молив и спирала си купих тайно от нашите, още в  седми -осми клас. Тогава всичко беше много строго, та, рядко прибягвах до слагането им, но интересът към декоративната козметика ми се засилваше с годините. Имах и периоди, в които, гримът ми се свеждаше до поставянето на малко спирала и червило (еднократно, обикновено, сутрин, с което забравях да го "освежавам" през деня), но с навлизането на толкова богато предлагане на всякакви продукти - просто не мога да устоя. Simple Smile По принцип, обичам разнообразието в цветовете, единственото, за което си давам сметка е, че с възрастта, обръщам гръб на много ярките и много тъмните тонове. Залагам повече на nude- гримът, но понякога, все още се гримирам в сиво, синьо и зелено - според настроението и облеклото...Как мислите, какво, според вас е подходящо и какво - не при гримирането в зряла възраст?...
...Ще ми е интересно, ако има и други като мен, да споделят опит и идеи. Hug

Последна редакция: пн, 06 окт 2014, 14:42 от bubanka

# 1
  • Мнения: 3
Приближавам се към въпросната възрастова група и се замислям какво ми предстои, понеже не използвам грим, нито се боядисвам. Психически се настройвам за времето, когато ще трябва да полагам грижи за външния си вид. Проблемът, който чувствам е, че никога не съм се интересувала  от гримиране. Сега се интересувам, но изобщо не умея. Дори да гледам уроци по гримиране в ютюб, не ми е лесно. Смятах да си купя книга, от която да се науча да се гримирам, но все още не съм. Мечтая си поне да мога да си слагам сенки. Бих се радвала да чуя Вашия съвет. Благодаря. Поздрави.   

# 2
  • Варна
  • Мнения: 448
И аз съм на 43 г
Никак не се харесвам без грим , изглеждам бледа , като че ли болна  Wink
Това което ми прави впечатление е че с годините съм го свела до минимум
основно: спирала и черен молив,
ако излизам вечер очна линия , червило не натрапчиво откъм цвят ,обичам нежните пастелни цветове!
Но сенки ползвам само в по официални случаи !

# 3
  • София
  • Мнения: 38 634
Основното е, че трябва да има основа.
Цветът на кожата не е какъвто ни се иска да бъде.
Затова поне ББ крем трябва да се сложи през деня.
Може и лек хайлайтър.
Вечер - ФДТ, пудра и т.н.
За мен е грешка да се слага спирала и черен молив през деня без основа, особено след 40.
Сенки могат пък спокойно да се слагат през деня, но в освежаващи цветове - блед корал, бежово, бледо розово и пр.

# 4
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Може и с по ярки цветове, важно е да е с мярка

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 21:12 от sl

# 5
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Mного интересна тема! Жалко, че няма участващи.. не знам какво да си мисля: ССФ е под 40 години или е на и над 40, но не се гримира?  Mr. Green

Забелязвам, че именно с напредване на възрастта, гримът става повече, тъй като повече са и белезите на времето, с които една жена не е особено съгласна и би желала да смекчи, позаглади, заличи, поприкрие... Много важно е, как да стане това. Как да бъде постигнато?

Моето лично мнение, от свой собствен опит, ще споделя: вече избягвам перлените сенки - подчертават бръчиците по клепачите. Също тъмните на цвят моливи, особено пък поставени във 'водната линия' - стесняват очите, създават усещане за умора, много често черната очна линия подчертава стареенето на клепачите, отпускането на кожата. Избягвам ярките червила в комбинация със силен грим на очите - много са причините, но за мен на първо място, е проява на лош вкус, особено за дневен грим. Започнах да ползвам заглаждаща основа, ББ, ФДТ, хайлайтър, бронзър, пудра, руж, разни коректори.. продукти, които до 35-тата си година нямах представа за какво се ползват. Подмених изцяло, значително обогатих бялата козметика. Едновременно с това яркостта, интензивността на самия грим доста намаля и основно се свежда до пастел и нюд. Много държа на хубави мигли, с които да поприкрия натежаващите вече клепачи. На една определена възраст (около 40-те) сполучливият грим, мисля, се изразява в успешното прикриване на несъвършенствата, в придаване на кожата равен и свеж тен, гладкост.. това, което вече страда от времето. Трябва да е много умело, за да не е натрапчиво и да не се постигне точно обратен резултат  Crazy
В търсене на оптималния make up за себе си съм аз Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
запис Grinning
на 37 съм ,но вървя вече към 40-те Mr. Green
Това което съм разбрала за себе си-не трябва да се ползва евтина козметика LaughingНе ми стои добре евтината козметика от типа на Лореал и други подобни.Разликата ако сложа фдт на Лореал или на Шанел е огромна при мен,като бях млада не беше така Mr. GreenПо-добре човек да инвестира в по-скъпа и по-качествена декоративна козметика,без това продуктите са супер икономични.Бялата козметика също трябва да е хубава Peace

# 7
  • Мнения: 13 855

Моето лично мнение, от свой собствен опит, ще споделя: вече избягвам перлените сенки - подчертават бръчиците по клепачите.

Също тъмните на цвят моливи, особено пък поставени във 'водната линия' - стесняват очите, създават усещане за умора, много често черната очна линия подчертава стареенето на клепачите, отпускането на кожата.

Избягвам ярките червила в комбинация със силен грим на очите - много са причините, но за мен на първо място, е проява на лош вкус, особено за дневен грим.

 Започнах да ползвам заглаждаща основа, ББ, ФДТ, хайлайтър, бронзър, пудра, руж, разни коректори.. продукти, които до 35-тата си година нямах представа за какво се ползват.

Подмених изцяло, значително обогатих бялата козметика. Едновременно с това яркостта, интензивността на самия грим доста намаля и основно се свежда до пастел и нюд. ... натежаващите вече клепачи. .... На една определена възраст (около 40-те) сполучливият грим, мисля, се изразява в успешното прикриване на несъвършенствата, в придаване на кожата равен и свеж тен, гладкост.. това, което вече страда от времето. Трябва да е много умело, за да не е натрапчиво и да не се постигне точно обратен резултат  Crazy


Ето това все едно аз съм го писала . Аз дори на младини ползвах по-малко грим от сега. Но когато си млад няма какво да се прикрива, докато с възрастта всеки недостатък сякаш изпъква повече. а когато и гримът е силен става клоунско лице.

Макар че съм забелязала има жени с грим поставен абсолютно обратно на каноните но им стои красиво, явно всичко е до визия и до постигането на хармоничен вид и излъчване.

# 8
  • Мнения: 4 738
Аз откакто се помня ползвам грим -фон дю тен, слагам някакви сенки в цвят на дрехите или неутрален, не много ярки и блестящи,  черен молив и спирала за обем. От червилата избирам по-меки естествени цветове,  перлени, цвят розово-кафяво.. Не ползвам руж... Смятам, че всяка жена трябва да подчертае с грим лицето си, особено след 40-те. Така изглежда поддържана, сияйна и по-млада. Разбира се правилно подбрания и качествен грим е много важно -грозно е размазан черен молив и полуизтрито червило, много силен руж или ярки наситени червила.. Но и без грим лицето изглежда безлично, подпухнало, уморено..като болно.. Трябва да се намери и тук "златната среда".. Всеки да я открие за себе си.. Peace

# 9
  • Мнения: 31 288
Mного интересна тема! Жалко, че няма участващи.. не знам какво да си мисля: ССФ е под 40 години или е на и над 40, но не се гримира?  Mr. Green
Не просто има тема за грим, даже няколко и всичко се обсъжда там.
Даже се изненадвам, че има още една, нова тема за грим. Peace

# 10
  • Мнения: 13 855
Не просто има тема за грим, даже няколко и всичко се обсъжда там.
Даже се изненадвам, че има още една, нова тема за грим. Peace

Аз често чета там, но  сякаш есенцията на тази тема е малко по друга от обсъжданото в другата. Там има доста смели гримове, млади момичета, предизивкателства . тези които клонят към 40, но все пак още са далеко са малко на брой.

Тази тема е хубава но си мисля че няма да има активност защото това което се обсъжда бързо бива изчерпно с това че гримът над 40 е вече за прикриване на конкретни проблеми а не за подчертаване на естествената красота на по-младите жени.

# 11
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Mного интересна тема! Жалко, че няма участващи.. не знам какво да си мисля: ССФ е под 40 години или е на и над 40, но не се гримира?  Mr. Green
Не просто има тема за грим, даже няколко и всичко се обсъжда там.
Даже се изненадвам, че има още една, нова тема за грим. Peace

Ооо, вярно! Как забравих?! От възрастта ще да е май  ooooh!

Онази тема, лично, не ми е вече много полезна и интересна  Blush

# 12
  • Мнения: 1 525
Не знам как и с удоволствие ще следя темата.
Използвам само спирала, червило и молив за очи (на горен клепач, съобразявам цвета с дрехите).
Искам да мога да си сложа сенки.
Може да е странно, но имам чувството, че просто една сутрин се събудих ... остаряла  Thinking
Най-много ми личи по деколтето.
Питала съм за някакви подходящи кремове за тази област. Мисля си, че е трябвало да взема мерки по-рано  Thinking

# 13
  • Мнения: 4 738
Лошото е, че се сещаме да се поддържаме много късно, когато започват да се виждат белезите на остаряването.. Аз уж се старая да се "глезя" по-отдавна, но пак не мога да кажа,  че се справям отлично. Имам да прикривам няколко петънца по лицето, излезли след втората ми бременност... Така и не мога да ги залича напълно, а използвам всякакви избелващи кремове. И без фон дю тен съм за никъде...  Mr. Green
Някой знае ли с какво мога да се сгъстя миглите? Нещо изпробвано и ефикасно.... newsm78

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 603
Още не съм 40+, но има нещо, което адски ме състарява в моите очи.

В следствие на отслабване ми увисна лицевия контур и гушата ми се вее на ляво и дясно като на пуйка и има амбиции на води самостоятелен живот Mr. Green

Мажа с кремове, резултатът клони към точката на замръзване  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт