Отговори
# 705
  • Мнения: 96
В.Николова, много ти благодаря за информацията! И аз така бях разбрала, но си е друго да ти го каже някой, който реално е минал през това!
Да ви питам също - можете ли да ме насочите към алерголог, където да се тествам за общите анестезии или да погледна в някоя тема по въпроса? Казаха ми, че на място не правят тест за упойките (явно тестват само планираните операции, тъй като е необходимо по-дълго време за тестването), а искам да се проверя, тъй като имам алергии към антибиотици и други неща и за всеки случай.

Сетих се и още нещо да ви попитам - при такъв резултат като моя (последният е IIIB на PVCU и III A на CC) и видени някакви атипични участъци при колпоскопията, няма как да не излезе поне CIN 1, правилно ли съм разбрала? И също - има ли някакъв максимум CIN, който би могъл да излезе или всичко е "според зависи" и е индивидуално. В Интернет намерих най-различни категоризации (например, че III A-B са с CIN 1-2), вече с по-висока група от PAP, се покачава и CIN, но това предполагам е само в кръга на хипотезите, иначе нямаше да се правят тези изследвания, нали?...

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 10:43 от Nelanciuska

# 706
  • София
  • Мнения: 72
Благодаря за отговора, но аз питам за конизация, а не за абразио. Абразиото е  вече  зад гърба ми.

# 707
  • Мнения: 96
tanya24, мисля, че отговорът за абразиото беше към мен Simple Smile

# 708
  • гр. София
  • Мнения: 196
В.Николова, много ти благодаря за информацията! И аз така бях разбрала, но си е друго да ти го каже някой, който реално е минал през това!
Да ви питам също - можете ли да ме насочите към алерголог, където да се тествам за общите анестезии или да погледна в някоя тема по въпроса? Казаха ми, че на място не правят тест за упойките (явно тестват само планираните операции, тъй като е необходимо по-дълго време за тестването), а искам да се проверя, тъй като имам алергии към антибиотици и други неща и за всеки случай.

Сетих се и още нещо да ви попитам - при такъв резултат като моя (последният е IIIB на PVCU и III A на CC) и видени някакви атипични участъци при колпоскопията, няма как да не излезе поне CIN 1, правилно ли съм разбрала? И също - има ли някакъв максимум CIN, който би могъл да излезе или всичко е "според зависи" и е индивидуално. В Интернет намерих най-различни категоризации (например, че III A-B са с CIN 1-2), вече с по-висока група от PAP, се покачава и CIN, но това предполагам е само в кръга на хипотезите, иначе нямаше да се правят тези изследвания, нали?...

Никой не може да ти отговори на този въпрос според мен... Аз бях с PAP 1 и PAP 2 при серия от цитонамазки, в това число и течно базирана, а биопсията показа CIN 2 . Моя колежка беше с PAP 3, но хистологията и показа CIN 1 ... За мен метода цитонамазка вече не същестува като реално показващ проблема! Сигурно съм някакво изключение, навсякъде ме гледат "умно" като видят всички изследвания, но.... неоспорим факт!

# 709
  • Мнения: X
tanya24 а защо не попиташ в самата болница , това ми се вижда най подходящият вариант.
След като ще я правиш там би трябвало да са ти казали и за упойката.

Nelanciuska аз съм била с Цин 3 но Пап 2А, след като на колпоскопията се е видяло нещо то биопсията със сигурност ще покаже с Цин или без и коя група.

Чакам резултат от микробиология да видим...

# 710
  • София
  • Мнения: 72
Да, разбрах, че сбърках и отговора беше за друг. Просто в момента съм доста неадекватна. Толкова понесох, че психиката ми е доста разклатена. Съжалявам. Ще попитам в болницата, само че в Петък трябва да мина на интернист и анестезиолог. Не искам да притеснявам докторката по телефона.

# 711
  • Мнения: 96
Благодаря ви за отговорите, момичета! Явно всичко е Божа работа, така че с Божията помощ всичко ще е наред!
ppk_e, вече и аз започвам да мисля като теб за цитонамазките - хубавото е, че поне от време на време хващат разните отклонения... Като попитах лекарката какво е обяснението за моите все различни групи - IIIA, IIIA, IIA, I, IIIA, ми каза, че няма обяснение и че има фалшиво-положителни и фалшиво-отрицателни резултати... То така не знам какъв е смисълът. Да не говорим, че имам познати, които си правят цитонамазка примерно веднъж на 3 години - така пък вероятността да ти излезе "фалшиво отрицателна"  още повече нараства... Почнах да се чудя и за ЧПВ дали има как да ти излезе фалшиво отрицателен тестът, че на мен и това не ми се връзва (при мен за всичко беше излязъл отрицателен и в лабораторията бяха казали, че дори и да имам някакъв тип, който не влиза в изследването (аз си направих за всички възможни), при тях е щяло да си "проличи"), макар че не е изключено май да имаш такива гинекологични проблеми без да имаш ЧПВ... Абе сложна работа - на моменти се получава май, че колкото повече се изследва човек, толкова повече се обърква. Вече имам чувството, че всеки път като ми излезе нормално гинекологично изследване започвам да се притеснявам дали не е сгрешено и по-натам като пак излезе нещо странно, кофти или съмнително, пак се почва с притесненията...

# 712
  • София
  • Мнения: 568
Nelanciuska, нали по-напред svetla_svetla сподели, че от лабораторията са вписали в изследванията й че има др. щам ЧПВ въпреки, че се е изследвала за 33-те възможни тук. И да, може да имаш 3А-Д от цито без наличие на ЧПВ. Може да се дължи на възпаление или наличие на аеробна или анаеробна инфекция. Аз имам/х второто и съм с такъв резултат. Съветът ми е да си направиш нова цитонамазка и да я занесеш директно в Онкологията при доц. Милев или доц. Ганчев те са патолози и много добри специалисти. Ето тук може да видиш:

http://www.sbaloncology.bg/bg/departments/consultancy-diagnostic … al-pathology.html

# 713
  • Мнения: 96
Благодаря ти, nonsense! Simple Smile

Ще видя какво ще излезе от биопсията и абразиото (предвид резултата и от колпоскопията, който имам) и според резултата може да послушам съвета ти. Това, което е написала svetla_svetla ми е убягнало, тъй като темата е доста страници, но много се радвам, че действително е така, както бяха казали и на тогавашната ми лекарка - т.е., че си личи ако има и други ЧПВ Simple Smile

# 714
  • Мнения: 4
Аз обаче не спирам  да чета по темата и навсякъде пише, че по-младите момичета имат шанс да се самоочистят дори и от висок щам на чпв. Но пише, че става до няколко месеца.. година. Аз обаче не съм сигурна от кога го имам, тъй като не бях ходила на гинеколог от 2 години. Моя си грешка, сега си чукам главата, но това е положението... Преди това имам горена раничка и след нея всичко си беше ок. На 21 г. съм и все се надявам, че имам шанс да се размина като по чудо. Отделно този рак на ларинкса не спира да ме човърка. Има ли някой тук, който да е правил и орален секс с човек, който е заразен с високорисков щам тип 16 или 18 и въпреки всичко да не се е шашнал, че ще си докара и рак на гърлото? Направо звуча смешно вече, но с толкова съмнения и въпроси не се сдържам да задавам всякакви въпроси..

# 715
  • София
  • Мнения: 8 131
Мисля, че почна много да се вкарваш във филми...

# 716
  • Мнения: 36
Nelanciuska, нали по-напред svetla_svetla сподели, че от лабораторията са вписали в изследванията й че има др. щам ЧПВ въпреки, че се е изследвала за 33-те възможни тук.
Точно така,аз си  изследвах всички типове - ниско,средно и високо рискови,и всички ми излязоха отрицателни,но в забележка бяха написали,че се установява ДНК на папилома вируси които не принадлежат към изследваните.Вчера говорих с лекар от лаборатория Геника да ми обясни какво имат в предвид и ми казаха,че тези вирусни щамове не ги изследвали защото били безобидни и не предизвиквали малигнени заболявания,брадавици,кондиломи или каквото и да е друго по-сериозно нещо.Та от там ми казаха да се успокоя и да си стимулирам имунната система за да може тя да се пребори с папилома вирусите.

# 717
  • Мнения: 36
ronnygeo мисля,че колкото по-малко мислиш,толкова по-леко ще живееш.Слушай доктора при който ходиш,пий си лекарствата и не мисли.Всичко е Божа работа!

# 718
  • Мнения: 41
РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ХИСТОЛОГИЯТА МИ ИЗЛЕЗНАХА-РЯЗАНА ДО ЗДРАВО!!!Прегръщам ви всички и ви пожелавам само хубави резултати!!!Колкото до изчистване от вируса-той не излиза от тялото..мисли за него като за херпеса..когато имунитета ти е паднал-излиза наяве....престани да мислиш за ракове,защото накрая не от рак,а от лудост ще се разболееш..аз съм с високорисков....не съм седнала да плача....иначе рискуваш живота ти да мине в тревоги и страхове,а си много млада още.Ходи си на профилактични прегледи и си свиркай!!! Whistling Wink

# 719
  • Мнения: 4 500
БРАВООООО  Hug

Общи условия

Активация на акаунт