Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+

  • 64 834
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 10 641
И аз  ползвам Bioderma - Hydrabio, наистина сваля много добре спиралата.

Но я позлвам в обратен ред - първо мия лицето с нежен ексфолиант и после минавам с термалната вода.

# 46
  • Мнения: 20 234
С какво почиствате грима от очите си?  
Спиралата обикновено с вода, и после или с мицеларна вода или с тоалетно мляко. Сега обаче ползвам една на Макс фактор която не е водоустойчива, но и не пада с вода, та си взех двуфазен дегримьор на Гарниер. Но не търкам миглите, а слагам върху тях напоените тампончета, задържам ги малко и леко ги забърсвам после.
Много съм доволна и от домашният дегримьор който често хвалят съфорумки - розова вода с масло от жожоба. Кожата ми е суха, и след него остава някак свежа и подхранена.

За почистването на очи, за мен няма нищо по добро от почистващо олио за лице.Предлагат го много марки.
Ти кое олио ползваш?

# 47
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
SK II почистващо олио.
Една две  пулсации на помпичката  са  достатъчни за цялото лице.
Първо разтривам между пръстите, после ги прекарвам по миглите, излиза всичко спирали, основа за спирали, после масажирам по цялото лице.След това намокрям дланите и обтривам отново цялото лице, докато олиото се превърне в фина бяла емулсия.Отмивам с вода.После пяна и т н т.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 17:44 от sl

# 48
  • Мнения: 4 741
misNoir, Благодаря,  ще я потърся тази мицеларна вода..

sl, добре че ми каза, че Rapidkash не трябва да се комбинира,  не знаех.. Значи ползвам само веднъж на ден, а има ли значение кога -сутрин или вечер?  То сутрин като слагам грим не е много удобно... newsm78

Lemi, този домашен дегримьор с розовата вода и жожоба в какво съотношение се смесват?

# 49
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Вечер за предпочитане.
За през деня, под спиралата използвам подхранващи основи за спирала, като тази на Диор или Мак например.

# 50
  • Мнения: 20 234
СЛ, мерси. Лунна пътека, 4 или 5 части розова вода : 1част жожоба. Моят е 5:1.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 635
Бих искала да се включа с въпрос за следния проблем:
Като се гримирам сутринта, докато стигна до работа и едното ми око се е развалило. Без значение дали е само молив или сенки. Наскоро се осъзнах, че явно единия клепач е клепнал и изтрива грима. Обикновено ползвам ВВ крем (фон дьо тен) и коректор, а отгоре грим. Понеже от години съм с тъмни кръгове, винаги съм ползвала крем за околоочен контур.
Дали има някой с подобен проблем и какво ползвате, като бяла козметика и основа за грим. По възможност да не се поръчва, че не ми се занимава чак толкова. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 568
С какво почиствате грима от очите си?  
Спиралата обикновено с вода, и после или с мицеларна вода или с тоалетно мляко. Сега обаче ползвам една на Макс фактор която не е водоустойчива, но и не пада с вода, та си взех двуфазен дегримьор на Гарниер. Но не търкам миглите, а слагам върху тях напоените тампончета, задържам ги малко и леко ги забърсвам после.
И аз правя така с мицеларната вода. Аз също ползвам спирала на Мах Factor - Masterpiece MAX - тя се поддава на почистване Simple Smile. По- трудно е, ако имам гел - очна линия, вместо молив, да речем, но пак става след като задържа тампончето около трийсетина секунди.
А това за домашния дегримьор не бях го чувала, но съм готова да го пробвам.
mmm_ ползвала ли си база за сенки преди да нанесеш самите сенки? Има разни, аз ползвам на art deco, струва около 14- 15лв. и върши добра работа. Сенките не помръдват.

# 53
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
mmm
Ползвам   основа за очния контур  на Смашбокс и над нея, озарител с лифтинг ефект   на  Бенефит.Тази комбинация прави излишно ползването на коректор под очите..Не се събира,  не се изтрива, ефектът трае почти цял ден.
Сенки използвам само за опушване на молив., така  гримът ми не мърда до вечерта.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 952
Ще следя темата и се надявам повече жени да се включат в нея. Другата тема е ОК, но ако човек се интересува много от гримиране, продукти и е готов на по-експериментаторски и екстравагантни визии. Лично аз нямам толкова изявени интереси и гледам просто да изглеждам добре.

Гримирам се всеки ден, когато съм сред хора. Когато съм в къщи през уикендите - не.
Гримирам се в смисъл, че слагам малко ФДТ или ББ за уеднаквяване на тена. Коректор под очите. Спирала. Много леко руж. Балсам за устни + евентуално червило. Има дни, в които слагам пудра, има дни в които предпочитам през деня да блотирам по няколко пъти мазната си и лесно лъщяща кожа.
Ако имам още 5-10 минути слагам основа за сенки за уеднаквяване на клепача и евентуално неутрални сенки. Винаги оформям веждите, това и спиралата да нещата, без които вече не изглеждам добре.
Цветовете при мен са неутрални и в посока на освежаване.
От няколко години купувам само висок клас бяла козметика, но признавам, че го правя повече за собствено удоволствие. Посещавам дерматолог, при когото правя пилинг и се съветвам за това-онова.

Съгласна съм, че в огромната си част по-високия клас продукти предлага по-добра визия. Но тук идва "но"-то. Ако човек няма усет и вкус може, да се докара на маймун и с Герлен и Шанел, достатъчно е дори просто да не нацели покупката спрямо цвета или типа си. Ако дамата е с по-скромен бюджет, но добър вкус може да изглежда отлично и с дрогерийна декоративна козметика.

# 55
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Съгласна съм, че в огромната си част по-високия клас продукти предлага по-добра визия. Но тук идва "но"-то. Ако човек няма усет и вкус може, да се докара на маймун и с Герлен и Шанел, достатъчно е дори просто да не нацели покупката спрямо цвета или типа си. Ако дамата е с по-скромен бюджет, но добър вкус може да изглежда отлично и с дрогерийна декоративна козметика.
Точно в десятката.
Моята концепция за грим се състои в акцентиране на хубавите неща от лицето ми и туширане на недостатъците.Акцента трябва да прави несъвършенствата незабележими..Всичко това постигнато, не с количество, а с качество.В смисъл игра на контрасти, нюанси и т н т.В стил с малко да се постигне много.
Който си го може  си го може, независимо от ценовия клас на декоративната козметика.Фоксита от гримната,  го доказа.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 20:39 от sl

# 56
  • София
  • Мнения: 2 952
Фоксита от гримната, го доказа.
Тя е велика  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 741
sl, Lemy, благодаря за отговорите,  супер сте. ..  bouquet

Момичета, а как подчертавате устните си? Аз понеже ползвам по-светли и неутрални червила и контура на устните някакси се губи /като при гланц за устни/... А устните ми не са така сочни и очертани, както ми се иска... Пробвах с един тон по-тъмен молив и даже с малко по-тъмно червило от същия нюанс.. Но освен изсъхване на устните, друго май не получих... Mr. Green Та въпроса ми е с какво бих очертала контура и отгоре пак да си ползвам моите неутрални цветове червила - пепел от рози, бежово-кафяво, светъл корал и т.н.. Ако може линк, да разбера какво точно да търся..Благодаря. ..

# 58
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Това не е зле.
Другият вариант е да използваш молив с цвета на червилото

# 59
  • София
  • Мнения: 2 952
Kiko не се продава в Бя, но мисля че момичетата го поръчват он-лайн. Ако се попита в темите за придобивките съм сигурна, че някой ще помогне с пътека за поръчки.
Тук може да се купи основата за устни на МАК:

Аз имам основата на МАК и я ползвам преди излизания, защото определено удължава трайността и овлажнява, не пресушава. Лунна пътека, с нея ще можеш да слагаш червило досами ръба на устните и то да остава там. Евентуално може така да решиш проблема. Според мен така стои по-добре от молив. Моливите, които аз съм купувала или са сухи и не харесвам как стоят или са мазнички като червило и съответно се държат като него. Ориентировъчно цената е 30-35 лева, не е от евтините продукти, но е около половината от цената на висок клас червило.

Общи условия

Активация на акаунт