Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 301
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 204
labrex, видях това и се сетих за твоята врата   Grinning
Убивам за такова червено  Heart Eyes

Аз, след цялата одисея със Сали Ман, разкарах и раклата и снимките от онази стена, и си подарих градски изглед  Blush
Сама си го лепих, не беше трудно да се сетя да тръгна от първи панел, изравнен със стената отляво и тавана горе. Нооо, нататък всичко се оказа криво и на снимката се вижда разликата дето "лъсна"  Mr. Green Идеи как да го прикрия? И да не ми излезе по-златно от цената на фототапета, която никак не бе малка  Confused Някакъв перваз ли да сложа? А, и ако може да е нещо леко и да се лепи, че ми писна да ангажирам Аморе да търчи след моите ла*на  Embarassed

Да наподобиш рамка на прозорец и изглед през прозореца? Рамката можеш да я направиш от стиропорни корнизи - евтини и леки, могат и да се боядисват. Друго по-безболезнено не се сещам.

P.S. А, сетих се. Може и да си нарисуваш прозореца Simple Smile

# 46
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Той самият тапет си е имитация на рамка с изглед. И точно от Домко го купувах.
Блгодаря, не знаех за тези, но ще взема.
Струва ми се най-удачно.
Ще залепя и ще боядисам в сиво, да се опитам да ги слея поне малко.
 Hug

# 47
  • Мнения: 492
Здравейте,

с какво мога да боядисам речни камъчета в сребърно, златно или черно?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 011
   Много готино се е получило така! Аз не виждам къде е криво горе при тавана ли? Най - добре го боядисай с боя в същия цвят на тавана и няма оптически да е криво. Перваз може също да подчертае кривото ако не е по картинката и пак ще трябва да го прикриваш...  newsm78

# 49
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
katri, горе вдясно, където жълтее. Вижда се стената отдолу. Тръгва горе долу от средата на стената и постепенно се разширява до 2 пръста  Confused Таванът не е боядисван скоро, а и не се планира, та не знам дали ако го мина мястото с бял латекс, няма да светне съвсем. Затова се спрях на тези первази. Ще потърся нещо съвсем ненатрапчиво. Понеже картинката на фототапета имитира изглед от стая навън, а нейните стени са нещо като полиран бетон, ще го боядисам в сиво, да се послее поне малко. Не виждам друг вариант, направо ми боде очите.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 011
   Да, но ако профила следва линията на прозореца на тапета над него пак ще остане дупка до тавана, а ако е по тавана залепен тапета ще изглежда крив (в едната страна ще е повече сивото от другата) Пробвай първо с нещо, но според мен най - няма да личи с латекс само. Пробвай върху жълтото първо със сивото без корниза, а ако е криво тогава трябва да е с цвета на тавана (докарай го на цвят мръсно бяло с боички  Mr. Green)

# 51
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Оле, вярно  ooooh!
Рамката на прозореца ще скочи с два пръста нагоре отляво. Хаха  Mr. Green
Значи отиваме на вариант "замърсяване на боя"?! Така или иначе, няма накъде повече да се оака.

# 52
  • Мнения: 211
звяр, но с чар,ако видиш тръбите в банята които боядисах, твоето творение е шедьовър Mr. Green
Не искам да припарвам до банята , не стига че 2 дена овоня апартамента, че и грозноооооо.
Сега пак шкурене ,този път ще вземе спрей , да видим какви ще ги спретна  Tired

# 53
  • Мнения: 22 867
labrex, видях това и се сетих за твоята врата   Grinning

Звярче, хубаво е, благодаря. Heart Eyes   bouquet Майка в къщата си има такова стълбище, ама никога няма да даде ни снимки да сложа по стената, ни вратата по тоя начин. Абе, тя не я брои за бройка, за нея е само за изхвърляне, т.е. насичане за огъня. ooooh!

А за последното ти творение и аз на снимката не виждам нещо смущаващо? newsm78 Пробвай нещо от предложеното, щом не ти допада така, ще си го натъкмиш да не те дразни.  bouquet

# 54
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Много внимавай със спрея. Аз преди години се заинатих да боядисвам една дърта пералня в затворено помещение. Не стига, че целият килер стана червен, ами като се погледнах в огледалото, не можах да се позная. Много хвърчи тоя спрей. И иска опитна ръка, иначе може да се стече.
Аз тая стена не очаквах да е толкова крива. Много се старах с първото парче - да е супер изравнено и отляво и отгоре. Усетих кога тръгна да криви, но нямаше как да го изправя - щяха да се разминат шарките  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 265
 звяр, но с чар и аз мисля, че с боичка и четка ще се справиш най-"безопасно" за тапета. Където е нужно леееко увеличаваш рамката на прозореца (с тъмно сиво/черно) а иначе със сиво. Харесва ми фототапета Peace
mimikona спрей си вземи - златист, сребрист....боядисвай на открито в/у найлон.
Steluka, и аз боядисвах тръбите в банята, но без да свалям старата блажна боя, че отдолу щеше да излезе ръжда. Пък така - готово запечатано Mr. Green. Е, не станаха идеално гладки, но....определено не е това, което беше Laughing

# 56
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583

А за последното ти творение и аз на снимката не виждам нещо смущаващо? newsm78 Пробвай нещо от предложеното, щом не ти допада така, ще си го натъкмиш да не те дразни.  bouquet
Това ми прозвуча като професионална диагноза. На мен май наистина нещо ми има. Мъжът ми вече не знае като се прибере следващия път, какво ще завари  Blush

Много ме дразни, щото жълтее. Веднъж в пристъп на поредното умопомрачение, там с акварел нарисувах каменен зид  ooooh! После върху него - пещерни рисунки. Последваха страничките от книги. Това у дома е стената на срама. Моят  Embarassed

# 57
  • Мнения: 211
didida, ти с какво боядисва?
Аз изшкурих колкото е възможно и после 3 в 1, няма такава гадост. Супер неравномерно,като петниста хиена е.

# 58
  • Мнения: 2 148
Звяр, тапета е УАУ! Много ми хареса  Heart Eyes
И аз мисля, че с всичко друго ще стане добре, само не и с рамки...гледката е толкова прекрасна, че дефекта губи значение!
Снощи ненадейно се сдобих с един палет - днес го белнах и мумисля злото вече Mr. Green Ще изчакам малко обаче, че си поръчах още и да видя кога и дали ще ми донесат Grinning

# 59
  • София
  • Мнения: 1 011
   Страхотно стана с този тапет - много ефектно и просторно. Честно казано това със снимките не ми хареса - някак дилетантско и постно ми звучеше, но сега е...  Heart Eyes Правилното попадение!

Общи условия

Активация на акаунт