Отговори
# 705
  • Мнения: 10 874
Avencis, честита месечинка на малкия ти сладкиш!!! Heart Eyes Да ти е много здрав и все така да те радва. Hug
И дано да нямате повече проблеми с храненето, че да се мъчи горкото. В крайна сметка важното е да е нахранен, пък дали ще е с кърма, понякога просто не се получава. А може и да е скок в растежа. И Елица е имала такива моменти и също съм давала АМ и забелязах, че май спи повече след това. Laughing Но като си оправих проблемите с кърменето, спрях да давам АМ, понеже й стига кърмата и тя пак си спи доста, та може и да няма връзка, но тогава ми направи впечатление.

Да си похваля съкровището - тази нощ направи почти 12-часова пауза. #Crazy newsm44 И на мен както ми идваха много 8-те часа сън (макар че в повечето случаи паузата е 6 часа, а не 8 ), така сега спах кажи-речи наравно с нея. Laughing То вчера се поизморих, де, но досега винаги са ми стигали и 6 часа, понеже тя горе-долу такава пауза правеше нощем и бях свикнала с този "режим". То тия 12 часа ще са единичен случай си мисля, та затова да я похваля. Heart Eyes

Аа и още нещо - както ми носеше късмет, докато беше в корема, така сега тя спечели и първата си награда. С мое съдействие, де. Mr. Green Наградата е термометър от Хип. Wink Бяха задали въпрос на страницата си във Фейсбук относно това как проверяваме температурата на водата при приготвяне на АМ и други подобни продукти, аз отговорих и са харесали отговора. Party

Ох и последно вече наистина - като казах АМ се сетих да питам. Каква е трайността на отворена кутия АМ? Аз купих една още преди раждането, за да имам и я отворих малко след изписването за пръв път и дохранвах около седмица с нея. И после така си остана. Изхвърлила съм листовката, дето беше към млякото, а там може би пишеше, ама кой да чете. Blush По принцип аз обичам да си правя АМ (а мъжа направо го яде така, както си е на прах Shocked ) и досега съм взимала и е стояло с месеци (понеже не пия всеки ден), но за мен е друго. А и това "моето" е за деца над 12 месеца (макар че сега ще го пробвам и това, няма да го хвърляме). Mr. Green Та май трябва да взема нова кутия, нали? То засега уж няма изгледи скоро да се наложи да дохранвам, но ми е по-спокойно като съм подготвена, че то всичко става. Аз и след изписването имах кърма, ама като не можех да кърмя, а с помпата не изцеждах достатъчно и ето, че се наложи.

Айде стига толкова писаници, че се олях много. oops

# 706
  • Варна
  • Мнения: 483
Трайността на отвореното мляко е 2-3 седмици в зависимост от марката.
На мен АМ ми мирише отвратително и даже не съм го опитвала.

# 707
  • Мнения: 10 874
Благодаря ти, Mar_bella! Hug Значи определено трябва да купя ново. НАН е това въпросното, което купих за Елица. За себе си взимах Нидо, което също е на Нестле. За миризма - не ми мирише отвратително, но знам ли. То като съм свикнала от години с това на Нестле и може би затова. Ама да не казвам голяма дума, първо да го видя как е на вкус, че сигурно няма да е като Нидо-то. Laughing

# 708
  • Мнения: 770
Здравейте!

Лаленце, благородно ти завиждам за нощния сън. Големият ми син беше така - от раждането си 9 часов здрав нощен сън! Ей, с него си отспах, пък и колики нямаше, мерехме улиците.....приказка!

Дребното намали нощното хранене от 3 пъти на два пъти. Божкеее, колко съм благодарна - сега става между 2,30-3,00 и 4,30-5,00. После на всеки час яде по 30-50 гр. до 11 ч. И отмърква. След това си влиза в режим на всеки два часа по 100 гр. Не мога сутрин да излизам, освен ако майка ми не дойде, че не мога сама да свалям количката по стълбите. Абе, както се готвех за разходки, така си останах с мерака само. Излизаме в 18 ч., след като ММ се прибере. Баткото е ту с бабите, ту с дядо си, поне той да не виси вкъщи цял ден.

Иначе Ивайло сега спи и аз се чудя да сготвя или да си легна Mr. Green Ама ММ и баткото не искат да ядат манджи в тази жега, а в същото време питат какво ще ядем. Та май ще "готвя" довечера дюнер или пица от близкия  Алекс фууд.

Ивайло иначе е спокоен, стига някой да го забавлява докато е буден. Иначе мяучи като коте и после се изревава като настъпано тигърче, сиреч скучно му е и някой трябва да го забележи. Много се смее, гука и се плезунти, абе много е сладък. Като го галя по челцето и направо мърка и заспива. Езичето му белее, но не забелязвам нещо да го боли. Засега ще пробвам само с водичка да го чистя, няма да прибързвам с лекарства.

За лохиите да ви питам - аз още от втората седмица след раждането имах само леко зацапване. Вече нищо няма. При вас така ли е? В понеделник съм на преглед при АГ-то, но и вас да питам. Все си мисля, че трябваше да са по-продължителни и обилни, а то едва ли не още с изписването от клиниката и свършиха.

Като казах клиника - фитките от Селена, където раждах, звъннаха да съм им занесяла направление за раждане, издадено от джи пи то, защото трябвало да си го приложат в досието ми! Щях да падна - първо, никой не ми е казал предварително да нося такова нещо - ходих две седмици преди раждането да питам и разпитвам по регистратури за реда на раждане, необходими документи и т.н. Десет пъти питах някакви документи трябва ли да нося, да не стане после мяу, а те :"Не, нищо". Сега след амнайсет дни от раждането се сетили, че и от джи пи то - то какво общо има с моето раждане?!  Няма да им нося нищо! Да се сетят другия път пак толкова навреме! Ей, мислех, че съм се отървала от некомпетентността им, ам то още не се било свършило.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Здравей, 1905vv

И аз там раждах, но не съм давала направление за раждане и не са ми искали.
Може би има значение, че се следях там през бременността, знам ли. Thinking
Аз от Селена единствения документ, който полу4их разпе4атан е ФМ-то, вси4ко др. само го изслушвах, като ме приеха да раждам, се оказ 4е и изследванията ми са от декември правени и хоп източиха кръвчица наново за по-лесно  Simple Smile

# 710
  • Мнения: 613
Лаленце - лелеее как ти завиждаммм не е истина !! Аз и на 4 часа нощна пауза се радвам, ако има...
Моето диваненце си се буди на 3 часа от глад и тва е..или пък от колики. Освен снощи, както вече писах, но според мен беше единичен случай.

За АМ - нашето био лактана е със срок от 2 седмици. Вече две кутии хвърлих, защото на два пъти се наложи да дам и то само за по 2 дни и после ..в кофата  #Cussing out

1905vv  : Притеснителното е,ако продължат твърде дълго. При теб това означава, че бъро си се изчистила, така че не виждам повод за притеснение Simple Smile
Една идейка: Ако имате кола(паркирана пред вас) - може да държиш количката в багажника. Взимаш бебето, носите се до колата и вадиш количката. Аз така правя, защото сме на 4 етаж без асансьор и това много ме улеснява.

Mar Bella: Мерси, ще взема за др. седмица, че ще му бият пневмококи.

Лаленце, големи сте късметлийки двенките. Дано този късмет никога не ви напуска  Hug

# 711
  • Мнения: 3 404
лигавници тип бандана  newsm78 какво представляват,обясниха ми за лигавниците(други),че вече ги правели непромокаеми,ама това как запарва детето,беше му мокро бодито.
Да ви попитам моето човече от 2-3 дни много се поти по гръбчето.Той не иска да спи в друга поза,подпирам отзад и намира начин да се изхлузи е пак по гръб.На всяко събуждане преди храна сменям памперс и преобличам.Това нормално ли е,когато беше доста по-горещо не ни се случваше,само изпотяваше главичката,той е с доста дълга коса.Имали др бебета толкова потящи.
авенсис колко му додаде на детето АМ,аз все ще си ви питам.Моя си връща,свие ли крака от болка с коликите и няма как да ни се размине.Разнасям доста,за да го успя и да държа краката да не ги вдига,така реве милия,тия колики нямат край.И в този ред нека мамите,които имат ефект от някои лекарства за колики да споделят с какво ги борят,в полза ще сме си.При нас са на дни,ама тия дни си го  боли,и спи само по час и половина,не му дават мира,и да не плаче си го върти коремчето,понякога влизаме от ядене в ядене без сън.Той доста отдавна си вдига сам главичката и си я задържа за известно време,вече си има бебешки език и си го разбирам добре,но като ми каже ;нееее: при спазмите от колики и направо ми свива сърцето
И как ползвате кошчето за кола,ние дадохме куп пари и няма напълно легнало,с какво ли не го напълних буквално,и матраче,то детето направо си е отвън вече,ама как да го сложа без,то си е седнало  newsm78 предстои ни дълъг път и съм решила категорично с летния кош на количката,не мога да му го причиня да е свито вътре,дано някоя мама сподели и за това.
Отивам да опъна кръста,това безсъние ме съсипа,доста съм изтощена и неадекватна  Tired Tired Tired Tired

# 712
  • Мнения: 613
ZVEZDA * : Лекарствата при всяко бебче са индивидуални и ти трябва да нацелиш това, което на вас ще помогне. Ако изобщо помогне. Както каза педи - коликите се израстват. При нас в момента му облекчават коликите БОНИ САН  и също Лефакс му давам(но трябва да си го поръчаш от Германия, тук го няма за съжаление).

Относно столчето и ние имахме същия проблем. Сви се миличкото бебе в столчето за кола и ужас! Нямаше как да тръгнем на дълъг път така. Те в момента изобщо не бива да се подпирам на дупе. И ние така пъхахме възглавнички, какво ли не. Накрая взехме легнало кошче за кола. Има едни кошове за колички, които стават и за кола. Имат си колани и всичко. Разбира се са много скъпи и затова поръчахме нашето от olx.  Ето това : http://olx.bg/zimen-kosh-jane-matrix-cup-i51087873
Тук са го пуснали на добра цена. Няма смисъл да взимате чисто ново, защото реално ще го ползва много малко. Но ние се родихме с това кошче. До морето бебо спа през цялото време!

# 713
  • Мнения: 10 874
Лаленце, благородно ти завиждам за нощния сън. Големият ми син беше така - от раждането си 9 часов здрав нощен сън! Ей, с него си отспах, пък и колики нямаше, мерехме улиците.....приказка!
Показвам този пост на ММ и очаквам да му попаря мераците за второ (и трето!?! Shocked) дете. Laughing Аз винаги съм искала само едничко (може би защото идвам от голямо семейство с 4 деца и сме търпели доста лишения през годините), а Еличка е даже повече от това, което съм си представяла и искала. Heart Eyes ММ пък е едно дете в семейството и са го подгонили някакви мераци да допринася за увеличаване на раждаемостта в България. Joy Ще видим де, не се заричам, но като се знам, че винаги съм си се представяла само с едно, надали ще размисля. Rolling Eyes

Моника, още малко и ще си имате и по-дълги паузи.  Hug Уж казват, че с напредване на седмиците, доста бебчета пропускат някое и друго хранене през нощта. А казваш, че има и колики. Милото! Cry Още малко остана, ако изобщо това може да е някаква утеха. Hug

За късмета - тя и Еличка ни е късмет всъщност. Blush Казвала съм ви, че не беше съвсем планирана (казвам "съвсем", понеже си говорили много пъти, че много искаме да си имаме бебе, но просто искахме да е в малко по-подходящ момент). През годините съм печелила много награди, но и всичките взети заедно, не могат да стъпят и на малкия (по-скоро миниатюрен Laughing) пръст на моя най-голям късмет в живота. Определено се чувствам голяма късметлийка с Елица! И наистина не мога да си представя, че ще мога да обичам и друго дете. Искам всичко да е за нея. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

За столчето за кола - и при нас го има този проблем. Close Хубавото е, че мнооого рядко ще го ползваме (дотук е ползвано само два пъти за по десетина минути). Аз не съм шофьор, а на ММ колата му трябва постоянно и си я взима на работа. Дълъг път не ни се очертава в скоро време, а още някой и друг месец и Елица ще почне да сяда, така че ще й е таман. Mr. Green Но определено не са ги измислили много добре. Уж кошница, а то пак не е баш както трябва да бъде за новородено. ooooh!

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Авенсис честито и от мен   bouquet
Аз подадох документи за еднократна помощ на 29.07. и вчера ми я преведоха по сметката.Като подавах документите ми казаха че парите ще ми бъдат в сметката след 20-сто число на следващия месец Simple Smile

# 715
  • Мнения: 27
Въпрос към ЛЛЛ:

Здравейте! Имам бебче на 30 дни. От няколко дни (3-4) сучем не както преди,т.е. настървено и по 20-30 минути  от едната гърда на кърмене, а по максимум 10 от едната и се унасяме или я пускаме и се кокорим. Аз му я тикам пак и той отказва, но когато го сложа на другата си засуква пак за минимум 5 минути. Не мисля, че изпива всичко от първата гърда, защото като се пробвам да цедя прокапват капчици мляко, но поведението му ми е странно и се притеснявам, ако го оставя само с първата гърда да не е гладничък. Акаме си нормално (даже обилно по няколко пъти на ден), пишкаме с бледо жълта урина също по няколко пъти, коликите ни мъчат и то доста. Каква може да е причината? Засища се бързо за толкова кратко време? Не му стига млякото от едната гърда или друга?
Благодаря предварително за отговора.  Flutter

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Avencis ,честита ви месечинка!

1905vv,ама тези от Селена са баш фитки.Как може да ти искат чак сега направление за раждане  Joy .Ако пак ти звънят,им кажи че като раждаш пак,ще им занесеш.
Принципно искат направление,аз носих и си го взеха.Но явно на теб са пропуснали да ти кажат,че ти липсва при приемането,но проблемът си е техен

В тази връзка - имали тук някоя мама, която е "помогнала" на своето бебче да направи нощна пауза  и как е станало това?

Аз отучих първата с вода.Беше на 20 дни,когато реших,че вече е време да не хапва в 3 часа през нощта.Давах й затоплена чиста водица,тя лочеше жадно,жадно и заспиваше.Така за 7-8 дни реши,че не си струва да се буди,за да пие гола вода и спря.
Сега втората реших да я оставя тя сама да се откаже.Сърце не ми даваше да не я храня.Към този момента тя сама си увеличава нощната пауза.Явно е назрял момента.Ако обаче много проточи,ще й бутам пак голата вода  Grinning

# 717
  • Мнения: 10 874
Ако пак ти звънят,им кажи че като раждаш пак,ще им занесеш.

...

Така за 7-8 дни реши,че не си струва да се буди,за да пие гола вода и спря.
hahaha Joy
Ох, Елфита, ще ме умориш!!! newsm62 newsm62 newsm62

# 718
  • София
  • Мнения: 560
Здравейте, момичета. Не се включвам много напоследък, но чета всичко редовно. Моето ежедневие е доста натоварено, даже бих казала прекалено натоварено и не знам до кога ще издържа. С две малки деца е трудно, а ако едното е супер ревливо, не спи по цял ден и иска да суче почти постоянно - положението е ...... #Crazy Weary smile3518 Наиситна почвам да се сдухвам вече яко и дано скоро нещата се наредят, че не знам какво ще последва иначе. Много ми е криво, че колкото и да ми се иска май не ми се получават идеално нещата с кърменето или поне аз така мисля, защото иначе не си обяснявам постоянния рев и неспане на Влади. Кофти ми е, че се изнервям от тревоги, недоспиване, преумора и без да искам понякога си изкарвам нервите на Ади и тя си го отнася. Усещам как избухвам и й се карам за разни неща, които по принцип са по-незначителни, но в момента съм май в един затворен кръг от неспокойно бебе и неспокойна майка, че не знам как да изляза просто.
По този повод имам един въпрос към ЛЛЛ:
Влади ще стане на два месеца след 10 дни и кърмя на поискване. Първият месец беше надддал 1 кг (роден 4060 гр, изписан 3950 гр) И 5 см. Имам чувството, че понякога няма пауза м/у храненита, особено следобед. От 14:30ч. ми е нон-стоп на гърдите и суче, задреме уж докато е в мен и като го сложа да спи в леглото се разбужда и пак е гладен. Така е всеки следобед до заспиването към 22/23ч. Не знам какво да правя вече, по цял ден не спи - или реве или суче. Почвам да си мисля, че не му стига яденето, но как е възможно да не му стига и да нямам мляко, при положение че ми е доста често на гърдите? Единствено нощем спи по около 2-3-4 часа наведнъж. Примерно, ако заспи към 23ч, да се събуди към 3-4ч, яде 20-30 мин до 1 час и заспива, слагам го в леглото и спи малко, но после се започва ръмжене, напъване, пръцкане и така след 1-2 часа, най-много 3, отново е гладен и приревя. Започва се едно хранене и заспиване за около 10-15 мин до към 10, когато излизаме и ако имам късмет заспива в количката към 11ч, съответно си проспива яденето към 12ч , събужда се към 13/14ч. озверял и пак се започва наново. Предлагам вода между кърменията, но отказва упорито. Залъгалка също предлагам, но пак отказва упорито. Кажете какъв режим е това, има ли смисъл да продължавам с кърмене на поискване, щом бебето ми постоянно реве и съответно аз съм супер уморена, недоспала, изнервена? Памперсите му са обилно напишкани при всяко хранене и ака по няколко пъти на ден, също обилно. Въпреки това започнах да си мисля, че може би следобед не му стига кърмата, но какво мога да направя, за да започне да му стига? Не искам да минавам на АМ, защото се притеснявам, че постепенно ще премине от дохранване към изцяло хранене с АМ. Сега реших да пробвам да се изцеждам след всяко хранене, стига да успея, защото нямам много възможност от постоянния рев на Влади, но все пак ще опитам. Изцедената кърма ще давам следобяд т.е. ще додавам при нужда. Надявам се така хем да стимулирам по-добра лактация, хем да успея да нахраня детето си и да е спокойно. Кажете добър ли е този подход според вас?
Имам и още един въпрос - как да разбера дали Влади захапва добре гърдата, така че да суче пълноценно. Гледала съм много клипчета, чела съм статии и по описанието би трябвало да е правилно засукването, но единствено ме притеснява факта, че ареолите са ми доста големи и зърната също, съответно Влади захапва зърното и част от ареолата, но не почти цялата, както пише по статиите. Също така гърдите са ми меки постоянно. Единствено сутрин са лееко напрегнати, но твърди не са. От друга страна нямам болки и дискомфорт по време на кърмене, а това доколкото знам е показател, че е "захапал" добре.  През около1,5- 2 часа, ако не съм кърмила,(не съм засичала точно) чувствам гъделичкащото чувство, че те лазят мравки и чат-пат потича по малко мляко от гърдите ми.Значи ли това, че вече са пълни? Има ли ориентировъчно време от кога горе-долу детето ще започне да се храни само от едната гърда или е различно при всеки и да продължавам да давам и двете? Затрупах ви с въпроси, но наистина съм объркана и искам да кърмя, но се притеснявам, че кърмене на поискване с цена на нон-стоп рев от страна на бебето, не си струва. newsm78 Дано да греша или дано по-скоро нещата да си влязат в ритъм Praynig Ще чакам вашите отговори.Благодаря.

# 719
  • Мнения: 17
И понеже темата вече е съвсем към края си, представям ви...

Окончателната класация:
108 мами
112 бебета
58 момченца и 54 момиченца


 Two Hearts Two Hearts Kissing Heart Two Hearts Two Hearts

Лека и спокойна нощ, мами и бебоци! newsm46
И до утре, когато вече ще се преместим в "Родени".  love001

Искрено ваше
Дъждовно лале

Общи условия

Активация на акаунт