Лято, плаж, море, а ФЕВРУАРЧЕТО расте ли, расте!

  • 25 823
  • 708
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 101
За училището за бременни - предният път ходих веднъж в МД и два пъти в мола на Стамболийски. Беше ми полезно, защото си нямах идея от гледане на деца, захранване, кърмене и т.н. Simple Smile Сега едва ли ще мога да отида защото си гледам детето, не е на ясла и с него ми е трудно да ходя където и да е.
За яденето - гони ме страшен апетит, но не толкова от бременността, колкото, че спрях цигарите. Предният път качих 20кг., дано сега не се ояждам толкоз Simple Smile

# 541
  • София
  • Мнения: 6 840
Неее, аз реших, че ерго раница е някаква раница за гръб със супер анатомичен и дишащ гръб. Laughing Той е по екстремното каране (mountain biking, downhill) и не би взел бебето с него. Особено след като миналото лято се контузи и беше сигурно месец в болничен, все му казвам да внимава.

# 542
  • Мнения: 2 159
БХС в МД е 43 лв и 45 е ехограф. Да нищо не казват, но този ехограф е само за 1 измерване и има хора, които чакат,все пак там не ни е ЖК, така че съм ок с това!

Desss, няма как да се съглася, че е нормално за 45 лв и 1 час чакане да вършат работа за 1 минута. Не очаквам ЖК, но поне малко внимание. Все пак отивам там с проблем и разчитам на професионализма им. Както и да е, минало-заминало. За себе си лично знам, че МД определено не е мойта болница и ще гледам да стоя далече от нея.

# 543
  • Мнения: 9 243
Неее, аз реших, че ерго раница е някаква раница за гръб със супер анатомичен и дишащ гръб. Laughing Той е по екстремното каране (mountain biking, downhill) и не би взел бебето с него. Особено след като миналото лято се контузи и беше сигурно месец в болничен, все му казвам да внимава.

Тя може и на гръб да се носи тази раница, важното е обаче бебето да е с лице към родителя. Става за планина, за колело също, но за екстремно каране - не.

# 544
  • Мнения: 1 174
Сема, в майчин дом колко плати за ултразвука преди БХС? Записва ли се час за ултразвук? Аз утре ще ходя.

Аня благодаря за "рекламата".
Скоро, когато имаме готови възглавници за бременни, ще ви ги покажа.
Шием и ерго-раници, но като стане време, ще ви обяснявам за тях.

Може ли да ме включите във фейсбук групата?


Искам и аз малко повече инфо за възглавниците, ако може на лично съобщение, за да не сметнат модераторите, че правим нещо в разрес с правилата на форума.
А за facebook  - как да намеря групата.
Момичета има ли някоя от вас , ниско кръвно и как се справя с него ?

# 545
  • Мнения: 309
Попринцип бях с нормално кръвно - 120/80, никога по-малко или повече. Откакто забременях ми падна, НО всички лекари до които се допитах казаха, че е нормално при бременност и е по-добре за бебето да е ниско, отколкото високо. Иначе за ниско кръвно - подсолен айрян, кола, кафе и шоколад. Винаги ме оправя ако е много ниско. Peace Hug

# 546
  • София
  • Мнения: 6 840
И аз - шоколад или айрян. По принцип съм с ниско, сега на 2 пъти страшно ми премаля, чак се разтреперах.

# 547
  • Варна
  • Мнения: 858
Аз по принцип цял живот съм с ниско, 60 на 90 ми е нормалното и доста често изравнявам на долна граница 60 на 60, в такива случаи просто сядам някъде защото иначе ще падна.  Мен лично само колата ме вдига, нито айрян нито шоколад  Peace

June, май ти питаше за повръщането - аз съм вече в 15 г.с и още повръщам и съответно не ям Sad

За фейсбук, скрита е групата и няма как да я нямерите, пишете на лично профила ви за да ви добавим  Peace

Сема, браво за резултата  Hug

Честито на новоразбралите пола   bouquet

# 548
  • Мнения: 1 232
Аз пия сутрин чаша мляко с лъжичка нес кафе и през деня на работа пак нес кафе, но с по-малко мляко. Чудех се дали не е много кафе за деня. Друго с кофеин не пия, понякога кола си позволявам. Иначе пък след като обядвам и много ми пада кръвното. И аз съм с ниско кръвно и казаха, че това е здравословно.

# 549
  • Мнения: 173
Eхааа пак сте изписали много и едва ви изчетох. Като заговорихме за МД, някой раждал ли е в Токуда и дали някой има намерение да ражда там? Гледах им ценоразписа и е скъпичко, но пък болницата ми изглежда на ниво.

# 550
  • София
  • Мнения: 153
Eхааа пак сте изписали много и едва ви изчетох. Като заговорихме за МД, някой раждал ли е в Токуда и дали някой има намерение да ражда там? Гледах им ценоразписа и е скъпичко, но пък болницата ми изглежда на ниво.

Имам 2 познати,които са раждали там със секцио и са доволни Simple Smile

# 551
  • Мнения: 1 232
Мойта приятелка ражда там преди 4 години нормално и беше много доволна- внимание и т.н.

# 552
  • София
  • Мнения: 6 840
Аз пия сутрин чаша мляко с лъжичка нес кафе и през деня на работа пак нес кафе, но с по-малко мляко. Чудех се дали не е много кафе за деня. Друго с кофеин не пия, понякога кола си позволявам. Иначе пък след като обядвам и много ми пада кръвното. И аз съм с ниско кръвно и казаха, че това е здравословно.
Според мен 1-2 нормални кафета на ден са о.к. И, да, високото кръвно в големите месеци може да е опасно.

# 553
  • Мнения: 1 232
Кои са двете мами с близнаци? Аз ли съм към едната, а другата е Съни ли?

# 554
  • Мнения: 92
Сема не само в МД са прави изследването, то се обработва там, но човек може да отиде навсякъде! Там се очаква, че няма да получиш внимание. Това си е бизнес, човек има избор ако иска ходи там, ако не в частна клиника. Въпросът е такъв: ако този човек с толкова опит не види нищо съмнително за тези 3-4 минути преглед има ли смисъл да си говорим за ръчички и краченца половин час, а другите да са на опашка 10 човека отпред. Там работят до 2 часа и регистратурата почива на обяд 12до 1 или нещо такова. Има си ЖК, частни прегледи и тн, там измерват каквото трябва и толкова, самичт ехографски преглед може да се направи навсякъде и то само с цел това определено измерване.

Общи условия

Активация на акаунт