Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 320
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 589
Не вярвах,че от този куфар може да стане нещо.Прекрасен е.

# 61
  • Мнения: 2 193
Не вярвах,че от този куфар може да стане нещо.Прекрасен е.
Дам...БЕШЕ прекрасен...утре в контейнера Sad Откак е завършен ММ така и не намери време да сложи укрепващите планки в резултат на което облегалката си натежа и пантите вече висяха на косъм. Минавайки през него така го поднесе, че го лючна право в гардероба! Одраска едната вратичка и...естествено побеснях! Кога ли е ценял труда ми Sad Две деца го опазиха толкова дни...Афектирана го засилих към вратата и конструкцията не издържа.
Повече нищо няма да пипна Sad Остана тапицерията, крачетата и снимките Sad
Поплаках си порядъчно, не ми се е случвало от години най-малко пък по такъв повод.
Ужасно боли Sad
Ако намеря сили ще се опитам да изправя на крака отново това, което остана от него с нова основа и му дам втори или може би трети живот. И се почва пак едно кроене и търкане...
Спокойни почивни дни на всички и ползотворна работа!

# 62
  • Мнения: 22 867

Мимозке, недей така, мила, хем ме разсмя, хем ми дожаля за тебе. Случва се, моята половинка пък с триста зора го карам нещо да помогне, друго си е да има подкрепа човек от близките, ама.....Сигурна съм, че куфарчето ще види нов живот, няма да му се размине. С какъвто хъс и размах работиш.........няма да е много чакането.   bouquet

Шаренийки, някои не успях да преглътна, но 3-4 нещица ми харесаха Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 1 413
Еее Мимозке, не бъди тъжна   bouquet
Явно куфарът е съвдем слаб и декоративен, не обвинявай и половинката. Възглавничките и крачетата са страхотни, може да си измислиш някаква табуретка със здрава основа  Hug

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Куфара е направо приказен. Честито, със здраве да му се любуваш - направо е произведение.

# 65
  • Мнения: 2 193
Благодаря, момичета!   bouquet

# 66
  • Мнения: 265
Мимозка, недей да тъжиш.....и аз трудно успявам да получа помощ от ММ. Няма време, няма пари....причини колкото щеш Confused. Миналата седмица помолих да ми помогне с китосването на едната страница от пейката на портмантото, че почти целия фурнир се отпори. Китосвах аз и шкурих, но понеже ми са "малки ръчичките" както се изрази ММ стават вдлъбнатини като шкуря по-голяма площ Rolling Eyes. Еми....и до днес чакам да зашкури страницата  Tired
Ще го направиш пак, ще му вдъхнеш живот. Тапицерията е приказна, не бива да оставяш труда и ентусиазма си на вятъра. Ако трябва направи си друга основа, по-стабилна, не куфара Hug
Steluka, тръбите в банята бяха боядисани с блажна боя - светлосиня. Изобщо не ги търках. Изшкурих само капките наслоено - където се е стичала, за да стане поне малко по-гладка тръбата. И после боядисах пак с блажна (алкидна) боя.

# 67
  • Мнения: 14
Здравейте! И аз да се включа към вас, че ви следя от известно време и съм се наела с малко обновяване в дома на родителите ми, докато правят ремонт.

Та 1-во стари социалистически врати, от онези талашитените, боядисвани с мнооооооого ръце боя, махнах боята на 3 врати до момента, с горелка и пистолет за горещ въздух, но сега идва яко шкурене ии се чудя дали да ги мина после с някакъв лак или пак с боя?

2-ро, моето легло от там е стара приста, много е удобен матрака и не искам да се разделяме с него, та се чудя дали да не направя нещо с него или да си скова спалня от палети? Само да кажа, че леглото от тия много лъскавите и не знам дали ще се справя с премахването на лака, за да го направя в цвят орех (имам гардероб и шкаф във този цвят)...

та така.. моля за съвети и идеи, приемам всякакви Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 780
Мимозка не се ядосвай, май почти никой мъж не цени направеното от жена му, ами запретни ръкави и направи от това което е останало  нещо друго:
ако имате домашен любимец
Скрит текст:
Скрит текст:
като масичка
Скрит текст:
[imghttp://www.comfort.bg/interesno/2228/Image/2.jpg]http://[/img]
мини бар/витрина
Скрит текст:
......чакаме нови снимки от твоите красиви неща  smile3525

# 69
  • Мнения: 851
Момичета, ще ви помоля за съвет. Хич не е по темата, обаче нищо сходно не намерих по въпроса, а пък знам, че тук със сигурност някой е намерил решение  Flutter
Скрит текст:
Ще боядисваме една стая с баща ми...Отлепихме три пласта стари тапети. Отдолу е груба мазилка, в неравностите е останало старо лепило за тапети и втори ден го мъча като идиот с парочистачката. Да се изшкури не става, супер много мазилка пада..Чудя се, какво се прави в такъв случай? Вече се чудя дали да не мажа с С200 и някаква боя, като грунд. Ще съм супер благодарна, ако някой има идея.  Tired

# 70
  • Мнения: 265
Leaves според мен си трябва шпакловка.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 1 058

Та 1-во стари социалистически врати, от онези талашитените, боядисвани с мнооооооого ръце боя, махнах боята на 3 врати до момента, с горелка и пистолет за горещ въздух, но сега идва яко шкурене ии се чудя дали да ги мина после с някакъв лак или пак с боя?

та така.. моля за съвети и идеи, приемам всякакви Simple Smile


И аз трябва да преправям стари врати и се поразрових... засега намерих тези пана от МДФ, което ми се струва евтин вариант. Ако някой е слагал или има представа дали става хубаво, ще съм благодарна да сподели.

# 72
  • Мнения: 493

Та 1-во стари социалистически врати, от онези талашитените, боядисвани с мнооооооого ръце боя, махнах боята на 3 врати до момента, с горелка и пистолет за горещ въздух, но сега идва яко шкурене ии се чудя дали да ги мина после с някакъв лак или пак с боя?

та така.. моля за съвети и идеи, приемам всякакви Simple Smile


И аз трябва да преправям стари врати и се поразрових... засега намерих тези пана от МДФ, което ми се струва евтин вариант. Ако някой е слагал или има представа дали става хубаво, ще съм благодарна да сподели.

Е, стига бе!!! Аз сега си поръчах същите , но цели врати, модел MADRID, от Видов Комерс. Платих за брой по 250 лв, без одглед на размерите! Уффф, това наитина ли е цена само за крилото? Ако е така, значи яко съм се прецакала,  ма много яко!

Монтираха вратите и са доста пянтови. Изглеждат добре, но не мисля, че са качествени.

# 73
  • Мнения: 15 266

Та 1-во стари социалистически врати, от онези талашитените, боядисвани с мнооооооого ръце боя, махнах боята на 3 врати до момента, с горелка и пистолет за горещ въздух, но сега идва яко шкурене ии се чудя дали да ги мина после с някакъв лак или пак с боя?

та така.. моля за съвети и идеи, приемам всякакви Simple Smile


И аз трябва да преправям стари врати и се поразрових... засега намерих тези пана от МДФ, което ми се струва евтин вариант. Ако някой е слагал или има представа дали става хубаво, ще съм благодарна да сподели.

А принципно как се монтира? Има ли някъде описано?

Гърбът на показаното пано гладък ли е или релефен /релефа идва от фигурата/? Това, което открих в нета и горе-долу схванах /не съм сигурна, че съм разбрала/ е релефен гръб и тогава трябва да се изрязва вратата, което си е мисия безсмислена. Паното се лепи с С200 или С300, съхне. Преди лепенето паното се орязва според големината на вратата. За окантване нищо не нерамирам.

При сваляне на боя от старите врати - пресован шперплат, с пистолет ги наранихме и колкото на ги шкурих не се получи. Сега ми предстои нова такава офанзива и няма да ползвам пистолет. Не знам какво ще се получи.

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 12:12 от Mama_Nana

# 74
  • Мнения: 2 193
Glamur, благодаря за предложенията, но домашен любимец вече нямаме - след 2седм. престой реши да забегне и по-добре  Mr. Green Дори да имахме обаче, този стол ще си остане по първоначален проект за хора, а не за любимци  Naughty Когато съм готова ще продължа, като ще направя нова основа и облегалка  Peace В момента се чувствам страшно изморена и съм си дала /смятам заслужена почивка/  Blush

Общи условия

Активация на акаунт