АВГУСТ, идвай вече, за да гушнем сладкото човече!

  • 24 104
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 4 977
Единствено ме притеснява факта дали това мини човече ще мога да го закопчая с коланите на самата кошница. Щом може тя ще е ! Аз също съм на мнение, че кошницата е за в колата и затова и побързах да го напиша в предния пост, но се чудех от изписването дали ще успея да го закопчая. Кошницата хваната за колата е сигурно, но вътре бебето. Щом казваш, че може ми отминаха колебанията.  Hug ще ги наглася на най-ниското ниво и все ще успея да го закопчея. Мислех само ако не могат да се сложат коланите още тогава поне да му е по-удобно.
За статистиките и примерите.... да ни пази Господ, че наистина вече какви ли не има по пътищата.... не знам за вас, но аз вече сядам да шофирам с нежелание и на фона на удоволствието, което ми доставяше преди(най-вече преди да заживея във Варна) сега ме напряга ужасно. Направо не знам как ще си возя детето.

# 676
  • Мнения: 240
steli_3 честита двойна радост. Да са ви живи и здрави и много радост да ви носят. А на мама едно голямо браво за нормалното раждане!

Хот Ели в болницата без бельо. Гащи след раждането може, но сутиена само ще ти пречи после. И да кърмиш, докато слезе кърмата, че чак толкова да се напълнят тези гърди и да прелеят за да ти потрябват подплунките - не мисля.

eli70o0 не се притеснявай, че няма да е добре закопчано бебчето в кошницата, все пак те са измислени точно за защита на най малките. Нагласи си коланите на най ниското ниво и след като закопчаеш бебето изтегляш колана за да пристегне презрамките.  Wink

# 677
  • Мнения: 18
Честити бебчета на Violina_23, gattina1982, faima, steli_3 - да са ви живи и здрави!

И аз съм на мнение че коланите са много важни от самото начало, защото колкото и внимателен да е човек другите водачи може и да не са. На мен ми се случи когато дъщеря ми беше на 1 годинка да ни удари странично - навлезе в насрещното - 1 кола на пътя София - Железница. Който е минавал го знае - завои са и се кара бавно, и защо ме удари - защото водача си настройвал точно на тоя път със завоите борд компютъра  #2gunfire. Много се уплаших за детето тогава, добре че само колата пострада.
Така че детето да е с колани от малко -  да е на сигурно и да свиква, а не после да не иска да си седи в стола.

# 678
  • Мнения: 1 073
Честити ни нови бебенца.
steli_3 Супер си Simple Smile Да са ти живи и здрави и много радост да носят.

Аз днес тежък ден имах. Излязох на обяд и се прибрах към 9 вечерта.
Тейсти кола маската ме боля. Очаквах да е съвсем безболезнено, но си беше доста болка. Аз обаче съм много чувствителна и предполагам по-зле ми понася. Даже не я направихме цялата, оставих си и малко да си се оправям сама, че да не взема да родя на масата там Simple Smile Като цяло обаче съм доволна, че го направих, че иначе щях постоянно да го мисля дали няма да тръгна да раждам и да не съм в подходящ вид. Даже си мисля ако изкарам до края пак да отида, че ще е минал месец от сега и ще си има нужда.
После бях решила да пообколим малко за някакви покупки, та минахме през Икеа. И там изпитах най-големият кошмар - изгубих детето точно преди касите. Направо се побърках. Баща й тръгна да я търси с най-бавната крачка на света, а на мен като ме сви всичко почнах да полудявам. Накрая отидох при персонала, които са след касите и толкова съм се била побъркала, че стоя и ги моля за помощ, че не си намирам детето, а тя гушната в едно момиче точно пред мен и плаче. Хем се побърках, че я загубих, хем я грабнах да я нося и да не ви казвам каква болка изпитах. Едвам стигнах до колата през сълзи. Хората ме гледаха и сигурно мислеха, че раждам. В колата ме отпусна и реших, че няма да се панирам и ще отидем да купя каквото бях решила. Джъмбо- нищо бебешко не взех, исках поне чанта, но не ми харесаха. Обаче си накупих куп боклучки за вкъщи. За капак решихме да минем и през Декатлон, че уж искаме колело да вземем за РД-то на детето, та и там сумати време прекарахме. Точно преди нас корема пак ме сви и по паветата направо изтръпнах. После имах сила само да си охладя краката/не бяха въобще отекли, само уморени/ и на дивана. После легнах и заспах. Мъжа ми отворил да става течение, да се разхлади и се събудих. Сега съм като пребито куче, но не мога да заспя. Пия вода с лимон и се чудя какво да правя.

Май опукахме темата за седмица. Някой с предложения за следващо заглавие?

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 00:21 от ymemansi

# 679
  • Мнения: 397
Честити бебенца!   bouquet Да са ви много здрави! Simple Smile
ymemansi,не мога да си представя какво си преживяла днес! Пусни си нещо по-разтоварващо , че да позабравиш малко емоциите от днешния ден! Simple Smile

# 680
  • Мнения: 2 653
ymemansi, почивай повечко тези дни! На щерката като беше по малка и ходехме по големи магазини да пазаруваме и слагах свирка на врата, да свирне, ако се изгуби.

eli70o0, аз предния път се упражнявах с едно плюшено мече. И памперс му слагах и дрехи му обличах, количка, столче- всичко беше тествано Wink На изписването я сложих по следния начин- тя беше в една пеленка. С пеленката я положих да легне в кошчето и разтворих пеленката. Сложих коланите, които бяха разхлабени, както wafi  ти е писала. Затягаш коланите, колкото е необходимо. Моята кошница има една приставка за новородено, която е с едно нещо като възглавничка около главата. Въпреки това с една мека пеленка допълнително уплътних, защото тя беше много дребна. Е, наистина треперех през целия път при това първо возене, ръцете ми бяха на стендбай, да я придържам нещо, ако се наложи  Crazy Хубаво е да е поохладена колата до някаква нормална температура. Особено, ако изписването е в обедните часове. Вземете си и под ръка някакви кърпички или нещо подобно, ако случайно бебето върне при пътуването. Предвидете сенник, ако няма самата кошница и задните стъкла не са с филтри. Друго не се сещам какво може да трябва да се направи.

Аз си имам яки контракции от вчера. Само дето не са на точни интервали. Посвикнах им, но направо ми парализират кръста. Но съм спокойна, дори и да се наложи да тръгнем спешно предварително.

# 681
  • Мнения: 156
Честити Бебешоци  Hug Да са живи и здрави и много радост да носят   bouquet
ymemansiВажното е че сте я намерили и не е станало нещо по-лошо.Почивай повечко имаш нужда  Hug

Не мога да заспя направо се побърквам  ooooh! през деня умирам за сън а вечер не мога да спя.От напрежение ли не знам се получава така... Май почна да ми пада тапата и почвам да се притеснявам супер много за самото раждане ,чак тръпки ме побиват.Имам усещане ,че много скоро ще родя а това е нещо нов и непознато за мен.С моя бременен мозък почвам да си вкарвам всякакви филми а не трябва  Naughty А тея болки в корема просто не минават и почват все повече да боли вечер преди да си легна  #Crazy вече се чудя какво да правя...Оплаках се олекна ми и сега е май време да се помъча да заспя

# 682
  • Мнения: 321
Добро утро!
ymemansi напълно разбирам какво е детето да си хване пътя или аз да я изтърва от поглед. Полудявам за секунда!!! и единствената стресирана да остана аз накрая. Това за свирката на врата е много умна идея Peace
Моята мома е страхлива принципно и все гледа да е край мен или баща си, но често губя и двамата, особено като пазаруваме храна в хипермаркет, знам че около шоколадите ще ги намеря Simple Smile Важно е, че сте се намерили. И аз последно като я вдигнах девойката страшна болка ме преряза. Не знам защо до  6 месец се пазех повече, а сега почти на финалната права ми се иска да си я нося и гушкам повече...

На мен краката ми не издържат при разходка, дори в мола. Много ме е яд на мене си. Има разпродажба в deichman и ако купиш 3 неща плащаш за 2. Принципно ходенето по магазини ме разведрява, обаче вчера щях да падна като круша и няма и свободни пейки... В H&M има намаление на дрешки и бельо, всичко м/у 5 и 15 лв. Мислех да си купя една рокля по тялото за след раждането Joy, но едва ли ще се прибера толкова бързо, а и в XS номер отдавна не съм влизала Sick.

Пия си аз антибиотика за кашлицата и тя не спира. Освен това не се сдържах и прочетох какво правят точно при секцио+усложненията след това. Откачих. Честно. Вече отказвам да раждам, харесвам си коремчето и не ми се иска да се разделяме скоро с него Simple Smile

От 2 дни пера пердета и чаршафи, отивам да простирам за радост на съседите Simple Smile Само килимите ми останаха...
Слънчев ден от мен!

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 07:52 от Ana-Sofia

# 683
  • Мнения: 186
Добро утро и от мен! Снощи цяла нощ контракции, болезнени, неболезнени, всякакви, по едно време щях да ги засичам, ама се отказах и съм заспала....Сега пак, боли ме кръста, а и бебо като се размърда пак ме боли....Чудя се вече дали днес няма да раждам,ама то ще се чуе...Разбира се точно днес ММ е извън града и ще се върне чак довечера, ама каквото такова.
ymemansi, представям си какво си преживяла, и аз съм губила дъщеря ми веднъж точно на касите , и полудях ....
Fiona даваш винаги много хубави идеи, и аз ще приложа това със свирката на врата.  bouquet

За раждането и бельото и аз се чудех онзи ден  Laughing Ей такива разни подробности съм ги забравила...

Аз ще си прекарам деня засега в хоризонтално положение на дивана, а така ми се ходи вече някъде, от 20 дни съм излизала само 2 пъти за преглед , ама още малко и ще обикалям с бебе и количка  Laughing
Хубав ден,момичета!

# 684
  • Мнения: 115
И аз мисля да си го возим в кошницата за колата и вързан с колани. Даже не съм се и замисляла по въпроса като гледам какво става по пътищата. Майка ми ме разпитва един ден и аз и обяснявам как ще го возим като се прибираме от болницата и тя като отвори едни очи и вика... Ама как, няма ли да го държим в ръцете, ами ако плаче?  И аз и казвам ... Абе жена ти чуваш ли се какво говориш, как в ръцете. Още повече ние ще пътуваме извънградско, абсурд без колани. Ако плаче ще му мислим начин да го успокояваме. Та по този повод се сетих да кажа на мъжа ми да вземе и една биба като дойдат.  Grinning

# 685
  • Мнения: 2 653
Shaktigirl , аз съм фен на блоговете на американските домакини. Там идеите извират отвсякъде! Аз само копирам  Grinning
Аз съм по същия начин с контракциите. Мога да кажа, че вече 2-3 денонощие на чести периоди си имам нон-стоп болезнени контракции. Абсолютно съм сигурна, че дори и да не бяхме насочили дата за тези дни, щях да родя съвсем скоро. Не ми се мисли какви биха ми били родилните контракции, като знам някои от сегашните какви са... Най-силно мен ме хваща кръста, отива и към гърба. Може би имам някакъв проблем аз с гръбнака  Thinking

Valeria N, да една бибка ще е добра идея. Щом ще пътувате и извънградско си приготви условия и за едно инцидентно хранене, кърмене ли ще е, АМ (каквото си решила). Памперс също.

Идея за заглавие, не е римичка, но все пак: АВГУСТОВСКИЯТ бебевалеж набира скорост.
АВГУСТ чука на вратата, скоро всички бебчета ще са си по леглата.

# 686
  • Мнения: 24
Момичета,стискаѝте палци . В предродилна съм с изтекли води и контракции на 6-7 мин. Днес ще се ражда  Grinning

# 687
  • Мнения: 2 653
Момичета,стискаѝте палци . В предродилна съм с изтекли води и контракции на 6-7 мин. Днес ще се ражда  Grinning

Много успех, всичко да мине бързо и след малко да гушка най-сладкото бебче на света!
Ех, много се развълнувах, благодаря ти, че споделяш този момент с нас!

# 688
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте момичета....

Уффф значи и скапаното време в София.....как да перем пердета така......егати....накрая мъжа ще ги пере сам ако взема да родя......какво да направя, ако следобед се оправи времето ще се емненм или вечер като се прибере от работа и е топло.

ymemansi много гадно всичко което ти  се е случило.....не мога да си го представя даже....пази се, че много се натоварваш.
Аз за кола маска не успях да се наканя, защото скоро се бях бръснала и не бяха пораснали достатъчно, а в понеделник почвам вагиналните прегледи и няма как да не се оправя....та ще я карам с бръснача....много тъпо ама няма как.....

ttt7ttt докато пиша и ти каква новина Simple Smile Стискаме палци.....

# 689
  • Мнения: 186
ttt7ttt, успех и от мен, и аз се развълнувах, дано мине бързо и лесно раждането ти! Послед чакаме да се отчетеш с прекрасния резултат! Praynig  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт