Не искам децата ми да са деца на разделени родители

  • 14 510
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Поредната тема, в която авторката първоначално иска съвет, а после се връща да поучава тези, които са се излъгали да коментират.

# 46
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, няма какво да я нападате, това е просто характер, тежък. Прочетете само заглавието на темата "Не искам... еди какво си". После там ситуацията с " безкомпромисното" бейби френдли кърмене и т.н. И става ясно, че проблемът не е как да се съхрани обичта в семейството, а как да се запази конфигурацията деца-родители, която авторката смята за правилна.
Разни хора, разни идеали.

# 47
  • София
  • Мнения: 35 332
Във времето състоянието е характеризирано като хистерия.
Не, не искам да наливам фройдистки размисли, но твоето състояние е чист защитен механизъм. Не знам защо, но умът ти се опитва да отхвърли положението, но и заедно с това се бори по някакъв начин да обсеби всичко и всички Thinking

# 48
  • Мнения: 2 755
Не разбирам защо свързвате кърменето с отношенията с мъжа и. Аз съм кърмила 4 години - това не значи, че детето е денонощно на гърдите, обикновено му се дава да суче за приспиване. И това не е попречило на отношенията с мъжа ми. Не смятам, че кърменето е причина за липсата на секс или лошите отношения между тях.
Останах с впечатление, че авторката е властна натура и се дразни, ако нещо се прави не по нейния начин. Имам наблюдения над  такива хора, ужасно е да искаш да контролираш живота на всички около теб. Ще препоръчам да даде на мъжа си малко свобода, дори да го вижда, че греши да не го коригира, да го остави да върши нещо, както той е решил.  И света няма да се срути от това! Не го възприемай като дете.

# 49
  • Мнения: 337
Ако темата не е пързалка,отношенията ви си просто ужасни.
Двама асексуални,които не само ,че не си говорят нормално,а се обиждат,а ти плачеш,той мълчи.
Ти за какво плачеш-заради накърненото си самолюбие,заради децата или заради нещо друго?
Не искам да се фиксирам в/у секса,но звучиш като Султана от"Железния светилник",която казваше,че сексът е процес за продължаване на рода и нищо повече.. Rolling Eyes
Без да знаем повече за вас,виждам че съпругът ти помага и за децата,и за готвенето ..значи има някаква съпричастност от негова страна.
Кажи какви са обидите-кой кого обижда,в какво го обвинява?
Струва ми се,че ти е притесняваш повече за себе и какво би правила сама без мъж,от колкото децата ви без баща.
Дано да греша... Thinking

# 50
  • Мнения: 55 056
Оставам с впечатлението, че сте се оженили, защото така трябва и за да си родите деца.

Не бих живяла по този начин.
За децата е ужасно! Tired Tired

# 51
  • Мнения: 12
Благодаря на всички позитивни и обективни коментари. Особено ефективна подкрепа получих на лични - момичета,  Hug Добре е да разбереш, че не си единствен, не си сбъркан и че има смисъл да се бориш.

BTW, децата ни не са родени в брак - никога не сме считали, че е необходимост при създаването на семейство.
Ще оценя допълнителни съвети. Благодаря за отделеното време и дано не съм ви натоварила.
Предстои ни 10 дневно пътуване по задачи из страната, стискайте палци  за нас Praynig

П.С.: Днес е Голямото кърмене 2014 - The Big Latch On 2014! Световно събитие, в което за 1 минута по едно и също време в целия свят организирани групи майки кърмят децата си заедно на обществено място. Във Варна ще бъде в Морската Градина, на полянката до Кривото дърво. Социалното послание  на събитието е силно. Аз лично се надявам България някой ден да бъде по-толерантна към това една майка да кърми детето си свободно и без протеснение в парка, отколкото към това една майка да люпи семки и вхърля фасове свободно и без притеснение до детето си в парка...
 Peace

# 52
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Това с кърменето, добре. Но, поне да си беше направила труда да отговориш на хората, които ти писаха на последните две страници.
Проблема наистина е в теб. Имаш прекалено много комплекси, които сама си си насадила, но смяташ мъжа ти за отговорен. Не искаш да се разделяте, не заради децата, а заради себе си. Смяташ, че той ти е длъжен с нещо (но още не мога да установя с какво по-точно), и съответно постоянно го обвиняваш. Да, ти наистина си мрънкало, което не спира да се самосъжалява и се е вторачило само в децата си. И моята връзка е дълга точно колкото твоята, и ние имаме две деца, на едното той дори не е биологичен баща. Но, няма ден в който да не почувствам, че искам да му кажа "обичам те", както и да го чуя. Не съм сигурна, че ти някога си била наистина влюбена в този човек, по-скоро си го употребила с цел да ти направи поколението и да има на кой да се опираш, когато на ТЕБ ти е трудно. Много е лесно, когато получаваш само позитивни и насърчаващи коментари и е по-трудно, когато получаваш критики, но вторите имат малко по-голяма сила. Смяташ, че само ти правиш компромиси, а замисляла ли си се той какви компромиси прави заради теб?
Мисля, че трябва да се върнеш на предишната страница, и да порчетеш мнението на Краси, докато не вникнеш във всяка нейна дума. Тогава ще си наясно и какво значи семейство, и дали ти изобщо си имала такова във връзката с мъжа ти.

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Този път съм съгласна с Адел напълно.
Как ти хрумна да правиш презентация на сбирка на кърменето в собствената си тема, която касае уж отношенията в семейството ти, не ми стана ясно ooooh!.

# 54
  • Мнения: 9 070
Този път съм съгласна с Адел напълно.
Как ти хрумна да правиш презентация на сбирка на кърменето в собствената си тема, която касае уж отношенията в семейството ти, не ми стана ясно ooooh!.

Тук се сетих за цитат от една съфорумка - беше нещо за фанатичните кърмачки и това че мозъкът изтича заедно с кърмата..не си спомням точната формулировка

# 55
  • Мнения: 4 841
Този път съм съгласна с Адел напълно.
Как ти хрумна да правиш презентация на сбирка на кърменето в собствената си тема, която касае уж отношенията в семейството ти, не ми стана ясно ooooh!.

 Peace Присъединявам се и аз към поста на Адел.  Защо обаче не го написах? Защото не мисля, че ще бъде прочетено с разбиране, още по-малко пък осмислено. Познавам подобни хора като авторката, включително и близка роднина имам с такъв начин на мислене. Няма шанс.

Препоръчвам силно: Everybody`s Fine (2009) с Робърт де Ниро, преведен на български като "Всичко е наред", а за ценителите - оригиналът Stanno Tutti Bene (1990) с Марчело Мастрояни.

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Изтича определено. Поредният пример просто.

# 57
  • Добрич
  • Мнения: 1 152
Всяка проява на крайност в нещо поражда ответна реакция-обикновено неразбиране и отричане. Сега и аз ще бъда крайна:
Демонстрирането на каквото и да било , без видима причина е непонятно за обществото. Какво и защо трябва да демонстрирате с кърменето? Аз не знам някой, някога, в България, на някоя майка да е забранявал да кърми-ако го прави дискретно, уютно и приятно за детето. Но да заголиш демонстративно гръд на публично място и да демонстрираш кърмене, ми е проява на нездрава психика. ? Знам ,че във форума има много и силни привърженички на кърменето и сега ще ме нападнат. Аз също съм кърмила двете си деца по около година. Уважавам и намирам за най -естественото нещо на света майка да кърми детето си. Но да демонстрира? Защо?
И други физиологични неща, извършвани от човека, са най-естествени и природосъобразни, но демонстрирането им на обществени места не е приятно и приемливо за никой, нали?Wink
  По същия начин не разбирам и гей парадите. Защо трябва да парадираш, да демонстрираш какъв си? Бъди си какъвто искаш, но не навирай това демонстративно в очите на другите. Все пак не сме 19 век. Можеш да бъдеш всякакъв и без демонстрации.

# 58
  • Мнения: 1 127
Подкрепям поста на Адел изцяло.
И съчувствам на мъжа й, безкрайно търпелив човек трябва да е, както вече някой отбеляза.
Дори на аудиторията отговори да не даде, да си отговори за себе си, ама честно.
Успех!

# 59
  • Мнения: 55 056
Авторката е от безнадеждните случаи. ooooh!

Жалко за децата... Tired
И техните мозъци ще се промият!

Общи условия

Активация на акаунт