Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 юли 2014, 18:47 ч.

Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

• 69 688
  • 303
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте! Неплатеният отпуск за отглеждане на дете до 8 годишна възраст на разрешителен или на уведомотелен режим е? Искам да ползвам такъв, но директорът ми каза, че ако си пусна заявлението, няма да ми разреши!

Чл 167а

# 301
Ох, камък ми падна от сърцето! Благодаря Ви!
Да, спазила съм изискванията - съдържание и срок за подаване, но ме предупреди, че пусна ли го, ще напише, че не разрешава. Ако го стори, в инспекция по труда ли трябва да пусна жалба?

# 302
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
Да, спазила съм изискванията - съдържание и срок за подаване, но ме предупреди, че пусна ли го, ще напише, че не разрешава. Ако го стори, в инспекция по труда ли трябва да пусна жалба?

Да, в инспекцията

# 303
Не може да го стори, но може 1 месец след 'провинението' да ви помоли да напуснете по взаимно съгласие под друг претекст. Ще намери начин да ви уволни, ако реши, а явно не желае при него да се пускат такива отпуски. Имайте го предвид. Иначе да, жалба можете да пуснете в инспекция по труда.

Общи условия

Активация на акаунт