Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 10

  • 57 474
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
.. Според мен тя трябва да е сред първите книжки на Астрид Линдгрен, заедно с Пипи, Емил, Карслон, децата от Шумотевица и Тряскаджийска.. След нея аз лично съм предвидила приказките на Астрид Линдгрен и Роня. А другите й книжки по-натам.
Сиси, точно изброените сме чели, само Шумотевицата още не. Иначе наскоро тъкмо "Приказки" на А. Линдгрен бройках за четене, но също и другите  - на Е. Кестнер, Т. Янсон и Дж. Родари.
За Виплала, разбира се, ще пиша, когато я започнем.  Hug

# 181
  • Мнения: 11 818
Днес, 10 октомври, започва Националният конкурс „Моята любима книжарница”, в който победителят ще бъде определен от читателите – хората, заради които съществуват книжарниците. В продължение на два месеца, до 10 декември 2014 г., чрез онлайн гласуване на сайта www.lubimaknijarnica.com всеки ще има възможност да даде своя глас за книжарницата, която най-много харесва и е спечелила неговата лоялност. Това е първото по рода си предизвикателство, което ще изправи във вълнуващо съревнование книжарниците в България – както тези, които са част от вериги, така и независимите. „Това е конкурс за специалното отношение на истинските книжари към техните клиенти и за специалното отношение на хората към книжарниците и книжарите” – представят идеята си организаторите от ИК Кръгозор.
Книжарницата, събрала най-много гласове в конкурса, ще получи приза „Любимата книжарница на България”, а човек от екипа й ще може да се възползва от голямата награда - тридневна екскурзия до Лондон. Пътуването включва организирано посещение на емблематична лондонска книжарница. Книжарят ще има възможност да се запознае със свои английски колеги, да обменят опит и впечатления.
Резултатите от гласуването ще покажат кои са най-харесваните книжарници в градовете, където има повече от една книжарница: коя е любимата книжарница на София, Пловдив, Благоевград, Стара Загора, Бургас, Варна, Русе, В. Търново, Сливен, Търговище и т.н.
Като комплимент към гласувалите в конкурса ИК „Кръгозор” подготвя награди. Чрез публично теглене на томбола ще бъде избран един, който ще спечели ваучер за книги на стойност 200 лв., а други ще получат поощрителни награди.
Гласувайте за своята любима книжарница тук: http://www.lubimaknijarnica.com/
Какъв е регламентът на конкурса може да видите тук: http://www.lubimaknijarnica.com/about.php

# 182
  • Мнения: 7 821
За големия ... и малкия:


За малкия ... и големия Wink:

# 183
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Охо, излязла е книга от Рик Риърдън. Ще я потърся в нашите книжарници. Май е доста прясна.

# 184
  • Мнения: 7 821
Охо, излязла е книга от Рик Риърдън. Ще я потърся в нашите книжарници. Май е доста прясна.
Така е, ако не се лъжа утре е датата на излизане, но в Хеликон я има.

# 185
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря, .Ели., за хубавата новина. Надявам се моето момче да не е загубило интереса си към поредицата, че междувременно порасна и сега го интересуват други работи. Но понеже възнамерявам и аз един ден да ги прочета, ще взема книгата за да е пълна поредицата ни, пък и по-малко дете имам, дано някой ден да прояви интерес да ги чете.

# 186
  • Мнения: 11 818
Днес получихме от Eco Kids Publishing книжките подарък, изпратили са и трите, което е похвално! Peace Така и доставката от 5 лв. не се обезсмисля съвсем! Wink
   

Иначе купувах доста книжки за подаръци, а малкият беше с мен и си избра:

Някои има ли повече от книжките от тази поредица, да знам дали си заслужават и дали да купуваме и другите?

# 187
  • Мнения: 1 919
Марти много харесва поредицата "100 интересни неща за..."
Купували сме и за подаръци от нея.

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
получихме от Eco Kids Publishing книжките подарък, изпратили са и трите Така и доставката от 5 лв. не се обезсмисля съвсем! Wink
И аз току що ги получих, ама ме подразни натресената доставка. Никакъв избор... ми можех да си я взема от офис. И една година по-късно... та така... връчвам ги на Гушкан (към подаръка за 1.11 ще ги добавя), че им минава времето.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз от днес  с тези. С повече картинки и малко текст (такива си търсех), за да може сина ми да започне да ги чете сам. Ако някой се сеща за такива подобни книжки, моля да каже.


както и  и .
Финдъс може би аз ще му я прочета, а пък тази книжка Четенето на издателство "Фют" е интересна за свикване със сричките. Лятото, преди да тръгне на училище му бях взимала Азбуката от същата поредица и си преговаряхме буквите по нея.
 

# 190
  • Мнения: 11 818
получихме от Eco Kids Publishing книжките подарък, изпратили са и трите Така и доставката от 5 лв. не се обезсмисля съвсем! Wink
И аз току що ги получих, ама ме подразни натресената доставка. Никакъв избор... ми можех да си я взема от офис. И една година по-късно... та така... връчвам ги на Гушкан (към подаръка за 1.11 ще ги добавя), че им минава времето.
Моренка, от самото начало си беше обявено, че доставката ще е за наша сметка, аз когато писах данни, помолих да бъде до офис на Еконт.

Home raider, и ние с тези книжки започнахме, също Франклин и много други по-детски, имахме и няколко от библ. Славейче - http://www.fiut.bg/catalog/series/biblioteka-slaveiche. А поредицата на Фют "Докато играеш всичко можеш да узнаеш" и аз много я харесвах и ще взема и на малкия. Peace

# 191
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Забравила съм, Сиси, то началото беше ехеее... аз толкова не вярвах да дойде (книжка... пък сега 3) изобщо...
Сиси, я тук да те питам... книжарница около вас и по-към нас  Laughing (демек югозпадните квартали) с избор на сборници и помагала, знаеш ли (или друг някой разбира се)? Искам да ми е наблизо, та като метна щерката на у-ще да отскоча.

Home raider, въпросните на Еко Кидс също са с малко текст. И Гушкан във  "Франклин" се зачиташе в началото (те тези нямат давност изобщо, непрекъснато се ползват... Crazy ), както и в Мечето Клепоушко... и други такива с малко текст, ама те са и за по-малки деца. В смисъл за по-големи няма да са толкоз интересни... мисля.  Thinking

# 192
  • Мнения: 11 818
Morenka, да отдавна беше, но аз помня и точно затова като пращаха само първата, отказах и поисках всички наведнъж, за да не плащам два пъти доставка, защото на практика тя е по-скъпа и от 1 бр. книжка. Simple Smile За книжарница, може би по пазара Красно село има, тук до 8 ОДЗ има една квартална, но не е много заредена. Не ти ли е по-удобно да отскочиш направо до Booktrading в Mall of Bulgaria?! Там можеш да си разглеждаш на воля.. Wink

# 193
  • Мнения: 1 919
При последната на тролей 9 има един базар, който е от двете страни на Тодор Каблешков. Точно зад един магазин на Андрюс( от страната на Манастирски ливади) има много хубава книжарница и е заредена и с помагала. 

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Благодаря, Сиси, подозирам, че ще ми се наложи до мол да опра, колкото и да не ги обичам.
 
При последната на тролей 9 ....
Гале,
Скрит текст:
на бг мапс може ли да кликнеш на въпросното място и да ми го покажеш, моля!
Всъщност май го намерих, тук ли е някъде? Би ми било много удобно! Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 16:57 от Morena

Общи условия

Активация на акаунт