Отговори
# 720
  • Мнения: 369
Браво, поздравявам Ви!

# 721
  • Мнения: 99
бравоооооо Hug  bouquet

# 722
  • Мнения: 23 138
Много се радвам!

# 723
  • Мнения: 41
Благодаря ви!Само ще кажа на всички нещо лично...преди време много се страхувах за живота си,като ми казаха диагнозата и реших,че ще става най-лошото..плаках доста,защото си помислих,че може да нямам и деца...после попаднах на една книга...и всеки ден лека полека се опитвах да мисля позитивно и да си повтарям ,че всичко ще бъде наред.В началото не го вярвах..просто го изказвах мислено...мина седмица започнах много по-уверено да си повтарям,че всичко ще е наред...а накрая даже си визуализирах хода на операцията и добрият резултат...не знам дали ще ми повярвате,но всичко мина много бързо,като насън.Всичко това ви го казвам,за да ви нахъсам да мислите само за хубави неща..Не се давайте на мрачните мисли,те само могат да ви изядат позитивната нагласа към живота и постепенно да забравите сладкият му вкус.Всички тези неща, които ни се случват ни карат да бъдем по-силни !Бдете здрави и да знаете,че много се радвам,задето се записах в bg-mamma!Наистина е приятно да се подкрепяме,макар да не се познаваме.Ако някой иска да ме пита нещо с радост ще му отговоря! Hug Peace Simple Smile

# 724
  • Мнения: 99
pipilotka87    bouquet радвам се за добрият ти резултат ,да наистина си права и аз преди да ми се случи всичко това, ме беше много шубе от такива болести (ракови и предракови) ноооо сега вече след като изчетох книгата :излекувай живота си ;и след като преодолях всичко това, за мен това заболяване не е обреченост а просто една диагноза . Hug желая на всички само добри резултати Praynig

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 30
Здравейте!
Имам въпрос относно рак на вулвата! На майка ми й откриха такъв, след като и направиха малка операция, защото имаше Левкоплакия - кожно изменение, което на тази малка операция отстраниха, като "остъргаха" мястото, без да има рязане и шевове.
Оказа се, че след направена биопсия (резултатите станаха за 10 дни, което ме учуди че е доста бързо), клетките на това място се оказаха ракови. Казаха и диагнозата по телефона, и нито обяснение.... Нищо като информация....а сега е събота и няма кой да питам... чета, но не ми е достатъчна информацията
Моля някой да сподели:
1. какво е рак на вулвата и ТРЯБВА ЛИ ОЩЕ ЕДНА БИОПСИЯ ДА НАПРАВИ, преди да се подложи на лечение (операция/терапия)
2. какво се случва и как се процедира - С операция само ли се премахват карц.клетки (предполагам, че мястото което се реже евентуално зависи от това колко е засегнатото място. На майка ми не е много голямо), или после има и други терапии.  или само с хапчета, каква е терапия, народна медицина!?
3. как се развива този рак
4. къде сте ходили - болница, лекар, в България или в чужбина.
5. За лечение в чужбина - към кой да се насоча за помощ!?
БЛАГОДАРНА ще съм на всеки, който сподели нещо....

# 726
  • Мнения: 41
аз нещо не разбрах...първо операцията и тогава биопсията.....???Аз бях с левкоплакия..и ми направиха операция с шевове и скалпел....конизираха ме.....около мястото където са рязали взимат тъкан,за да видят рязано ли е до здраво...но при вас не разбирам как първо са рязали и тогава биопсията

# 727
  • Мнения: 4 500
Много бързате с тази чужбина  Hug Недейте. Насочете се към лекарите от първа страница - ВМА или Дянкова /онкологията/, както и Карагьозов /Токуда/. При последния се чака безкрайно много за час, но обяснете по телефона, че е важно и спешно и ще ви приемат
Носете си епикриза, хистология и т.н.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 30
pipilotka87, да, така се получи:
1. преглед - диагноза Левкоплакия
2. Операция за тази Левкоплакия и тогава са взели материал, който след 10 дни - хоп резултат- РАК!

Сега не знам още една биопсия ли да се направи или пък да взема от болницата същият материал и да го нася в друга лаборатория за да се потвърди или не видът и стадият на рака!!!
Не знам от къде да започна....
Опериращият лекар се обади на майка ми в петък следобяд и каза Рак на вулвата. Събота и неделя - ходих в болницата, но там нищой нищо не може да ти обясни в почивните дни!ЗАТОВА чета в нет-а и ПИТАМ... дано повече хора се включат, защото въобще не се сещам от къде да започна борбата ...

# 729
  • Мнения: 4 500
Най-най-първо си вземете резултатите. И все пак говорете с оператора.

# 730
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Ракът на вулвата няма нищо общо с рака на шийката. Това е по-скоро кожен рак, т. к. се развива върху кожата или полулигавиците на вулвата. Биопсията е на практика оперативно изрязване или изкюретиране на засегнатия участък.
Лечението зависи от вида, диференциацията и стадия на карцинома. Най-тежката операция се нарича радикална вулвектомия- изрязва се кожата и подкожието на вулвата (венерин хълм, срамни устни, перинеум...) и регионалните(ингвинални лимфни възли) . Може да се лекува и консервативно- лазер и лъчетерапия, но зависи от стадия. Ако майка ви е възрастна може да има затруднения в зарастването. По принцип по подобие на базоцелуларния кожен карцином, има бавен и неагресивен ход, среща се при жени с тежък естрогенен дефицит (над 10-15 години менопауза).

# 731
  • Мнения: 41
много е важно кой прави хистологичният анализ..ако ще ти е по-спокойно вземи второ мнение....!!!Пък и Дай Боже да са по-добри евентуалните резултати!!!Успех

# 732
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;board=14.0

Нека модератор заключи тази тема и я качи най горе, вече имаме нова!  Hug

# 733
  • Мнения: 99
защо немога да се запиша в новата тема  Rolling Eyes Cry

# 734
  • София
  • Мнения: 8 131
Линкът е грешен...

Общи условия

Активация на акаунт