Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 366
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 867

Е, стига бе!!! Аз сега си поръчах същите , но цели врати, модел MADRID, от Видов Комерс. Платих за брой по 250 лв, без одглед на размерите! Уффф, това наитина ли е цена само за крилото? Ако е така, значи яко съм се прецакала,  ма много яко!

Монтираха вратите и са доста пянтови. Изглеждат добре, но не мисля, че са качествени.

mimikona, твоите са си цели направени врати, а паната се лепят върху нещо, поне така ми казаха. И аз отдавна ги гледам, все не намираме време с половинката да отидем до един склад, където (преди година може би или повече newsm78) ми казаха, че ги имало и да видя ще станат ли за талашитени врати. Просто боядисах въпросните врати и декорацията им остана за по-нататък. Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 757


Здравейте момичета, отдавна ви чета, но като почувствах мъката на Мимозка искам реших да пиша и да й кажа: Мимозка, ти си чудесна! Горе главата. Знай, че много черпят  вдъхновение и ентусиазъм от такива като теб, нищо че не пишат. Моля те, не страдай - ще оправиш стола-куфар - това е ниииииищичко за теб! А ние ще се радваме на снимките ти! Hug

Момичета, ще ви помоля за съвет. Хич не е по темата, обаче нищо сходно не намерих по въпроса, а пък знам, че тук със сигурност някой е намерил решение  Flutter
Скрит текст:
Ще боядисваме една стая с баща ми...Отлепихме три пласта стари тапети. Отдолу е груба мазилка, в неравностите е останало старо лепило за тапети и втори ден го мъча като идиот с парочистачката. Да се изшкури не става, супер много мазилка пада..Чудя се, какво се прави в такъв случай? Вече се чудя дали да не мажа с С200 и някаква боя, като грунд. Ще съм супер благодарна, ако някой има идея.  Tired
Аз не знам дали ще ти свърши работа, но нека споделя своя опит. Ние преди години, когато си купихме жилището, за да избегнем шпакловането в къщи и за много по-икономично навсякъде  минахме с грунд  и после т.нар. релефен латекс - стените бяха с тапети, които смъкнахме и под тях ..... това, което ти описваш. Този латекс обаче се нанася със специален валяк. Сега вече имам възможност, ако реша да шпакловам, но толкова ми харесват стените, че изобщо не желая. Само боядисваме с обикновен латекс.

# 77
  • Мнения: 487
Имаш ли снимки на този релефен латекс? Бих искала ,ако е удобно да дадеш повече инфо за него.

# 78
  • Мнения: 2 233


Здравейте момичета, отдавна ви чета, но като почувствах мъката на Мимозка искам реших да пиша и да й кажа: Мимозка, ти си чудесна! Горе главата. Знай, че много черпят  вдъхновение и ентусиазъм от такива като теб, нищо че не пишат. Моля те, не страдай - ще оправиш стола-куфар - това е ниииииищичко за теб! А ние ще се радваме на снимките ти! Hug

Момичета, ще ви помоля за съвет. Хич не е по темата, обаче нищо сходно не намерих по въпроса, а пък знам, че тук със сигурност някой е намерил решение  Flutter
Скрит текст:
Ще боядисваме една стая с баща ми...Отлепихме три пласта стари тапети. Отдолу е груба мазилка, в неравностите е останало старо лепило за тапети и втори ден го мъча като идиот с парочистачката. Да се изшкури не става, супер много мазилка пада..Чудя се, какво се прави в такъв случай? Вече се чудя дали да не мажа с С200 и някаква боя, като грунд. Ще съм супер благодарна, ако някой има идея.  Tired
Аз не знам дали ще ти свърши работа, но нека споделя своя опит. Ние преди години, когато си купихме жилището, за да избегнем шпакловането в къщи и за много по-икономично навсякъде  минахме с грунд  и после т.нар. релефен латекс - стените бяха с тапети, които смъкнахме и под тях ..... това, което ти описваш. Този латекс обаче се нанася със специален валяк. Сега вече имам възможност, ако реша да шпакловам, но толкова ми харесват стените, че изобщо не желая. Само боядисваме с обикновен латекс.


Благодаря за съчувствието   bouquet Мимозка си утеши мъката с нов малко по-читав телефон от който да пише,  качва снимки и да ви чете  Crazy знам, че ще ми мине, но ми трябва малко време.  Все още сутрин ръцете са ми подути, доста ги претоварих за кратко време Sad  и палет ме чака полуготов..комшиите ме питат кво ми има, че така изведнъж спрях работа, пък аз си давя мъката с другата ми страст-утре чакам 4чифта обувки и ако /дано/всичко е наред продължавам да творя,  че ей го лятото си отиде  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: X
О, Мимозка, като си представих картинката ми стана много смешно, но в последствие тъжно за труда. Може би е по-добре така, за да разбереш навреме възможностите на куфара. А и изобщо не се съмнявам, че ще го претвориш в нещо още по-прекрасно. Hug

# 80
  • Мнения: 2 233
Стига с този куфар вече,  дайте да се порадвам на вашите творения
Simple Smile

# 81
  • Мнения: 851
Хари, мерси за съвета. В крайна сметка извикахме майстор, защото много дълго се проточи процедурата. Той естествено утре ще маже върху мазалото...Съседната стая не беше толкова зле и даже без грунд свърших работа за един ден. Една ръка боя и готово. Продължавам да ви следя с интерес   bouquet

# 82
  • Мнения: 95
Мимозка и твоя трябва да го подредим в този колаж Simple Smile



И една идея за палета:

# 83
  • София
  • Мнения: 757
Имаш ли снимки на този релефен латекс? Бих искала ,ако е удобно да дадеш повече инфо за него.
Довечера ще направя и ще покажа. Иначе какво да кажа повече за латекса - мисля беша на Оргахим - имаше го в разфасовки от 5 л. и 25л. - вече може и да има и други. Бял е на цвят. Помня, че беше с кафяв етикет Grinning - не че има значение, защото вече може и да е друг . Стените не стоят гладки, като при шпакловани, а леко релефни, въпреки, че колкото повече латекс нанасяме при всеки ремонт (тук говоря вече за обикновен латекс), толкова повече се заглаждат  Grinning.  - релефният латекс сме нанесли само един път, при първия ремонт.  Със съпруга ми се шегуваме, че при следващото боядисване ще постигнем вероятно шпакловани стени Grinning.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 426
harry10, заинтригува ме и мен с това полезно инфо   bouquet 

Ето какво намерих по въпроса http://www.boro-bg.com/downloads/downloads_upload/Technical%20Da … lex%20relefen.pdf

# 85
  • Мнения: 95
И ние преди години минахме с такъв релефен латекс...и да супер е...вече повече от 15 години само боядисваме отгоре и ефекта е все същия на три от стените, на четвъртата обаче се отлюспи и падна на цялата стена едновременно...няма влага и не знам каква е причината...мисля си, че защото тя беше първа и го нанесохме доста дебело. Та сега да постигнем същия ефект на тази стена е трудно и трябва шпакловка на всичките.

# 86
  • Мнения: X
Нуждая се от съвет Praynig
Реших, че ще боядисвам секцията на баба ми и това е. Ще използвам възможността докато е при сестра си в Гърция, а после не ми се мисли. Става въпрос за почти 3 метрово чудо. Утре отивам за бои.
Хротекс или Сократес?
Алкидна или акрилна?
Разреждане нужно ли е и с какво?

Сигурно ще се сетя и още. Embarassed

# 87
  • София
  • Мнения: 757
И ние преди години минахме с такъв релефен латекс...и да супер е...вече повече от 15 години само боядисваме отгоре и ефекта е все същия на три от стените, на четвъртата обаче се отлюспи и падна на цялата стена едновременно...няма влага и не знам каква е причината...мисля си, че защото тя беше първа и го нанесохме доста дебело. Та сега да постигнем същия ефект на тази стена е трудно и трябва шпакловка на всичките.
Ами, ами - според мен не е нужно, още повече, че е паднал нацяло. Когато преди десет години боядисахме с латекса, една стена в детската стая остана на тапети - детенце беше малък и го кефеха колички разни. Преди две години когато правихме ремонт на детската махнахме тапетите, намазахме я с релефния внимателно и после боядисахме - няма разлика. Обаче си е странно това - как така е паднал  newsm78
Иначе със сигурност латеска не беше на Боро, но сигурно и той върши същата работа.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 16:07 от harry10

# 88
  • Мнения: 1 780

...... и да видя ще станат ли за талашитени врати.

Паната за врати могат да се залепят към палашитената врата с монтажно лепило от рода на това http://www.gsstroimarket.bg/view/9178.html и не се притиска с нищо. Не се използва монтажна пяна, защото тя се раздува при втвърдяването си и това може да доведе до надигане на панела МДФ от вратата.

# 89
  • Мнения: 22 867

Паната за врати могат да се залепят към палашитената врата с монтажно лепило от рода на това http://www.gsstroimarket.bg/view/9178.html и не се притиска с нищо. Не се използва монтажна пяна, защото тя се раздува при втвърдяването си и това може да доведе до надигане на панела МДФ от вратата.

Полезна информация, Glamur, благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт