Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

  • 91 417
  • 313
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинявайте, Embarassed аз до сега живях в заблуда, че имам и трета година право на отпуск, а като чета се оказва,че са само 6 месеца, т.е. след изтичане на 2 те години майчинство имам право само на още 6 месеца newsm78

6 м твои неплатен и 5 м може да ти прехвърли бащата.Или общо да ти станат 11 м неплатен за гл на дете

# 166
  • Мнения: X
Извинявайте, Embarassed аз до сега живях в заблуда, че имам и трета година право на отпуск, а като чета се оказва,че са само 6 месеца, т.е. след изтичане на 2 те години майчинство имам право само на още 6 месеца newsm78
И таткото има 5 месеца неплатен който може да ти го прехвърли

# 167
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 bouquetза бързия отговор, явно живея със стари спомени, преди нямаше ли отпуск до 3 годишна възраст,сега са го променили.Много благодаря отново! bouquet

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,преди бяха 12 м неплатен на майката.

# 169
  • София
  • Мнения: 112
Здравейте Simple SmileИмам следното питане.Какви могат да бъдат последствията за мен,ако работодателя не ми внася осигуровките по време на неплатения отпуск за отглеждане на дете?До колкото знам и по време на майчинството не са ми внасяни осигуровките,но счетоводителя ми е пускал необходимите документи в НОИ.И така и не разбрах с точност какви документи подавам за този отпуск и само на работодателя ли ги нося?Майчинството ми изтича май месец,ама аз от сега си се притеснявам...Предварително благодаря за отговорите bouquet

# 170
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте искам да попитам - имам ли право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8г, което посещава градина?
т.е. през периода на неплатената ми отпуска детето ще посещава малко градината си (някъде прочетох, че за да се ползва неплатен отпуск, детето не трябва да посещава детско заведение).

И ако през периода на неплатен отпуск детето се разболее (тя е доста болнава) мога ли да взема болничен? Тогава неплатения отпуск трябва да го прекъсна за да съм в болнични ли? Плаща ли се нещо болничния?

т.е. Взимам неплатен, след 2 седмици ми издават болничен за 2 седмици - какво се случва?

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 11:23 от Brayda

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам - имам ли право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8г, което посещава градина?да,имаш право.това,че детето посещава градина няма отношение
т.е. през периода на неплатената ми отпуска детето ще посещава малко градината си (някъде прочетох, че за да се ползва неплатен отпуск, детето не трябва да посещава детско заведение).

И ако през периода на неплатен отпуск детето се разболее (тя е доста болнава) мога ли да взема болничен? да Тогава неплатения отпуск трябва да го прекъсна за да съм в болнични ли? болничният прекъсва неплатения ти отпуск Плаща ли се нещо болничния? да

т.е. Взимам неплатен, след 2 седмици ми издават болничен за 2 седмици - какво се случва?




# 172
  • София
  • Мнения: 7 645
♥Elfita♥ - много благодаря за бързия отговор.
Последен въпрос - ако докато съм в неплатен ми издадат болничен, след приключването на болничния, неплатения автоматично ли си продължава или аз трябва да подавам наново молба/заявление?

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако докато съм в неплатен ми издадат болничен, след приключването на болничния, неплатения автоматично ли си продължава или аз трябва да подавам наново молба/заявление?

Не,не се продължава автоматично.Ще подадеш молба пак за неплатен отпуск.След това пак може болничен и пак подаваш молба за неплатен

# 174
  • София
  • Мнения: 7 645
Благодаря ти още един път!  bouquet

Сигурно вече ще стана нахална с въпросите си (знам какво е на човек като теб, който знае много да отговаря на подобни въпроси постоянно на всякакви хора. Държа да кажа, че изчетох цялата тема преди да попитам), но много обмислям какво е най-изгодно за семейството ми и за работодателя ми, за това винаги съм се чудила над следното:
- ако отида при комисия и ми издадат 1м болничен за детето ми (защото има възможност), то през този 1м може ли все пак да посещава градина в малкото дни, в които е здрава, без болничния да се прекратява?

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
- ако отида при комисия и ми издадат 1м болничен за детето ми (защото има възможност), то през този 1м може ли все пак да посещава градина в малкото дни, в които е здрава, без болничния да се прекратява?

Не се следят болничните на майката и кога детето посещава ДГ.В този смисъл можеш.Но ще ти искат бележка,че е здрава или поне да се извинят отсъствията с бележка от ЛЛ.ЛЛтата издават такава след като ти приключи болничния и тогава детето тръгва на ДГ.

# 176
  • Мнения: 25
Здравейте!
В момента съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 години. Знам, че мога да ползвам още 5 месеца със съгласието на съпруга ми. Как стои въпроса, когато той е самоосигуряващо се лице - има ли право въобще на такъв отпуск, който да ми прехвърли? Ако отговорът е ДА моите осигуровки от фирмата, в която аз работя ли се поемат или от тази на бащата?
Благодаря!

# 177
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 368
Здравейте!
В момента съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 години. Знам, че мога да ползвам още 5 месеца със съгласието на съпруга ми. Как стои въпроса, когато той е самоосигуряващо се лице - има ли право въобще на такъв отпуск, който да ми прехвърли? Ако отговорът е ДА моите осигуровки от фирмата, в която аз работя ли се поемат или от тази на бащата?
Благодаря!

Не, не може да ти я прехвърли. Този отпуск се ползва само от лица на трудов договор.

# 178
  • Мнения: 25
Благодаря Lady Brinne!

# 179
  • Мнения: 25
Здравейте всички!
Имам няколко въпроса, но не съм много сигурна в отговорите, затова се обръщам към вас.
В момента съм в неплатен отпуск за гледане на дете до 8 год. Болничен лист прекъсва ли ми неплатеният отпуск и автоматично ли се подновява неплатения след това? Пишеше, че се прекъсва и трябва молба за възобновяване. Ако реша, мога ли да не го продължавам неплатения, а да се върна на работа и да използвам остатъка в последствие? И другия вариант - мога ли, след като ми се прекъсне неплатения с болничен, да си подам молба за напускане по взаимно съгласие и кога трябва да стане това?
Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 20:44 от mixsiss

Общи условия

Активация на акаунт