Последна ваканция преди голямото начало (набор 2007) - 5

  • 28 195
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 31 424
Давате ми страхотни идеи, благодаря!  bouquet

# 691
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Eх, наближава! Комай трепетите на родителите, съдейки по себе си, са по-големи от детските newsm17
Стана дума за спорт, някой има ли опит със записване на момиче в школа по бойни изкуства?

# 692
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Стана дума за спорт, някой има ли опит със записване на момиче в школа по бойни изкуства?

при нас на момичета не се гледа като на друга порода  Hug но за София не знам  Laughing

# 693
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Добри, вие на какъв "бой" ходите?

# 694
  • София
  • Мнения: 4 910
В групата по карате на сина ми има много момичета и това не е никакъв проблем.
Стига самото дете да иска и да ходи с желание.

# 695
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Кали, а по твое наблюдения момичета постоянстват ли, т.е. има ли изразено текучество при тях, повече отколкото при момчетата?

# 696
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Добри, вие на какъв "бой" ходите?

джудо Simple Smile тренирала съм преди години и ми се искаше да опитаме и с малкия Simple Smile хареса му и сега няма спиране.
от започналите заедно с него се отказа само едно дете - момче, а момичетата вече ходиха на състезания и са много доволни Simple Smile

Скрит текст:
снимката е стара, моят още го няма, но може да се види, че момичета има Wink и явно са тренирали

# 697
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз съм се насочила към айкидо, дано не си остане само мое желание. Успех на бойците!  Hug

# 698
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Аз съм се насочила към айкидо, дано не си остане само мое желание. Успех на бойците!  Hug

аз си мисля, че детето ще си покаже  Peace

бащицата искаше карате, ходиха веднъж, гледаха... нещо не се навиха двамата.
 после се уговаряха за тае-куон-до, и там греда - видял дете, с което не се разбират и се обърнал още на вратата.
за джудото отидохме двамата, гледа от вратата на залата, очичките му светкат, устата отворена...
треньора го пита харесва ли му да гледа, а той отговаря "Не. искам вътре и да правя като другите."
влезе както си беше по анцуг и тениска и до сега не е казал, че не иска вече, а мина почти година.

# 699
  • София
  • Мнения: 4 910
Кали, а по твое наблюдения момичета постоянстват ли, т.е. има ли изразено текучество при тях, повече отколкото при момчетата?

Няма текучество. Откакто моя син ходи на тренировки (вече две години) момиченцата са постоянни. Не съм ги броила колко са точно, може и да има отказали се, но е факт, че едно от тях (тя е 5-6 клас и тренира от 1-ви) е най-добрата в групата - уникално дете е.
Най-добре е да попиташ твоето момиченце дали иска да ходи на такъв тип спорт, да избереш някоя бойна школа (да ви е удобна като локация, време на провеждане на тренировките и цена) и да се пробвате. Пък самото дете ще ти каже харесва ли й или не.
На мнение съм, че спорта трябва да се тренира с желание. На сила нищо не става и няма смисъл да се тормози детето. Толкова много видове спорт има, за да направите най-добрият избор за вашата дъщеричка.

# 700
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Тя иска, но и няма реална представа какво да очаква. Със сигурност първо ще я заведа опознавателно. Под "мое желание" имах предвид изборът на айкиди сред останалите бойни изкуства.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 910
Ами при нас нещата станаха буквално на шега. Не съм и предполагала, че детето ми ще прояви такъв интерес за тренировки по бойно изкуство. Просто една вечер гледахме една комедия с Джеки Чан и синът като рече: "Искам и аз така да мога!", тръгнах да проверя школите в близките ни квартали. Нямах никаква идея какъв точно спорт да бъде. Харесах една школа по карате-до, която е съвсем близо до вкъщи, часовете бяха удобни и го заведох. Сенсей каза, че е още малък (тогава едва на 5г.), но не го върна и каза да пробваме. От този момент детето и дума не е казало, че не му харесва или че не иска да ходи повече там, напротив.
Пробвайте, пък момиченцето ти само ще си каже  Hug

# 702
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря за съветите и подкрепата!  bouquet Hug

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 750
И нашата РС мина. Simple Smile

2. Физическо
2.1. Какъв да е екипа? – блузка, без значение цвета и екип
2.2. Маратонки или гуменки? – гуменки за предпочитане с лепки
2.3. Колко често ще имат физическо?  - 2 часа седмично  + 1модул (понякога ще ходят на разходки из София и около за около 3часа.)
2.4. Има ли къде да се преобличат?  - ще се преобличат, но къде ...  това май го проспах
2.5. Има ли възможност да стои екипа в училище и да се взима в петък само? - определено

3. Тетрадки и учебници 
3.1. Има ли изисквания за начина на подвързване (цветове)?  - Не, всеки да си реши как, но да са обозначени с цвят различните предмети (математика и български всъщност).
3.2. Организация на раницата с папки?
3.3. Допълнителни помагала ще има ли? - Има.
3.3.1. Кои ще са те – автори, издателство? - Не стана на въпрос.
3.3.2. Как ще се закупуват? Цена? – 30 лв  събират  - остатъкът от отстъпката остава в каса на класа и ще се ползва за театър например.

4. Изобразително изкуство  - 2часа седмично
4.1. Блок или скицник? – Скицник
4.2. Ще рисуват ли с акварелни бои? - Да
4.3. Моливи, флумастери, пастели – всичко ли ще се носи всеки ден или някои неща ще са само за часовете по ИИ? – Моливи и фулмастри ще ползват всекидневно. Пастели не искат.
4.4. Мушамичка за рисуване? Размери? - Да
4.5. Има ли възможност да се направи кутия за всяко дете, в която да оставим всички материали по ИИ и ДБТ и да стоят в училище? - Всичко остава там, само за учебниците по математика  и български  ще видим.

5. Храненето на стол – условия  - Гушкан си носи храна, иначе има закуски и готвен обяд в стола, с купони – 2.50лв

6. Занималня – Гушкан няма да ходи.  6.1. Името на учителката – Възпитателят е мъж, приятно впечатление остави.
6.2. От кога започва занималнята?
6.3. Изисквания на учителката: - Заявилите желание, трябва да ходят, защото следобяд продължавали с упражнения по взетото сутринта по Математика и Български –тип целодневно идва

7. Пари, телефони  - не

8. От какво има нужда да се помогне за първия учебен ден? Питка, мед, сол? Нещо за принтиране, рязане, лепене? Материали?  - Поех ангажимента да направя питката.

9. СИП – Математика и  без да сме искали Английски – няма да коментирам, че вече писах...

10. Проект  Успех - не

Списъкът ни (спретнат спретнат  Simple Smile):
Тетрадки каза по 10бр, но ще взема 5
Малка тетрадка с бели листа 1бр.
Фуллмастри
Моливи
Бои, чашка и четки
Скицник
Ножица
Лепило
Пластилин/моделин и дъска, без вилички, лъжички и други  Wink
   Ще купя само лепило, 5 тетрадки с квадратчета и 1 с бели листа,  комплект четки за рисуването. Другото е налично. Цветни подвързии или хартия още се чудя.  Thinking
  Картончета за звукова анализ няма при нас. Сметало и подобни учителката не изисква. Ще пишат с химикал, не с молив.
На 20ти ни пристигали нови чинове. 
   Госпожата ще раздава поощрителни наградки на децата, трябва да се поощряват.  Много ми хареса.
Апелира да се контролират децата, да им се обръща внимание.
Спокойна и ведра, с чуство за хумор ми се видя. Земен човек. Доволна съм за сега, пък времето ще покаже.
Най-добрата приятелка на Гушкан от ПГ е в класа, а имаше съмнения и сега щерката е толкова доволна..., както и доста деца от групата. Класът им бил най-големият - 24 деца.
Различните допълнителни занимания (много били) ще ни ги представят на следващата РС, в началото на годината някъде. Началото на откриването още не е ясно, май ще е еднакво за всички и не е решено. 
Сутрин трябва да са в у-ще в 8.15-20ч. В 8.25ч. започват.

Това се сещам сега.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 910
Леле, Морена,   202uu  Crazy
Страхотен отчет!
Благодаря ти!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт