Отговори
# 615
  • Мнения: 366

Мама Сънчо- оо да ние за морето сме с препълнен багажник,хем с ММ имаме общо едно сакче. Даже багаж и на задната седалка, а сме с голяяяма кола хихи

Хубав ден на всички!
-

Моник и ние сме с голяма кола ама ММ ме плаши че няма място за багажа до морето зареди количката и чак ходихме да гледаме едни голями багажници кутии за колата ама сега не ми се дават 600 лв - ама като гледам може и да се наложи че с две деца багажа е много

# 616
  • София
  • Мнения: 560
Добро утро, хрумна ми идея за заглавие на следващата тема:
Добре дошли в "Родени", Юлски бебчета засмени!
Вече всяка Юлска мама гушка малък кавалер или мадама!
Юлски бебета, добре дошли, време е за нощни маратони и весели дни!

# 617
  • Мнения: 212
Здравейте мамета    food010

Аз искам да се оплача. Имам чувството че кърмата ми намалява. Бебето ми е на 25 дена и успявам да изцедя само 50мл. съответно той не се наяжда и е гладен пак след няма и 2 часа и така се получават доста хранения. Доки ми беше казала да гледам да са по 7-8 на денонощие а аз мисля че са много повече  Cry Каза ми също да не му давам АМ за да можели да видят как наддава без дохранване. За сега си наддава супер. Не че постоянно му давам АМ ама вечерите му давах и си заспиваше спокойно и спеше поне по 3 часа и така ми се събираше повече кърма (най много 70мл.) само дето той вече сигурно има нужда от повече защото е по голям. Сега си спинка на шезлонга който е на спалнята при мм  Two Hearts
Снощи направихме една голяма разходка до центъра на Пловдив  1stroller Видях се с едни приятели и даже пих една биричка. Дечко си кротуваше през цялото време. После се събуди нахраних го  Misc Baby Bottle и след това си будуваше ама пак кротичко baby_neutral

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 10:29 от Avencis

# 618
  • Мнения: 370
Щастлива жена много готини предложения Simple Smile
Авенсис слушай сега и с двете уши  Laughing не се вторачвай в изцеденото, тук всички консултанти постоянно повтарят, че колкото бебето може да изсуче, никоя помпа не може да изпомпа. Другото, което е, Лили е на месец вече и си огладнява на два часа- два часа и половина и това изобщо не означава, че не се е наяла, просто идва време за следващото хапване, не те разбирам, защо дохранваш, така като гледам детето си яде съвсем нормално. Аз не се цедя изобщо, нямам помпа и нямам такива проблеми  Peace идеята да кърмиш на поискване означава точно това, да даваш цица всеки път, когато бебето иска, без значение колко време е минало от предишното хранене. В началото кърмех по 40мин. на интервал от 1-1,5 часа. Постепенно с нарастването на стомахчето, детето само ще си отрегулира режима и паузите. До сега гърдите ми не са били твърди и препълнени, защото не чакам да се събере кърма. Това е грешно, напротив ще имаш повече кърма, колкото по-често го кърмиш, когато оставяш гърдите да съберат "повече" кърма, ти им даваш сигнал да намалят производството. А кърма се произвежда денонощно, дори и когато кърмиш, а най-много нощем. Тъй че слагай на гърда всеки път, когато детето иска, гледай гърдите ти да не се препълват, трябва да са меки и спри да се цедиш и дохранваш, абсолютно ненужно е, освен ако не си решила да съхраняваш кърма за случаи, когато някой друг ще гледа бебето. Ето аз ти давам пример с мен, давам само от гърда, всеки път когато иска, без изключение, не се помпя Simple Smile и не дохранвам с нищо и детето си наддава и си расте. Опитай така и пиши да кажеш, как се получава. Peace

Тези, които пътуват с бебетата, какво взехте с вас, че на нас ни предстои да пътуваме и седмица няма да сме вкъщи и не знам какво да взема, което ще ми е нужно, а и не искам да взимам излишни неща, че колата не е голяма.

# 619
  • Мнения: 370
Я да ви питам кога трябва да се ходи на ортопед, че педиатърката нищо не каза вчера на консултацията. Нещо ми се стори, че ни претупва. Я кажете как премина вашата първа месечна консултация да си сравня.

# 620
  • София
  • Мнения: 3 524
пайче на консултацията прегледа рефлексите, измери главата гръдичките теглото, каза че на 2та консултация която може би за калоян ще е другата седмица, ще бие ваксина . обясни ми как да му правя гимнастика - да лежи по корем  за да вдига главичката, гимнастиката с дишането,  и колело с крачетата, както и как да му правя масажа. аз си ги помнех тия неща ама не пречи да ти се повтори. и май е това.
за пътуването не знам какво да те посъветвам, аз се стискам д идем до вилата и се чудя дали няма да тръгна с камари багажи... Rolling Eyes

# 621
  • Мнения: 615
Времето ни на кърмене стана по 10 минути само от едната гърда и не иска повече ,а преди се кърмехме по 30 ,40 минути от двете общо.Пак си търси на 2 часа след това .
Слагате ли шапка на бебето ,като излизате на разходка?До сега съм сложила само в деня на изписването ,а за какво му ги купих толкова шапки като не ги ползвам .Изпотява му се главичката ,понеже се роди с голяма косичка .Дали с шапката ще му е по добре или ще му е още по топло се чудя и по тази причина ,не съм му сложила още шапка.
Запушва му се нослето и започва да хърка и сумти ,слагам физиологичен разтвор в нослето по 1 капка в дупка .Дали е от топлото или от пущането на климатика не се знае,а ми казаха, че може да е от сливиците.Иначе доста често си ръмжи ,а аз чакам да ми гука.
Защо на лентичката пише възрастта на юначето ми с един ден по малко ,при вас мами така ли е?
Малко закъсняхме с орисниците ,но тази сряда ще направим на Ванко ,а на 1 септември на 40 ден и в църква ще влезне за пръв път ,да му се чете молитва .

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 16:47 от Titanka

# 622
  • Мнения: 121
Здравейте на всички мами чета ви редовно, но не намирам време да пиша, защото още се уча да бъде мама......Искам да попитам майките,които вече са подали втория си болничен да ми кажат тази декларацията,която се дава с втория болничен от педито на кого трябва да я дам>>>>??? Благодаря ви предварително.... Embarassed

# 623
  • София
  • Мнения: 199
Момичета, вие усещате ли си гърдите по-топли от останалата част от тялото? Моите на моменти парят, все едно имам температура, а всъщност нямам...не знам дали това е нормално Sad ЛЛЛ, според вас нормално ли е това парене и по-висока телесна темп. на гърдите?

Sweetpie, а ако Лили спи по-дълго, не ти ли се случва да се препълнят гърдите и да ги усещаш твърди? Моята бебка си спи по 2.5 - 3 часа, случвало се е и 4 дори, и много често за това време се препълват гърдите и ги усещам много твърди...Не знам вече как да регулирам нещата. Не ми се иска да я будя като си спи. #Crazy

Моник@, евала за активното спортуване!!! Аз още не знам на кой свят съм и днес съм супер щастлива, че успях да се измъкна за час и да се подстрижа  Whistling ooooh! Иначе на мен док. ми каза да изчакам 3 месеца за по-интензивни спортове и коремни преси..

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 17:03 от Niya_

# 624
  • Мнения: 212
Пайче, моите гърди нито веднъж не са се препълнили, все са меки. А за даването на поискване реших от няколко дена така да правя и спях да се цедя освен след като яде за да видя нещо останало ли е. всеки път нищо няма. И така почнах само да го кърмя от мен, но от 3 дена е  супер неспокоен. Постоянно плаче. Буди се през половин час и си отваря устичката.Давам му да суче и той все едно се бори с гърдата ми. Днес вече не издържах и му дадох АМ и се успокои детето. Според мен това си е глад. Не мисля че преди 2 седмици и сега би трябвало да имам едно и също количество кърма.

# 625
  • София
  • Мнения: 3 455
Avencis, ако искаш да увеличиш лактацията, според мен е добре да се цедиш след кърмене, за няколко дни би трябвало да се регулират нещата. Така като описваш и на мен ми се струва бебето да е гладно, а щом се е успокоило след добавката, това потвърждава мнението ми. Ако няма какво друго да му дадеш, ще си му дадеш АМ, много ясно. Според мен вманиачаването във всяка посока е вредно, важи и за кърменето. Колкото и да се пропагандира, не всяка майка успява да произведе задоволително количество кърма, колкото и да се старае и обвинява. Пиша това не за да дразня ЛЛЛ и момичетата, имам много лош опит с първото ми дете, когато кърмата започна да намалява и всички ми повтаряха "нищо й няма, тя ще си изкара колкото й е нужно". Да ама не, детето ми отслабна много, на всичкото отгоре не приемаше друга храна, нито АМ, нито пюрета, нищо, разболя се и трудно се възстанови... Според мен всичкото това беше в следствие на моето тъпо и упорито вярване, че кърмата ми й е достатъчна и че ще я предпази от всичко. Е не я предпази и още се обвинявам за това. Така че - никакви експерименти повече! Аз кърмя Борис, но ако почне да иска прекалено често или има признаци на глад след къмене - давам АМ. За сега пие по 60-90 мл на обедното хранене, явно тогава нямам достатъчно кърма и е гладен. Но ако се наложи - ще давам още. Казват ми "Ще го отбиеш!", дреме ми, детето трябва да се храни за да расте и да е здраво. С възрастта се увеличават и нуждите, аз мисля че съм на предела на лактационния си капацитет  Mr. Green Ще видим, да сме живи и здрави!

За  багажа - с двете деца и количката и колата е пълна. Замисляме се за друг, по-голям автомобил вече...

някой беше питал, и аз си усещам гърдите по-топли на пипане, но само когато са се понапълнили  Peace

# 626
  • Мнения: 39
1905vv благодаря за инфото. И аз така давам Абоколикена - изцеждам малко мляко 10-20 мл, капвам капчиците и сипвам в бибката, когато сме само на него не съм забелязала да пищи така при пръцкане калпазанчето. Установих, че пръцкането рано сутрин се случва когато давам Еспумизана  Sad Вчера забелязах докато беше буден, че коремчето му къркореше адски много, но той не го отрази въобще, даже и гримаса не правеше, но почти всяка вечер (в интервала от 20:00 - 22:00) плаче половин-един час, ама рев ви казвам до захлас, не знам какво да му правя! И само вечер прави един номер храни се 5мин и започва да плаче, пуска и захапва гърдата, мисля си че няма мляко, но когато стисна излиза и то на струя, не на капки. Побърках се вече  #Cussing out кой ли не се изреди да дава съвети, то не беше - храни го по късно, къпи го по рано, дохранвай. Кърмия на поискване няма точен час и интервалите м/у храненията са различни, колко по рано от 19:30 да му е банята?!, защо да дохранвам като през деня си хапва и спи!? а и когато дохранвам прави същият номер, значи не е от глад нали така момичета?

   Да питам и другите мамчета, по колко време бебоците ви се хранят? Моят мъник суче 10-15 мин от едната гърда и заспива, а заспи ли нищо не помага то не е щипане по бузките, вратлето, нослето, ушенцата,  гъделичкане по крачетата, гушката...малко се размърда в знак на протест с леко ръмжене и това е. При смяната на памперс се разбужда, а при нас смяната е задължително след хранене, защото любимото му нещо е да ака докато яде  Grinning,  Тогава когато е буден му предлагам отново гърдата, но той сукне няколко пъти и заспива отново или я "опита" и изплюе - значи се е нахранил нали така?.  Моля ви споделете имали и друга мама с бебе което суче толкова малко като време и то само от една гърда.  Praynig

# 627
  • Мнения: 34
Въпрос към ЛЛЛ: Здравейте, дъщеря ми стана на половин месец, а не иска да суче от мен. Убеждаваха ме, че като поотрасне малко и ще се появи сила, за да засмуква от зърната ми. Няколко дни след като се прибрахме от родилния дом започна да суче от дясната ми гърда и даже я изсмукваше и заспиваше доволна. От лявата е по-голям проблема, явно не може да захване зърното и заради това и давах с изкуствено такова, макар че след 30-40 мин в опити и ядосване оставаше гладна и я дохранвах с изцедено мляко. Кърма имам достатъчно за момента, даже и в повече и замразявам. За съжаление от вчера не иска да засуче и от дясната гърда. Давам и при което прави няколко засуквания, преглъща 1-2 пъти и започва неистово да реве и да се реве и да ме бута. И така 40мин- 1час. А млякото буквално тече в устата и от гърдите ми, а  тя не ме да преглътне. Днес направо прегракна от опити да ме избута и в крайна сметка се принудих отново да и дам от биберон да суче. Моля посъветвайте ме какво да направя, т.к. ми се къса сърцето така като я гледам, а и имам опасения че ще ни намалее и спре кърмата, ако тя не суче от мен.
Благодаря ви предварително!

Здравей, Lady dream!
Тъй като е минало известно време от публикуването на въпроса ти, бих искала да те попитам дали има някаква промяна при вас?

Предвид описаната от теБ ситуация би могла да опиташ различни тактики за да помогнеш на дъщеря си да засуче от гърдата. Например да ѝ предлагаш да суче в полусън или сънена (бебете не е нужно да е напълно будно, за да суче). Да опиташ да предлагаш да суче в различни пози. Контакта кожа до кожа също би могъл да е доста ефективен, тъй като активира по-лесно инстинктите им. Би могло да е добра идея да предлагаш кърмене по-често, при първоначалните признаци за глад - въртене на главичката, премляскване, смучене на ръчички, плача е по-скоро закъснял сигнал за глад. Когато бебетата не са твърде гладни са обичайно по-спокойни и търпеливи и по-склонни да се потрудят повече на гърдата.

Възможно е дъщерря ти да отказва да суче от гърда заради храненето с шише. Начина по който се засуква от гърдата и начина по който се пие от шишето е доста различен, а засукването значително по-плитко. Също така усилието, което е нужно да полагат за сукане от гърда е по-голямо, струята е неравномерна и доста бебета стават нервни на гърдата и си търсят шишето. Тъй като дъщеря ти на този етап отказва да суче, а тя все пак трябва да се храни, добър вариант е да опитате някой от алтернативните начини за дохранване – с лъжичка, с пипета, със спринцовка, с мека чашка... Ако проявяваш интерес пиши ми за да ти предоставя информация как точно се прави така че да е безопасно за бебето.

Споделяш, че млякото тече в устата ѝ, а тя отказва да преглъща. Дали тук става въпрос за силна струя, с която не успява да се справи или по-скоро отказ да засуче?


Нощни очи, благодаря за отговора, в действителност след два дну опити да засуче отмен и рев нещата се пооправиха, не така както ми се щеше, но поне суче. Взех си изкусъвену зърна на Авент, т.к. са с по- големи дупки и е по-лесно засмукването на млякото с тях. Вече няколко дни се храним усдпешно с тях и от двете гърди. За съжаление по време нба кърменето опитах да ги махна и са си засуче от ноето зърно, но безуспешно. Явно и е прекалено малйко спрямо изкуствените и и се изплъзва.
Иначе преди това бях пробваля всякакви вариантхи на пози, по-ранно събуждане, но успех липсваше.
Надявам се като поотрасне и заякне да махна и изкуствените зърна, т.к. при излизане винги ще трябва да мисля за тях.
Благходаря още веднъж за отговора!

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 366
1905vv благодаря за инфото. И аз така давам Абоколикена - изцеждам малко мляко 10-20 мл, капвам капчиците и сипвам в бибката, когато сме само на него не съм забелязала да пищи така при пръцкане калпазанчето. Установих, че пръцкането рано сутрин се случва когато давам Еспумизана  Sad Вчера забелязах докато беше буден, че коремчето му къркореше адски много, но той не го отрази въобще, даже и гримаса не правеше, но почти всяка вечер (в интервала от 20:00 - 22:00) плаче половин-един час, ама рев ви казвам до захлас, не знам какво да му правя! И само вечер прави един номер храни се 5мин и започва да плаче, пуска и захапва гърдата, мисля си че няма мляко, но когато стисна излиза и то на струя, не на капки. Побърках се вече  #Cussing out кой ли не се изреди да дава съвети, то не беше - храни го по късно, къпи го по рано, дохранвай. Кърмия на поискване няма точен час и интервалите м/у храненията са различни, колко по рано от 19:30 да му е банята?!, защо да дохранвам като през деня си хапва и спи!? а и когато дохранвам прави същият номер, значи не е от глад нали така момичета?
Оф това все едно аз съм го писала  ooooh! Същата работа и при нас. Даже понякога ревовете започват и по-рано- от към 5-6 часа. Този еспумизан на нас не ни помага, както споделих на по-предната страница ни се засили и повръщането, предполагам от него. Утре отивам да консултирам с ЛЛ и да взема друг илач. Аман с тези колики, какво беше това чудо... с баткото не разбрах изобщо, ама сега беборанка ми го връща тъпкано  Mr. Green
Тази сутрин в 3,30 явно се беше наспала и ела гледай... до 5,30 не ще да заспива. Днес пак ще съм като препила.
Аз къпя към 9,30-10. Ами ако го направя по-рано тя пак е цялата изпотена. Така плаче, че въздух не си взима, направо се дере, цялата почелвенява и става вир вода  Tired

# 629
  • Мнения: 500
Добро утро и от мен, ние се храним на поискване,  и в повечето случаи суче от едната гърда, но трудно се задържа по 15 мин, или заспива или се нагълтва набързо, относно гърдите има случаи да ми се препълват и се налага първо до изцедя малко и след нова да му дам за суче.  За мамите , които се цедят и съхраняват кърма в торбички, вчера от Джъмбо си купих 20бр * 350мл за 5лв кутията.
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт