Не искам децата ми да са деца на разделени родители

  • 14 501
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,

Аз съм много объркана, нещастна и в чувството си на смазаност търся мнения и съвет тук, за което предварително благодаря. Скептична съм към психологическата помощ, но вероятно имам нужда точно от такава. Наскоро платихме много пари, без резултат.

Във връзка с мъжа ми съм от 9 г., имаме две деца на 4 и 2 г., които обожават татко си. Каката постоянно повтаря колко много го обича, малката също е много привързана. Той изцяло помага с децата и домакинството. Нямаме помощ от баби нито за миг. Аз нямам живи роднини, неговите не са в страната. Отвън за всички познати изглеждаме перфектно семейство, винаги ведри, справящи се, щастливи.

Бързам да поясня няколко неща:
1. Не сме си изневерявали - поне за сега...

2. Знам, че проблемът е основно в мен - може би полудявам... Чувствам се неудовлетворена, нещастна, пренебрегната, ненужна - потвърдено от мъжа ми в последните ни разговори (караници). Направих много за себе си последните месеци и години. Смъкнах за 3 години общо 40 кг. съвсем здравословно, но откакто изглеждам сносно - нещата станаха дори по-зле?!

3. През октомври 2013 г. инвестирахме огромни за нас средства за интензивно семейно консултиране - от Асоциацията по интензивно семейно консултиране. Ефект имаше, но само краткосрочен. Мога откровено да кажа - пари, хвърлени на вятъра! Засипаха ни с теория, статистика и пълнеж от една америкаска книга за успешния брак, 5-6 съвета, които уж да следваме, ама не успяхме и това е. Единственият ефект беше 2 дни след консултацията правихме секс, след като не бяхме правили такъв от почти 2 години.

Проблемът е много дълбок. Основните аспекти са:
1. не си говорим, поне не с нормален тон;
2. не правим секс (от октомври 2013 насам се е случвало 6-7 пъти, нооооо преди това: за 4 години 3 пъти, два от които планирани зачевания на двете ни деца). Физиологични и репродуктивни проблеми нямаме установени. Всичко е в миналото и в психиката, според мен и на мъжа ми, но психолозите от семейното консултиране изобщо не наблегнаха на това.
3. не можем да се понасяме и си го казваме;
4. Ежедневно се разплакваме и разменяме остри реплики и квалификации. Аз не спирам да се самосъжалявам и да се питам как се забърках в това. Просто не искам да мис е случва!


В последния скандал стана ясно, че на него му писнало да мрънкам и да съм нерешителна. Каза ми, че съм лош човек... Да съм си събирала багажа и прав ми път. С удоволствие бих го направила, но имам две пречки:
1. Не искам децата ми да са деца на разделени родители. Те много ни обичат и двамата и не искам да им го причинявам. Не са били свидетели до сега пряко на скандали, пък и ние тихо и културно си казваме нещата, дори и с тон, после плача уж скришом, ама няма да е за дъло да не ме разберат. Не разбирам и не толерирам жените, които остават с мъжете си, само заради децата. Но моите деца наистина се чувстват щастливи с двама ни...
2. Предстои ни финализиране на отдавна планирана емиграция. Ако се разделим сега, ще лиша децата ни от възможността да имат по-добър живот. Ако отидем като разпадащо се семейство в чужбина, където трудностите и предизвикателствата предстоят, не ми го побира главата как ще оцелеем. Няма да е лесно и евтино да се разведем. Не искам да оставам в емиграция сама с две много малки деца (там, където ще ходим няма държавни градини, а тук всичко ни е уредено, отделно имам добра работа сега). Ако тръгнем да се съдим сега - провалям така желаната от него, пък сякаш вече от мен емиграция и вкарваме децата в нашето ниво на нещастие. Той не би ми оставил децата - нито тук, нито в чужбина, затова ще бъде гадна и жестока битка, в която пак децата ще са основни потърпевши и то в дългосрочен план.

 Ако може съвет, как бихте действали в моята ситуация... Да се жертвам и да търпя, да опитам да оправя нешата (как?!) или да прекратя всичко, докато не е станало късно?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 755
Гадна работа, как се забърка в това... Не мога да помогна със съвет, но ти пожелавам успех, каквото и да решиш.  Всъщност за теб май не е добре да продължиш живота си с този мъж, съвсем ще истерясаш, а децата са малки, ще трябва да свикнат без постоянното му присъствие.  Щом не можете да се понасяте май няма връщане на зад.
 Ти обичаш ли го? Той обича ли те? Ако имате все още някакви чувства помежду с голямо усилие на волята може и да успеете да докарате що-годе нормално съжителство, ако ги няма чувствата няма да успеете, и не си заслужава да опитвате. И проблемът не е в теб, съвсем нормално е да се чувстваш неудовлетворена - толкова рядко да правите секс и то почти насила - няма как да е друго.
Ако решите да опитате да продължите заедно, в един разговор се разберете да прекратите с обидите и тежките думи, просто се премълчават и не се казват по никакъв повод,  и да започва друга, по-ведра тема.  Ако спрат скандалите може да дойде желанието за по-голяма близост. Отпусни се, гледай по-ведро, отидете на кино или гледайте филм вкъщи, играйте карти или друга игра, пиите по една ракия и опитайте да намерите тема за приятен разговор. В началото е много трудно да премълчиш каквото ти е на душата, когато те е изнервил безкрайно, но с усилия и от двете страни може да се получи. Само че и той трябва много да иска да се получи...

# 2
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Не знам какво да те посъветвам. Не зная къде се крие причината за сегашното състояние на семейството ви. Мисля, че и на двамата ви пука какво ще стане, щом сте се опитали да посещавате тези курсове . Обаче промяната трябва да се желае от двама, винаги. Иначе не става.
  Каква психологическа преграда си получила относно секса? Той не би трябвало да е само с цел размножаване, знаеш. Ако сте си станали фатално чужди, няма смисъл да продължавате. Посетете и друг психолог, за мен проблемът е дълбок.

Много успех и вяра желая!

# 3
  • Мнения: 1 127
Съжалявам за случващото ти се , дано намериш възможно най-доброто разрешение на проблема си.
Но първо трябва да го изясниш за себе си. Къде е първоизточникът - кое е причина, и кое следствие.
Защото нещата са свързани - имам предвид психика - физиология, и обратно, и си влияят, няма как като куцат на едното място, на другото да са 100% наред. По-скоро качествен сексолог.

Ще цитирам мнение на съфорумка от друга една тема, което намирам за доста вярно за взаимоотношенията  в семейството:
Цитат
...И още нещо искам са допълня-има едно златно правило в отношения ни с хората-каквото даваш, това получаваш! Ако даваш любов, ще получиш любов, ако даваш лошо настроение, хронично мрънкотене, глупави претенции, ще получиш абсолютно същото от партньора. Много е просто, само трябва да дадеш това, което искаш да получиш...
Успех!



# 4
  • Мнения: 8 944
Всъщност вашите проблеми не са от сега, нали? Били са на лице и преди да се родят децата ви, но сте ги неглижирали.

# 5
  • Мнения: 2 222
Аз не знам някой нормален човек да иска децата му да са деца на разделени родители  Rolling Eyes Shocked Никой не го иска. Но опре ли се до това единият в семейството, или и двамата да са трайно нещастни, децата нищо не печелят вече от това, че родителите им са заедно. Напротив, почват да губят със страшна сила. И аз не съм си представяла никога, че ще се разведа. Обаче издържах да съм нещастна и слабееща точно 6 месеца след появата на проблем между нас. След това реших, че нищо не си струва моето здраве да бъде съсипано и се разделих. Държа много на семейството, но с нещастие в него нищо не става... На твое място бих престанала да харча пари за терапии и бих се спасявала скорострелно, ти много си издържала. Не знам как  Crazy

Няма ли в едно семейство любов и разбиране - това не е семейство. Едно е временна криза, друго да се мъчиш с години. Кому е нужен такъв мазохизъм не знам Shocked

# 6
  • Мнения: 109
Преди появата на децата секса с каква интензивност беше? А чисто човешките ви отношения и живот спокойни и щастливи ли бяха ? По мои сметки година и нещо не сте правили секс между двете деца-тогава карахте ли се така ожесточено? И защо решихте да имате второ дете след като са били налице толкова проблеми?

# 7
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това нещо с обидите явно ви е станало неизкореним навик. Това е лавинообразно, започне ли се, няма спиране. Ако не се опитате да спрете с обидите, нищо няма да стане, ще трупате горчилка още и още. Трябва абсолютно съзнателно и целенасочено да се насилите да спрете да изговаряте обидни думи, дори и да ви дойдат на устата. Това нещо лекува.

# 8
  • Мнения: 29
Изглеждате, поне от споделеното от теб, като интелигентни и разумни млади хора. Хора, които държат на семейството и децата си. Полагате усилия за решаване на проблемите. След две малки деца ( в рамките на 4 години) е нормално да сте изморени и изнервени. Лично мой съвет е да посветите малко време на вас двамата като двойка партньори.  Не може ли да оставите децата на някого или да наемете гледачка за няколко дни. Отидете на кратко пътешествие. Промяната на средата прави чудеса понякога.
Успех и дано съхраните семейството си.

# 9
  • Мнения: 2 222
Как успявате да изглеждате винаги ведри, справящи се и щастливи при това положение  newsm78

# 10
  • Мнения: X
Предвид тоталната ви отчужденост според долното

Цитат
2. не правим секс (от октомври 2013 насам се е случвало 6-7 пъти, нооооо преди това: за 4 години 3 пъти, два от които планирани зачевания на двете ни деца).
се  чудя защо изобщо сте станали родители заедно.
Ако изобщо е имало някакви чувства между вас, те са се изпарили дълго преди появата на децата ви.
Трябвало е още тогава да се разделите, а не да създавате деца и сега да се чудите как да ги предпазите от нещастно детство.
Съжалявам, че съм малко рязка, но е доста лекомислено първо да си безотговорен, пък после да се чудиш как да станеш отговорен.
Съвет няма да давам, но имайки предвид описаните ви взаимоотношения, децата ви така или иначе ще преживеят нещастен период, без значение дали ще останете заедно или ще се разведете.

Апропо, аз не знам защо си мислите, че децата ви не усещат напрежението в къщи.

# 11
  • Мнения: 8 944
Краси, зададе директно въпроса, който исках да питам, но не исках да съм крайна, че нали все за това ме обвиняват  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 222
Според мен именно защото са съвестни хората искат да останат заедно, колкото и да са нещастни, защото според тях това е правилното. Тъжно е. А децата усещат всичко.

# 13
  • Мнения: 146
Krasi* и Like_Smoke са ми задали въпроса. Защо след като взаимоотношенията ви не са вървяли сте решили да имате деца?
Много ми е странно това, "нищо че нещата не вървят в последно време, дай да си родим 1/2/н-брой деца, пък те ще потръгнат". Уви не. Има проведени психологични научни изследвания, които са открили, че по нива на стрес появата на нов член в семейството е съизмерима със стреса при загубата на близък или развода. И ако връзката е здрава, появата на детето ще е съпроводена с по-малко катаклизми, ако нещо във връзката не е наред обаче, ще има доста сътресения, че и раздели.
Както и да е, станалото - станало. Съветът, който мога да дам, е да започнете да се отнасяте човешки помежду си, без обиди, без нападки, без грозни думи. Успех.

# 14
  • Мнения: 1 127
От поста на авторката не става ясно къде според нея се корени проблемът.
Липса на чувства, несходство в характерите и/или друго - щото може и да е криворазбрано чувство на гордост например - и двете страни искат нещо да се промени, ама не считат, че грешката образно казано е у тях. Както и за нежелание за интимност ли става въпрос, или за невъзможност /на едната, или двете страни/. Тя се чувства нещастна, пренебрегната, неудовлетворена - от отношението на половинката си към нея, или от живота въобще?  Неговата позиция каква е? И конкретно прави ли всяка от страните нещо по въпроса, или очакват нещата сами да се наредят.
Загатва се нещо за миналото, какво точно, те си знаят. Но миналото си е минало, няма връщане назад.За превъзмогването му си има специалист, ако се налага.
Аз затова и писах по-рано, да си изясни за себе си първоизточника, за да знае как да постъпи.
Щото ние сме странични читатели, на база на един пост, какъв съвет можем да дадем.

Общи условия

Активация на акаунт