Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 10

  • 57 477
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 967
"Братята с лъвски сърца"- А. Линдгрен и "Книга за джунглата- Маугли"- Р.Киплинг за сина ми. "Карнавал в гората" от поредицата във вълшебната гора за дъщеря ми.

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Галя, аз ги виждам.
Стон, благодаря за препоръчаната книга!   bouquet

Честити ви покупки, момичета!  Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 1 833
Solar Wind, Сиси, благодаря за мненията. Аз също се замислям за това дали е правилно да му чета книги, които след това ще са в списъка му за лятно четене? Ако сте ги чели заедно, след това интересни ли са им да си ги прочетат сами? Или е по - добре да се оставят за самостоятелно четене?

А също така, четейки старите теми набрах добър списък. Та направо много имаме да четем   Heart Eyes

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Аз по списъците от у-ще за четене хич не си падам (особенно ако са "задължителни", "препоръчителните" по... така, но общо взето все едно  Wink), та изобщо не събразявам четенето ни с тях. Само за ориентир ги позлвам за някои книги.
Четем каквото намирам за подходящо за върастта и интереса на детето и друго не ме вълнува.  Ако сме чели някоя книга от списъците, като му дойде времето, ако иска да си препрочете, ако не - ще си чете каквото иска.  Simple Smile

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз по списъците от у-ще за четене хич не си падам (особенно ако са "задължителни", "препоръчителните" по... така, но общо взето все едно  Wink), та изобщо не събразявам четенето ни с тях. Само за ориентир ги позлвам за някои книги.
Четем каквото намирам за подходящо за върастта и интереса на детето и друго не ме вълнува.  Ако сме чели някоя книга от списъците, като му дойде времето, ако иска да си препрочете, ако не - ще си чете каквото иска.  Simple Smile
И аз така Simple Smile. Пипи например съм му я чела аз, после я препрочита пак - не помня дали не и 2 пъти.

# 170
  • Мнения: 1 919
Вчера правиха някакв апрофилактика и и аз вече ги виждам. Мерси за заглавието все пак.
Ианче и аз не се съобразявам със списъците в училище. Ако нещо сме го чели сами, не го препрочита, а си чете друго, което и е интересно.
Моята дъщеря сега ми е забранила да й взимам нови книги и такива от библиотеката. Решила е да си прочете тези вкъщи. Даже си е направила списък коя след коя. Но пък беше много впечателна от Коледния базар на книгата и за там съм си съставила много хубав нов списък.
И да си похваля чавето, вчера за огромна моя изненада се справи за една сутрин с "Кометата идва" на Туве Янсон, около 150 страници.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 833
И аз така си мисля, че няма да пречи да си я прочете после и сам (стига да има интерес).
Иначе да се отчета какво взех днес (но ще ги подарявам една по една):
1.  "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада" на Ено Рауд


2."Чичо Фьодор, кучето и котаракът" от Едуард Успенски


3.Какво става с мен? - книга за всяко момче на Алекс Фриф издателство Фют - може и малко да поизчакам с нея


4. Правописни тестови задачи по български език за 1 клас на  "Булвест 2000"

# 172
  • София
  • Мнения: 318
Вчера изрових от архивите няколко от детските ми книжки от поредицата "Световна класика за деца и юноши". С голямо удоволствие и мъничко носталгия си препрочитам "Малкият принц" - наистина за тази книга няма възраст!
За дребосите открих това:
  newsm44

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Zina, много хубава книжка, любима у нас, щерката редовно я разгръща.  Grinning

Home raider, честити ви хубави придобивки!  Grinning

# 174
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
6-те книжки от поредицата Детективите Агата и Лари.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Таня, честити ви книжки!  Simple Smile
Набелязала съм ги, но ще почакат за сега.

Аз вечра поръчах и днес получих две книжки от http://www.bgbook.dir.bg:

   

За Мадикен ме подсети... Сиси май беше.  Hug
А Ани М. Х. Шмит харесахме от "Малкият Плюк в голямата къща" и определено заслужава внимание.  Simple Smile

# 176
  • Мнения: 2 452
  
Моренка, "Мадикен " и аз съм я изпуснала, за 1 ноември,ще я купя! Grinning
 
Малко отзиви за последната книжка на "Дръндьото-В плен на снега"
- Много добра за Коледен подарък-зимна  тематика! Другото,което е интересно е, че е подходяща и за малки читатели-8,9год.Дори по поредност на книгите ,възраст на героя - може да се чете втора от поредицата.От всички дотук,тази е с най-лек изказ и я прочетох на малката за 2-3 дни!Определено ни хареса!

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 09:48 от Roo Roo

# 177
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Ру, аз складирам и като има поводи или си измислим такъв, имам под ръка.  Grinning
Официалните при нас са 1.11.;  30.11.;  Коледа, НГ.

# 178
  • Мнения: 2 452
  И аз така Hug Онзи ден открих 2-те части на "Хариша"...,забравени/скрити,за някой повод! Купени и чакат са книжките на "Кибеа",от поредицата"Казвам се..."

# 179
  • Мнения: 11 818
Честити книжки на всички!! Hug
Радвам се, че съм подсетила за "Мадикен"! Heart Eyes Според мен тя трябва да е сред първите книжки на Астрид Линдгрен, заедно с Пипи, Емил, Карслон, децата от Шумотевица и Тряскаджийска.. След нея аз лично съм предвидила приказките на Астрид Линдгрен и Роня. А другите й книжки по-натам.

Моренка, сподели впечатления от Виплала, ако я започнете. Аз отдавна съм я взела, но не е посягала към нея, макар че й я изрекаламирах точно с Плюк, но ще й дойде времето..

Общи условия

Активация на акаунт