Януарската дружина, първи зъбета си има- януари2014, тема 24

  • 45 373
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 23
И аз малко нахлувам с въпрос , но бихте ли ми казали, колко превода получихте от НОИ от началото на годината? Аз последно получих на 21.01 за 9 дни,тъй като синът ми е роден 02.01.14г. Гледам в Нои ,за февруари няма да имам превод и се чудя кога ще получа цяло майчинство ? Някой има ли същата болка ? newsm78

# 706
  • Мнения: 436
И аз малко нахлувам с въпрос , но бихте ли ми казали, колко превода получихте от НОИ от началото на годината? Аз последно получих на 21.01 за 9 дни,тъй като синът ми е роден 02.01.14г. Гледам в Нои ,за февруари няма да имам превод и се чудя кога ще получа цяло майчинство ? Някой има ли същата болка ? newsm78
И аз съм така ...предполагам и всички други януарски мами. Ами зависи работодателя кога ти е внесъл документите в НОИ, но срокът им беше до 16.02 и оттам НОИ имат 15 работни дни. Затова ще ги преведат парите накуп сега до 5.03. -остатъка от януари и февруарските.

# 707
  • Мнения: 8
И аз малко нахлувам с въпрос , но бихте ли ми казали, колко превода получихте от НОИ от началото на годината? Аз последно получих на 21.01 за 9 дни,тъй като синът ми е роден 02.01.14г. Гледам в Нои ,за февруари няма да имам превод и се чудя кога ще получа цяло майчинство ? Някой има ли същата болка ? newsm78
И аз съм така ...предполагам и всички други януарски мами. Ами зависи работодателя кога ти е внесъл документите в НОИ, но срокът им беше до 16.02 и оттам НОИ имат 15 работни дни. Затова ще ги преведат парите накуп сега до 5.03. -остатъка от януари и февруарските.

Здравейте! При мен не е точно така. До момента са ми преведени остатъкът от майчинството за първата година (до 18 януари), частично обезщетение за 11 работни дни отново за януари и днес ще получа превод на пълните 340 лв. за февруари - това проверих вчера в системата на НОИ.

# 708
  • София
  • Мнения: 5 295
Изинете ме, че чак сега питам, но как е името на групата във фейсбук?
Нищо не намирам за януари 2014 и производни....
Благодаря!

Да, групата е тайна И скрита, както са повечето подобни групи. Още от бременността е така - не всеки е ОК да ми се виждат из профилите всякакви подобни лични данни.
За включване би трябвало да има указания в първия пост на темата  Peace

# 709
  • Мнения: 23
Хм , точно защото видях ,че са ми внесли документите на 13.02 , предположих че днес ще имам превод , но уви . . .
Сега следват доста почивни дни , предполагам следващ превод ще има чак към 05.03 евентуално  #Crazy

ketbg кога е родено твоето детенце ?
Ей ,аман от срокове и документации,да чакаш всеки месец скапаните 340 лв. си е направо срам  #2gunfire

# 710
  • Мнения: X
Здравейте, с тоя фейсбук съвсем се затри темата, жалко. Тука си е много хубаво, че и сравнително анонимно.
 Как сте, какво правят бебетата Simple Smile Сега вече стават истински човечета, много е хубаво да ги гледаш. Нашият както нищо не разбираше, така ни изненада преди дни. Аз го питам (риторично): "Пак ли имаш нещо в устата, я покажи да видя" И той взе, че си я отвори широко и се плези. Кога го е научил това не знам, ама то от непрекъснато повтаряне... Simple Smile И други неща може вече. Да са ни живи и здрави!

На marjan честито и успешна бременност! Все се чудех коя ще е първата да се похвали. В английския форум за януарчета, в който надничам понякога, имаше една януарка дето ноември 2014 ѝ беше термина за следващото вече. Разбрах, че е родила, а ако е било и преди термин...

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 12:01 от Анонимен

# 711
  • Мнения: 8

ketbg кога е родено твоето детенце ?


На първи януари, но термина ми беше на 18-ти и до тази дата получих обезщетение за първата година (онези 410 дни). Моите документи за втората година мисля, че бяха предадени в НОИ на 19-ти или 20-ти януари.

# 712
  • Мнения: 23
Благодаря , може би защото моите са внесени на 13.02 ,за това се бавят Simple Smile

# 713
  • Мнения: 436
Благодаря , може би защото моите са внесени на 13.02 ,за това се бавят Simple Smile
Ами не се бавят всъщност. Те имат право да обработват документите в срок от 15 Работни дни от получаването им и т.к. февруари е кратък месец, а и 02 и 03.03 са неработни дни срока се удължава още повече, даже след 05.03. Но т.к. майчинските ги превеждат до 5то число най-вероятно ще е тогава. А и в темата Майчино счетоводство разбрах, че е имало масов проблем с изплащането на януарските болнични като цяло  Tired
Тъпа работа общо взето Simple Smile

# 714
  • Мнения: 23
Е, то за едни 340 лв. за срам станахме  #Cussing out

# 715
  • Мнения: 14
зелено човече, аз и преди се опитвах да намеря името на групата, за да се включа (макар и с голямо закъснение, защото късно се усетих, че тук може да има подобна група на майки, родили същия месец като мен), но единственото, което пише в първа тема е:
"Имаме тайна Facebook група, както и албум в snimka.bg При интерес, пишете в темата!"
Затова и питам за трети път, но никой не ме отразява. До есента ви четох, след това спрях. Писала съм кога съм родила и подробности около бебето.

Най-новото при нас е, че се показаха и всички кучешки зъбки и кътниците до тях  #Crazy Слава Богу, детето се справя геройски, понася стоически болката...

# 716
  • Мнения: 436
зелено човече, аз и преди се опитвах да намеря името на групата, за да се включа (макар и с голямо закъснение, защото късно се усетих, че тук може да има подобна група на майки, родили същия месец като мен), но единственото, което пише в първа тема е:
"Имаме тайна Facebook група, както и албум в snimka.bg При интерес, пишете в темата!"
Затова и питам за трети път, но никой не ме отразява. До есента ви четох, след това спрях. Писала съм кога съм родила и подробности около бебето.

Най-новото при нас е, че се показаха и всички кучешки зъбки и кътниците до тях  #Crazy Слава Богу, детето се справя геройски, понася стоически болката...

Относно името на фейсбук страницата...не го знам, но мисля, че за приема трябва да пишеш на лични на някой. Върти ми се в главата името на Пандичка, но НЕ съм сигурна ...имаше и още една мама. Върни няколко страници напред, в някой от постовете някой беше написал на кого трябва да се пише, но не помня чий беше поста. Съжалявам Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 5 295
Polleen, сега виждам, че е малко постна първа страница... Моля напиши ми на лично съобщение e-mail, за да бъдеш поканена. Групата, повтарям, е тайна и скрита и няма как да бъде намерена без изрична покана  Peace

# 718
  • Мнения: 436
Някой да има превод на майчинкки вече, защото моите са още със статус: обработват се. Много се надявах на днес или утре... Sad

# 719
  • Мнения: 23
Щом ти пише обработват се , утре ще имаш най-вероятно . Обновяват си страницата сутрин и вечер,провери пак довечера.
Аз дори "обработват се" нямам  #Cussing out Вече съм в чуденка кога ще ми преведат остатъка от януари  и февруари ?!

Общи условия

Активация на акаунт